Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a fiatok mindig a márkás cuccokat akarná megvenni?

Figyelt kérdés
neki nem jó a 17 ezres cipő hanem a 40 ezres kell

2016. okt. 15. 10:22
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
86%
Menjen el dolgozni és a saját pénzéből vegye meg.
2016. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%
Saját pénzéből vehet 200 ezrest is.
2016. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
81%
Ha én fizetem, akkor azt kapja, amire jut, ha ö fizeti, akkor magánügye, mégha hülyeségnek is tartom
2016. okt. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon nehéz ügy, mivel ő az én gyermekem lenne, és ha annyira hangoztatná, hogy nem jó neki a 17ezres cipő, mert neki mindenképp a 40ezres kell, akkor nyelnék egy nagyot, és megmondanám neki, hogy járjon mezítláb.


De ahogy előttem többen leírták, ha megdolgozik érte, akkor vegye meg nyugodtan, de amíg én fizetném, addig az van, amit én veszek.

2016. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
29%

De gáz. A mai fiatalok már mindent akarnak. Amikor én voltam 14 éves (2003) ballagásra kaptam meg az első mobilom (alcatel) és tök jó volt, engem soha nem érdekeltek a márkás cuccok, tetszen és kész. A maiknak a legújabb okostelefonok, a márkás cuccok kellenek csak. A mai 17-20 év közöttiek többsége, üres és csak a facebook meg a mobilozás érdekli és hogy mindezt márkás cuccban csinálják. Hiányolom azt a kort amikor még normálisak voltak a fiatalok.


Nem mai idézet de AKTUÁLIS:


Hofi Géza: "A fiatalság a jövő zálog, hadd ne váltsam ki"

2016. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
65%
pedig már a 17 ezres cipő is luxus kategória...
2016. okt. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
57%

Meglepődnék, hogy ilyen lett. A mi családunk nem ilyen, más értékek is vannak a pénzen kívül.

Szeretjük a szép ruhákat, de a márkák imádata sose volt jellemző.

Szóval nagyon meglepődnék, ha a gyerekem mégis ilyen lenne.

Nyilván nem kapna meg mindent ész nélkül, akkor sem, ha az anyagi helyzetünk megengedi.

Nálunk, ismerősök körében is az a szokás, hogy a nagyobb gyerekek nyaranta dolgoznak valamit, hogy legyen tapasztalatuk a munkáról, a pénzről, a pénz beosztásáról.

2016. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
54%
Azt, hogy ez ugyanolyan függőség, mint a drog, alkohol, és a cigaretta. Ne add meg neki a kényelmet, egy ideig sóvárogni fog, bevágja a durcit, aztán majd megunja.
2016. okt. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
29%
Örülnék neki, mert jó ízlésre vall. Viszont akkor kapná meg, ha a pna dalol.
2016. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
56%

Ó, nálunk volt egyszer ebből hiszti, igaz, nem 40 ezres cipőről volt szó.

OK, te is kapsz egy cipőt, én a maradékból veszek magamnak a kínaiban egy cipőt, és te is akkor kapsz újat, mikor az enyém tönkremegy. OK? Oké volt.

Két hónapig. :) Aztán a szuper, márkás, divatos, hét nyelven beszélő cipője elkezdte megadni magát, kicseréltetni nem tudta, elvitték két hétre javítani, amiből majdnem egy hónap lett. Addig járt papucsban, és örülhetett, hogy nyár van. :) Aztán nem telt el fél év, és a cipő megérett a kukázásra, de mivel nem kapott azóta sem másikat, az én 2000 forintos, leárazott "sz.ar kínai" sportcipőm pedig még mindig bírja (mindennapos használat mellett), mára belátta, hogy teljesen felesleges megfizetni a márkanevet.

De jó fej vagyok, kap másikat, mert nem hagyhatom mégsem, hogy télen megfázzon. :) Én meg veszek a kínai gagyimba egy vastag talpbetétet, azzal novemberig kihúzom.

2016. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!