Apám kitehet otthonról?

Figyelt kérdés

Apám kitehet otthonról, ha elmúltam 18 éves, de még egyetemen tanulok?

Különösebb oka nincs, hogy megtegye (nem is velünk él, mert külföldön dolgozik), de azt mondja nem akar utánam fizetni semmit, mert őt is elküldték a szülei 15 éves kora után, úgyhogy ő sem akar többet semmit rám költeni és azt hogy a lakásában éljek (ami nem csak az övé, hanem felében Édesanyámé is).


Nem tudom, nem vagyok jogász, de ezt ezek szerint megteheti ugye? Akkor is ha nincs "semmi" oka, azaz nem beszélem rondán, vagyok erőszakos, vagy okoztam bármilyen anyagi kárt.



2016. okt. 3. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Elmúltál 18 éves, felnőtt vagy. Ha nem a tied a lakás, vagy nincs haszonélvezeti jogod, kirakhat.
2016. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

A feles tulajdnobiszony miatt nemrakhat ki. Amúgy kitehetne, ha nincs tulajdoni hányadod, vagy haszonélvezeted.

Más kérdés, hogy ebben az esetben én többet felé se néznék, ez egy féreg, nem szülő.

2016. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A másik fél nem az enyém, hanem az Anyámé, haszonélvezeti jogom pedig tudtommal nincs. Anyám nem akar kitenni csak az Apám, mert szerinte túl sokba kerülök (bár igazából amit rám költ annak a kétszeresét a munkahely juttatások, családi pótlékok és adókedvezmények formájában bőven kifizeti.)
2016. okt. 3. 12:42
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Csak anyukáddal egyetértésben rakhat ki.


De azt ne hidd, hogy kevesebbe vagy, mint a családtámogatások összesen. Csak a rád eső rezsi többszöröse annak, amit az ember az állambácsitól kap és akkor még nem ettél, nincs egy ruhád...

2016. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Off: Utolsó, az apa külföldön dolgozik, Németországban pl a gyerekpénz 42 ezer forint.( Én is onnan kapok édesapám után.) Az azért nem egy jelentéktelen összeg.
2016. okt. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Kedves #4es

Apuka külföldön többet kap a gyerekre, mint amennyiben neki benne van.

2016. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

5-ös,

a külföldön, nem feltétlenül jelenti azt, hogy külföldinek is dolgozik. Ha pl.: magyar cég alkalmazza, csak a munkavégzés helye külföld (kiküldetés), nem jár kinderngeld. Akkor se ha kamionozik.

2016. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

# 4/7

Apám csak arra, hogy egyetemen tanulok 200 eurót kap készhez.

Ezen felül munkahelye ad még pénz beiskolázásra, "tankönyvekre", egyéb költségekre. Illetve van adókedvezmény is, arra ha gyereked továbbtanul, abból is összejön pár 10 ezer.


Rezsim egyébként nem sok, kb. 10 ezer havonta, ennivalóm pedig 40 ezer körül lehet. De ezeknek még a felét se fizeti ki, mondván, hogy vannak Nagyszüleim meg az Anyám, aki tudja fizetni.

2016. okt. 3. 19:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én, amikor úgy döntöttem, hogy lelépek otthonról, akkor megkaptam az utánam járó családi pótlékot. Beszélj apukáddal, hogy ha menned kell, akkor az utánad járó juttatásokat adja oda. Gondolom ezzel nem lesz gondja.
2016. okt. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy jó megoldás lenne :)

De sajnos nem engedi, hogy elköltözzek. Korábban már szerettem volna elköltözni, de azt mondta, hogy ha elmegyek akkor nem fizet utánam egy forintot sem.


Most pedig persze úgy szeretné hogy kitehessen, hogy nem fizet semmit, azaz nem adna oda nekem semmi pénzt. így is mikor megtudta, hogy van tanulmányi ösztöndíjam, akkor annyival kevesebb pénzt küldött haza számlákra amennyit kaptam az egyetemtől.

2016. okt. 3. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!