Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért a gyereknek kell látogat...

Miért a gyereknek kell látogatnia a szüleit? A szülők miért nem mennek a gyerekeikehez?

Figyelt kérdés

Mióta elköltöztem a szüleimtől meg tudom számolni hányszor jöttek ők. Amig csak 40 kmre laktam,addig is max félévente,de mióta ország másik végén lakunk a férjemmel,kétszer voltak 5 év alatt. Nem betegek,van kocsijuk,van itt hol aludniuk. Anyósék detto,pedig vannak hívva.

Elvárás hogy mi menjünk.

Máshol is ugyanezt látom


2016. okt. 16. 17:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Mert kényelmesebb nekik. Az emberek jelentős része ahogy öregszik, úgy kényelmesedik egyre jobban el. Hozzám sem járnak a szüleim, pedig csak 20 km-re lakunk egymástól. 8 évvel ezelőtt elköltöztem otthonról, az elején még minden hétvégén hazamentem, sokszor ott is aludtam. Így 8 év után megritkultak a látogatásaim, már csak 2-3 hetente megyek (inkább 3). Ja, és én így 8 év után is egy kezemen meg tudom számolni hányszor jöttek ők, bezzeg amikor 3. hétre megyek csak, akkor megy a pattogás, hogy ritkán járok haza. :D
2016. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
38%
mert olvassák itt nap mint nap, hogy akkor a fiukat/lányukat anyuci pici fiának/lánynak fogják tartani. Meg azt is a gyk-ról tudják, hogy anyóst nem illik szeretettel fogadni.
2016. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
És a gyerek nem akarhatja hogy néha neki legyen kényelmesebb? Hogy ő tudja vendégül látni a szülőket?
2016. okt. 16. 17:20
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Detto...

De mindig van valami kifogás, most fáradt vagyok, most a kocsi nem jó, most vendégek vannak... Pedig nagyon szeretném egyszer ugyanúgy viszonozni nekik a "vendéglátást", sütni-főzni valami finomat, mint ahogy ők szoktak haza várni engem. :(

Lassan fél éve költöztünk új lakásba, azóta sem jöttek...

2016. okt. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

#1

Kedves 1-es!

Ezzel a mondatoddal nem értek egyet, legalábbis a saját szemszögemből, mint szülő


"Mert kényelmesebb nekik. Az emberek jelentős része ahogy öregszik, úgy kényelmesedik egyre jobban el."


Mi pont a kényelmi szempontok miatt megyünk inkább látogatóba,...HA HÍVNAK.

Amikor hozzánk jöttek a gyerekeink családostól, (5 és 4 fős családok) akkor én előtte 2 napig a nyelvemen tapostam, hogy helytálljak kajával és minden szempontból.

Nem vagyok már egészséges, minden látogatás úgy éreztem magam, mint akit agyonvertek.

Pedig imádom őket, de nekünk már ez szinte minden hétvégén (hol egyikük, hol másikuk, hol mindnyájan) már borzasztó sok volt.

Természetesen ez elsősorban nem az anyagiakról szól, mert így is amikor mi megyünk viszünk, nem is keveset.

Kialakult, az a rend (a családi ünnepeket nem számítva) hogy minden második hétvégén kelünk útra, egyszer egyikükhöz, majd a következő hétvégén a másikukhoz.

Így havonta egyszer találkozunk egy-egy családdal (közben telefonálunk) és ez mindnyájunknak bőven elég.

2016. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
15%
Pl. az is benne lehet, hogy idősebb embereknek már gyakrabban kell a vécére járni, főleg akkor, ha nem otthon, nem a megszokott ételeit eheti, hanem máshol ebédel, ahol hagymásabban, fűszeresebben, stb. főznek. Ez nagyon kellemetlen tud lenni, viszont a saját otthonában mégiscsak könnyebben, hamarabb kicseréli az inkontinenciabetétet, jobban kézre esnek neki a dolgok. Nem biztos, hogy a kérdező családjában is fennáll ilyesféle körülmény is, csak általában mondom.
2016. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Idős amerikai milliomos hölgy intézkedik:

- Kérem, hogy a Mc McDonald’s parkolójában temessenek el!

- Miért? -kérdi döbbenten az ügyvéd.

- Azt akarom, hogy a gyerekeim naponta meglátogassanak!

2016. okt. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%
Meg az is lehet, hogy (úgy :) ) tudják, hogy a fiatalok nem szeretnek, talán nem is tudnak úgy főzni, ráadásul tudják, hogy milyen sok dolguk van (főleg, ha a fiatalok folyton időhiányra panaszkodnak a nagyszülőknek), és azért hívják mindig ők a gyerekeket unokástul, hogy segítsenek nekik: legalább hétvégén megpróbálják levenni a konyha terhét a gyerekeik válláról.
2016. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%
Én személy szerint azokhoz tartozom, akik nem szeretnének a gyerekük terhére lenni.
2016. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim tisztában vannak vele, hogy tudok sőt, tovább megyek, szeretek is főzni... Mégsem jönnek.
2016. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!