Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek apám mit fog...

Szerintetek apám mit fog szólni a névváltoztatáshoz? Ti ilyen helyzetben mit reagálnátok szülőként?

Figyelt kérdés

5 éves voltam, mikor a szüleim elváltak. Onnantól kezdve én és a testvérem anyámmal és az új élettársával éltünk. Apámmal ugyan viszonylag jónak mondható a viszonyom, de sokszor úgy éreztem, és most is úgy érzem, hogy elhanyagol minket. A válás után neki az új párja lett az első. A nyarakat kivéve alig láttuk.

Elhatároztam, hogy megváltoztatom a nevem, felveszem anyámét. Egyrészt azért, mert ő nevelt fel, másrészt pedig a jövőm szempontjából is előnyösebb lenne.

Szerintetek hogy fogja lereagálni?



2016. okt. 18. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Túl sok beleszólása nincsen. Tégy belátásod szerint.

Én csak azért tartottam meg apám nevét, mert ezt viselem lassan 25 éve és nem hinném, hogy meg tudnék szokni más nevet. Meg ez vagyok én. (A házassági névváltoztatás más téma, de szerintem akkor sem fogom megváltoztatni).

2016. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Nagykorú vagy? Kiskorukent csak és kizárólag az ő beleegyezésével változtatható meg. Ha nagykorú vagy, simán megteheted, de ez ok az erdemtelensegre, így pl ha meg tanulsz, kérvényt adhat be, hogy ne kelljen tartasdijat fizetnie.

Amúgy, ha jo a viszonyunk, eléggé rosszul esne, ha a gyerekem nem akarná a nevemet viselni

2016. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy inkább, hogy anyám nevét szeretném viselni.
2016. okt. 18. 21:29
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Viseld egészséggel. És Anyukád megérdemli, mert ő nevelt fel.
2016. okt. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Anyukád mit szól hozzá?

Mi a két név, ha meg szabad kérdezni? Egy fiú a Czigány vezetéknevet változtatta meg, amikor nagykorú lett.

2016. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Tehát apádra haragszol, mert úgy érzed, elhanyagol téged, és így akarod büntetni.

Nos, ha eddig se sokat törődött veled, akkor egyrészt nem nagyon fogja zavarni, másrészt valószínű még ennyit se fog törődni veled.

Azt gondold végig, jó-e, ha végleg elidegeníted magadat tőle.

2016. okt. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem büntetni akarom az apám, csak szívesebben viselném az anyám nevét.

Először az is eszembe jutott, hogy a mostani mellé felveszem anyám nevét, de a kettő együtt hülyén hangzik, ráadásul hosszú is lenne.

2016. okt. 19. 14:17
 8/8 anonim ***** válasza:
18%
Ez nem "büntetés", az anyját sem büntette azzal, hogy eddig nem az ő nevét viselte. Szerintem válás után alapból annak a szülőnek a nevét kellene viselnie a gyereknek, akivel marad.
2016. okt. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!