Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a lehetőségeim, ha el...

Mik a lehetőségeim, ha el akarok menni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de még lenne egy évem a suliból. Úgy terveztem addig még valahogy kibírom itthon, de rájöttem hogy nem fog menni. Idén decemberben töltöm a 18at és utána szeretnék elköltözni itthonról. Addig megpróbálok dolgozni a suli mellett, hogy ne a nulláról kezdjem.

Egyetemre szeretnék menni, kitűnő tanuló vagyok, és muszáj így folytatnom ahhoz hogy egyetemre meglegyenek a pontok. Ha itthon maradok nem tudok tanulni, ha pedig dolgozni kezdek, félek ez fog hátráltatni. Ilyenkor mit lehet tenni, kihez lehet fordulni? Aki hasonló cipőben járt/ jár és megmerte tenni ezt a lépést mit csinált, hogyan oldotta meg?



2016. okt. 1. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Mi a probléma? Nagykorú leszel, mehetsz, ahova akarsz.
2016. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

persze, mehetek akárhová, tisztában vagyok vele...csak ez így nem olyan egyszerű

az állandó viták, gyilkolnak mindenkit, egymást,engem, nem tudunk rendes életet élni

volt szó arról hogy válnak, de anyám nem dolgozik ezért nem ment bele a válásba

2016. okt. 1. 14:45
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Koli?
2016. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
nos, annyit úgyse fogsz tudni összespórolni, hogy egy komfortos, tanulásra alkalmas helyet találj és fentarts magadnak decembertől, uh így elsőre elég bukta a dolog.
2016. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Még mindig nem értem, mit akarsz kérdezni.

Fogod magad, munkát vállalsz, keresel egy albérletet, ennyi.

2016. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

5-ös, neked amúgy szövegértési gondjaid vannak? Mit nem értesz...?

Kérdező, valaki írta a kolit, az jó megoldás lehet, ill. ha lakótársakkal, közösen bérelsz albit, jóval olcsóbban jöhetsz ki, tehát kevesebbet kell dolgoznod, több időd marad a tanulásra.

2016. okt. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4%

Nincs nekem szövegértési problémám, ha érthetően meg van fogalmazva a kéréds. Ez nincs. Milyen lépést tettek meg, mit hogyan oldott meg a plebs? Milyen ügyben akar bárkihez fordulni?

Amíg nem tudja, mit is akar kérdezni, addig hogy válaszoljak?

2016. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6-os, mi lenne, ha nem osztanál ki másokat, mikor tényleg nem igazán volt ez konkrét kérdés.

szerintem a kérdező is jól tudja, hogy kb semmit nem tud tenni azon kívül, hogy dolgozik és pénzt gyűjt, de akkor meg tanulni nem fog tudni normálisan.

18 évesen, megtakarítás (pl. nagyszülőtől, szülőtől kapott nagyobb összeg) nélkül, a nulláról elindulva, nem fogja tudni megcsinálni.

igen, lakótársakkal olcsóbb, csak az albihoz akkor is kell 2 havi kaució, meg a megélhetés... legalább 200 ezres megtakarításnak kéne lennie, és ez nagyon az alja, utána is havi több tízezret ezret kéne valahogy produkálnia suli mellett, ez szülői segítség nélkül nagyon-nagyon nehéz. ha be akar járni az előadásokra, akkor csak délután tudna dolgozni, vagy éjszaka, de akkor mikor fog tanulni, legalább az első időkben? én nagyott koppantam első évesen, mert össze sem hasonlítható a középsulival, ahol SEMMIT nem tanultam, mégis jó tanuló voltam. aztán egyetem, magyar szak, és az első előadáson lediktáltak arra a FÉLÉVRE több, mint 30 kötelező olvasmányt. nem hülyéskedek. addig évente volt 2-3. a vizsgán a beugró ezekből volt, és természetesen nem olyan kérdés volt, amire egy rövidített összefoglalóból tudni lehet a választ. szóval ha nem olvastad el ezeket, akkor el sem jutottál a vizsgáig. nekem emellett nem lett volna időm dolgozni. később pedig döntenem kellett, szintén szülők miatt, hogy egyetem vagy munka. engem sem támogattak, és ezt nagyon rosszul éltem meg. olyan igazságtalan az élet, hogy egyeseknek mindent megad, másoknak meg nem, és emiatt nem lett végül diplomám. könnyű annak, akit segítenek, legalább az albérlet árával, de sajnos nem mindenki van ebben a helyzetben.


Szóval: kihez lehet fordulni?

senkihez.

ha a szülők ilyenek, akkor esetleg nagyszülők?

vagy más most munka?

de basszus, egy normális diákmunka nem fizet annyit, mármint az a heti pár óra, napi 8 órában meg úgysem tud elmenni.

én nyáron is ilyen 50-60 ezreket kerestem, suli időszakban meg 10-20 ezreket, de azzal nem sokra megy az ember. meg ha ilyen keveset keres, abból úgyis vesz egy új cipőt, 17 évesen nem fogja tudni albérletre félretenni.

2016. okt. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kollégium.
2016. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

nem tudom mi olyan érthetetlen :) a ki hogyan oldotta meg kérdést úgy értettem, hogy aki ugyanígy járt mint én, és volt annyi lelki ereje hogy lelépjen hogyan élte meg, hogyan oldotta meg

25000 ért már van albérlet de még így is húzós...

2016. okt. 2. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!