Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Késő elkezdeni az orvosi...

Késő elkezdeni az orvosi egyetemet 24 évesen?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok,van egy fogtechnikus végzettségém,tavaly fejeztem be az iskolát,de nem dolgozom a szakmámban. Az iskola elvégzése után úgy döntöttem jelentkezni fogok az orvosi egyetemre,első sorban fogorvosi szakra. (Igazság szerint màr középiskolában szerettem volna orvosira menni,de aztan lemomdtam róla)

A felkeszulesemrol annyit,hogy munka mellet 8 honap alatt sikerült felhoznom magam biológiàból és kémiàból emelt szintre,gyakorlatilag 0ról,bàr nem sikerültek úgy az érettségik ahogy szerettem volna (biosz 75,kemia 60),szóval idén biztosan nem fog összejönni,de mindenképpen szeretném megpróbálni újra,de azért vannak bennem kétségek. Nagyon szeretnék orvos lenni,de a korom eléggé zavar,szerintetek nem késő már? Köszönöm a válaszolat előre is! :)



2016. júl. 16. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
24 éves, felnőtt ember vagy. Más véleményének nem kellene számítania, egyedül a Te lehetőségeidnek.
2016. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő. :) Én most fogom elkezdeni az általános orvosit, és 21 éves vagyok. :) A 24 sem vészes még, ráadásul a fogorvosi "csak" 5 éves. Sok sikert! :)
2016. júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem késő és egy fogtechnikusból nagyon valószínű, hogy elég jó fogorvos lenne. Tanulni soha nem késő.
2016. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
40 éves vagyok és tavaly kezdtem az egyetemet (Corvinus). Szerintem egyáltalán nem késő elkezdeni a tanulást. Örülj, hogy megteheted, hogy tanulsz!
2016. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem késő.:) Hajrá!
2016. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Unokatesóm tavaly kezdett orvosin, 19 évesen, és ő mondta, hogy még az ilyen fiatal, "kis 18-19 évesek" vannak kevesebben, a többség 22-27 évesen kezdte el az egyetemet, de van olyan, aki 30 évesen vág neki az orvosinak.


Szóval nem késő! :)


Tanulni SOSEM KÉSŐ.

2016. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A korod ne zavarjon, nekem is voltak olyan évfolyamtársaim, akik később kerültek be az egyetemre, semmi hátrányuk nem származott ebből meg nem is érdekelt senkit, h ki hány éves :)

Viszont azért egy dolgot fontolj meg: arra készülj fel, hogy az első két évben (de inkább három) nem tudsz teljes értékűen dolgozni sehol. Mivel csak nappali képzés van és az egyetem eléggé elszívja az ember idejét nem csak a kötelező gyakorlatok miatt, de a sok tanulás miatt is, ezért sztem nagyon maximum egy fél állás fér bele, de az is nagyon húzós. Szóval ha nem probléma, hogy két évig kevesebb lesz a bevételed vagy van, aki tud segíteni neked, akkor hajrá és mindent bele :)

2016. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is 24 leszek mire jövőre remélhetőleg elkezdhetem az egyetemet. Csináltam egy másik szakot,de nem szerettem,így megyek az álmom után. Persze közben dolgoztam is,hogy ne a család tartson el. Én is félek kicsit,hogy kinéznek a korom miatt,de egyszer élünk.
2016. júl. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia kedves Kérdező ! Tudom ez már régi kérdés, de mondom hátha még ittvagy..


Végül mi lett veled? Mostanra már fogorvos vagy?:D


Hasonló cipőben járok mint te jártál(énis csak 23-4 évesen tudnám elkezdeni a fogorvosit) , és mások sikere nekem hatalmas motivációt ad..

2022. júl. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!