Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek miért viselkedik...

Szerintetek miért viselkedik így a fiam, mivel érdemeltem ki ezt, és mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem iszom,csavargok, nem akartam otthagyni a gyerekeimet sose, tisztességesen felneveltem őket,megvolt mindenük, de nem is kényeztettem el őket...


Általában a fiúk az anyjukat pártolják,jobban szeretik...én ezt nem veszem észre.


Nekem pedig be-beszól,flegma a fiam,nem hálás semmiiért( de a lányom se, csak ő már nem lakik itthon) pedig már nem kamasz,26 éves.


Én több okra is gyanakodom.nem tudom, melyik igaz.

Kamaszkorában járt egy lánnyal, de csúnyán átverte, azóta 1 komolyabb kapcsolata volt csak,néha, úgy érzem haragszik az egész női nemre,így rám is.


A másik, 20 éves volt,mikor az apja megcsalt, úgy volt, hogy elválok tőle, előtte ivott is...A fiam szerint "árulónak nem jár bocsánat"...

Viszont én visszafogadtam a férjem, újrakezdtük.A "gyerekek "is látszólag elfogadták...Valahol ők is rosszabbul jártak volna a válásunkkal,anyagi és más szempontból is...

Viszont azóta időnként érzem, hogy nem tisztel,talán gyengének tart?Nincs tekintélyem emiatt előtte?

A férjem persze a " harcunkban" próbál pártatlan maradni, ritkán áll mellém, és torkollja le a fiam,de ő ilyen, utálja a veszekedést, a konfliktusokat,és próbál mindenki szemében jó lenni, megfelelni mindenkinek.


A fiam sokat köszönhet nekem, nekünk, most pl. vett egy romos házat, mi járunk neki segíteni felújítani, a férjem rengeteget dolgozik a házon,kőműves ,és más munkát, és én is segítek.


Mégis úgy érzem,ha ez meglesz, vagy nem költözik oda, vagy pedig már nemigazán fog minket keresni.A nagymamájával is így tett, pedig ő volt a kedvence, de alig látogatja, szinte sose...

A lányunknak is csak addig voltunk jók, még fizettük az albérletét pesten,míg suliba járt,mióta pesten lakik, és munkája is van, évente 2-3 x jön csak haza borsodba...


Tudom, panaszkodok, és másnak még több baja van a gyerekével, iszik ,drogozik, bűnöző, de nekem ezek rosszul esnek nagyon.Mit tehetnék?Fogadjam el, kérdezzem meg konkrétan mi a baja velem?Vagy mit csináljak?


Kérem, ne a megcsalást boncolgassuk, annak már 6 éve, és jól megvagyunk, még jobban mint előtte, ezért nem értem..Aki normális értékelhető választ ad, megy a zöld kéz,ígérem..


Köszönöm.


2016. szept. 15. 19:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

A fiadnak jót tenne, ha nem támogatnátok ennyire iylen viselkedés mellett.


Mondjátok meg neki (igen, ketten a férjeddel, hogy felfogja, ti egy egység vagytok), vagy megadja nektek a tiszteletet és normálisan beszél veletek, vagy pedig nem is fogad el töletek semmit.


Tisztességes ember ugyanis nem sz_rik arra az asztalra, amiröl eszik. (Bocs, kicsit durva, de így van)

2016. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
8%
Elég egyértelmű... egy ilyen visszafogadós műsor után az én szememben is elveszenéd minden tekintélyed. Főleg, ha csak felszínesen, kívülről látom a dolgot, senki nem mond semmit, csak annyit látok, hogy anya boldogan megalázta magát, és lemegy kutyába apának.
2016. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%
Úgy tapasztaltam, ha egy gyerek mindent megkap nem hálás érte, hanem természetesnek veszi. Sőt meg van sértve, ha nincs meg valami amit akar mert ugye minden "jár" . És az ilyen gyerekek szemében nincs se tekintélye, se becsülete a szülőnek, mert megszokta hogy ő az első. Úgy gondolom nálatok is ez lehet a helyzet. Magyarán: feleslegesen könnyen kaphatott meg mindent, és a fejében ti - a szülők valamiféle alárendelt szerepben vagytok. És igen, valószínűleg gyengének gondol amiért nem azt tetted amit ő akart...
2016. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%

Lehet más van a háttérben. Ezt tőlük kellene megkérdezni.

