Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most ez milyen már? Mit tehetnék?

Most ez milyen már? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Anyám elvált pár éve, azóta egyedül tart el minket. 3-an vagyunk testvérek. Én most végeztem a sulival, mármint nem ebben a pillanatban, hanem még nyár elején. Egyből dolgozni mentem, hogy tudjam anyámat segíteni, könnyítsek a terhein, hiszen nincs pénzünk, szinte minden hónapban hitelbe vásárolunk a boltban. Eddig úgy volt, hogy haza anyám kezébe nem adtam egy forintot sem, mert ahogy felvettem a fizetésem, mentem a boltba kifizetni a hitelt. Volt, hogy nem volt elég rá a fizetésem, 2-3 ezer Ft fennmaradt még, de többnyire betakarta, és a maradékból bevásároltam. Úgy gondolom, hogy ez is nagy segítség. Magamnak nem vettem még soha semmit, egy szelet csokit sem, arra már nem marad. Buszbérlet+hitel, esetleg egy kis kaja erre megy el a pénzem. Most viszont anyám előállt azzal, hogy mire verem el a pénzt, ő tudja, hogy többet keresek, és eztán adjam neki oda az ő kezébe, majd ő beosztja. És a fizetési papírt is kéri. Nincs titkolnivalóm, forintra pontosan tudja, hogy mennyit keresek, na de nem vagyok a férje, hogy tételesen elszámoljak neki. Így is csak kb 30 percig van pénzem, amíg megveszem a bérletem, meg kifizetem a tartozást. Mivel azt így már nem neki kell fizetni, neki marad az albérlet, rezsi, és a kaja. Hitelre vásárol ugyanúgy, nem érzem, hogy lenne javulás, lehet, hogy hiába fizetem, nem lesz jobb. És veszekszik a pénzem után. Nem tudom, mit tehetnék. Most tényleg adjam oda a fizetési papírom is? Legyen anyám "férje"?

2016. szept. 19. 10:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

'és eztán adjam neki oda az ő kezébe, majd ő beosztja. És a fizetési papírt is kéri.'


Erre egyetlen rovid valasz letezik: NEM.


A hosszu valasz az, hogy amint lehet, koltozz el.

2016. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos vannak ilyen nők, akik a pénzt egyáltalán nem tudják beosztani.

Csak futnak az újabbnál újabb hiteleik után.

Ha a dupláját adnád haza, azt is simán elköltené.


Amúgy mennyi az összbevételetek?

2016. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy ő mennyit keres. Én pályakezdőként, és próbaidőn belül egyenlőre minimálbér kapok, plusz a testvéreim után még jön a családi pótlék. Gyerektartás nincs.
2016. szept. 19. 11:16
 4/25 anonim ***** válasza:
68%
Beszüntetni a pénzcsapot, elköltözni otthonról. Ezt tudod tenni.
2016. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom hogy miért háborogsz, hogy ha így is, úgy is a családodra költöd a pénzed, plusz tudja anyukád mennyit keresel, miért ne adhatnád akkor oda a fizetési papírod? Ló**sz nem múlik már azon, semmi se. Egyébként el tudom képzelni mennyire keserves lehetett neki 3 gyereket nevelni, míg te sem dolgoztál, ebbe belegondoltál? Tiszta gyerekhiszti amit csinálsz, hogy "nem vagyok a férje". Pff... egy család vagytok.
2016. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
ne a fizetési papírt hanem a bérlet számláját és a beutalás papírját told a szeme elé... Hadd tudja mennyibe kerül őnagysága. Ezek után a fizu papírt mutasd és kérd meg számolja ki ebből akkor mennyi marad...
2016. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg még több hitel maradna havonta, hogyha odaadnád a pénzt. Szerintem elverné valami másra.


Amúgy meg gyűjtsétek össze a blokkokat és számoljátok össze, hogy mennyi kiadás volt a hónapban. Ebből vonjatok ki minden bevételt (2 fizetés, családi pótlék) és meglátja, hogy mennyi maradt.


Az a minimálbér +73000.


Ha a költségek nem növekedtek, hogy nem vagytok pluszban? Anyádnak nincs valamilyen függősége aminek a mennyisége növekedett?


Hogyha eddig anyád keresett 200ezret. Miután bejött a te 73000-as fizetésed, és így is marad 3000 forint hitel, akkor valamire baromi sokat elver...

2016. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Azért mondom, hogy nem vagyok a férje, mert nem vagyok az. A gyereke vagyok, aki segíti őt a testvérei miatt. Nem tudom, hogy mire megy el a pénz, nem is foglalkoztatott soha, annyit tudok, hogy az én fizetésem mire megy. Dolgozom ezerrel, mellette most megindult nekem is az iskola, estin tanulok tovább, hogy tudjak dolgozni. Ma is csak azért vagyok itthon, mert kiműtötték a bölcsességfogam. Azt hittem, hogy örülni fog, hogy kifizetem a bolti számlát, úgy látszik tévedtem. Nem akarom odaadni a papírom, mert z már nem lenne ugyanaz z érzés. Később, mikor a testvéreim is munkába állnak, szeretnék majd magamra is költeni egy kicsit, illetve félretenni. Én nagyon szívesen segítem a családom, de szeretném ezt önként, és nem kötelező jelleggel tenni. Az ilyen add ide a pénzed az utolsó fillérig, és a papírját is, a nekem kötelező jelleg.
2016. szept. 19. 14:15
 9/25 A kérdező kommentje:

Egyébként el tudom képzelni mennyire keserves lehetett neki 3 gyereket nevelni, míg te sem dolgoztál, ebbe belegondoltál?



Pontosan ezért mentem dolgozni, amit lehetett. Pontosan ezért mentem nem nappali tagozatra továbbtanulni. Pontosan ezért vállalok el minden pluszmunkát, hogy kicsit több pénz legyen. És pontosan ezért fizetem ki a bolti cehet az helyett, hogy adnék pér tízezret, és a többit elszórakoznám.

2016. szept. 19. 14:19
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az tűnik fel, hogy ad hitelt a boltos. Valami nagyon kis bolt lehet ez, ennek következtében, szinte biztos, hogy túlárazott. Anyukádat próbáld rábeszélni, hogy ne ott vásároljatok. Ha egyetemre jársz és dolgozol is, akkor biztos megfordulsz valami nagyobb helyen is. Szerintem lehetne a bevásárláson spórolni.

Ha már ezt megbeszéltétek, akkor viszont finoman le kéne építeni a hitelre vásárlást. Akár te is megmondhatod a boltosnak és anyukádnak is, hogy következő hónapban mennyit tudsz neki visszafizetni. Ez minden hónapban legyen kevesebb, egész addig, amíg erről a rossz szokásról leálltok.

2016. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!