Egyébként mi sem tudunk sűrűn hazamenni a párommal a szülőkhöz. Évente 2 alkalom az egyik irányba, és 2 alkalom a másikba. Jó esetben 3. A távolság miatt is, meg a munka igencsak kifárasztja az embert. A 8 óra már régen nem 8 óra a legtöbb munkahelyen.

Ráadásul én nem szeretném, ha a szüleim túl sokat költenének ránk, ezért vagyok távolságtartóbb. Lehet, hogy nem ez a megoldás erre, de valahogy így jön ki....

Remélem, ezzel is segítettem valamit!?

2016. szept. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
17%
Amit első ír, az inkább árt, mint használ: a ki nem érdemelt, vagy viselkedésünk, tetteink, életvitelünk... stb. miatt - a már felnőtt gyerek szemében - elvesztett tisztelet ilyen görcsös kikövetelése csak még szánalmasabbnak, tiszteletre méltatlanabbnak mutatja a szülőt, mint előtte.
2016. szept. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
28%

A szeretetet nem lehet kierőszakolni. Vagy jön, vagy nem.

Viszont nem gondolom, hogy nem szeret téged.

Azon ne csodálkozz, ha a tekintélyed elszállt, viszont ez nem a szeretet megszűnése.


Nem is tudom igazából mit kellene tennie a fiadnak? Felköszönt téged a jeles alkalmakkor?

2016. szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Kettes.

Miert nem lehet annsk orulni,hogy nem valtunk el?Miert,akkor neki jobb lenne,ha lenne par feltestvere,egy depresszios anyja,egy csoro apja,aki mar rajuk se hederit?

Hogy egyutt maradtunk,ezzel ok is jol jartak.

Szo sincs arrol,hogy lementem kutyaba,ahogy irod ....


Voltak felteteleim,hogy visszafogadtam,es be is tartotta.

Egy gyereknek nem orulnie kene inkabb,hogy nem szakad szet a csalsd,sot,jobb lett mint azelott???

Ezert kell engem büntetni???

Akkor nem egyszerubb,ha elkoltozik,es nem lat minket

2016. szept. 15. 19:30
 8/34 anonim ***** válasza:
20%
Fú, ha a válaszolónak ilyen mártír dumát lenyomsz, mit művelhetsz a fiaddal...
2016. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
59%

Ebben semmi mártír, nincs teljesen igaza van, hogy nem vált el.

Komolyan kiábrándító ez a rengeteg innen onnan féltestvér dolog. Már azon vannak a gyerekek meglepődve, ha valaki családja nem 3 apukás... Ez borzalmas.


A tekintélyt sem ott vesztette el, hogy kibékült az apjukkal, hanem ott, hogy ellent mondott saját magának.

2016. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem várod a szeretetet, akkor fogod megkapni. Bár életkorod feltehetően az emberi élet egyik fordulója, amikor a gyerekek már elmennek/elmentek és a fiatalság sem jön vissza. A nők általában sokkal hajlékonyabban állnak hozzá a megmásíthatatlan dolgokhoz, mint a férfiak, pláne, ha az a férfi még alig nőtt ki a kamaszkorból, amikor mindent az igazsághoz valógörcsös ragaszkodás tölt ki. Ne bánkódj a dolgokon, a természet rendje az, hogy a fiatalok elhagyják a szülőket is, ráadásul egyre kevesebb a közös téma. Inkább azzal törődj, hogy te magadnak szerezz több örömet (amit azért majd az unokák meghoznak).
2016. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!