Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan ertessem meg anyammal?...

Stewie200 kérdése:

Hogyan ertessem meg anyammal? Mar belefaradtam (bovebben lent)

Figyelt kérdés
Roviden probalom leirni es tomoren. 19 eves vagyok, iden erettsegizem. Masodikos korom ota tudom hogy mi szeretnek lenni, ez egy darabig tetszett is anyamnak de az utobbi 2 evben teljesen megbolondult es koti az ebet a karohoz hogy marpedig azt kell elvegeznem majd szakmat, amit o megalmodott nagyhirtelen... Mostmar odaig fajult a dolog hogy minden nap uvoltozik meg idegbeteg es most mar azt is mondta vagy elvegzem a szakmat amit o akar vagy erettsegi utan osszepakol nekem es koltozhetek (Bar ezt amugyis szeretnem, csak nem rogton erettsegi utan). Hogyan probaljam elmagyarazni neki hogy semmilyen mas szakma nem erdekel, tehetsegem is van hozza es ha jol csinalom meg jol is kereshetek vele, foleg kulfoldon? Tanacstalan vagyok...

2016. okt. 25. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Mondd meg neki, hogy jobban jár, ha nem zsarol mert ha nem nyugszik le és egyszer kidob, akkor többet nemigen fog látni.
2016. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

Tedd azt amit az #1-es mondott.

Ez a Te életed! Éld! Ha nem jön be akkor meg váltasz

2016. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Bár a kérdés, és a probléma szempontjából teljesen lényegtelen, megkérdezhetem melyik ez a két szakma? Amit anyukád, és amit te megálmodtál. Viszont, mint írtam is, a kérdés szempontjából lényegtelen. Teljesen mindegy, nem erőszakolhatja rád a saját álmait. Ez a döntés hatással lesz az egész életedre, így neked kell döntened is. Együtt kell élned a következményeivel - anyukáddal, vagy nélküle. Ő maximum tanácsot adhat. Ha ezt nem érti meg, próbálj meg máshonnan segítséget kérni. De ne hagyd magad! :)
2016. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudni, hogy mennyire komoly, és mennyire üres fenyegetés ez részéről, hogy kirak. Olyan szakmát, amit nem akarsz meg nem érdekel, meg idegesítő számodra esetleg, vagy túl száraz, és nem érzed feladatodnak, és kb semmi közöd ahhoz a munkakörhöz érzésed szerint, és tök mást szeretnél csinálni, hát nem feltétlenül tudsz befejezni még okj-n sem, meg nem is akarsz. Én egyéves logisztikai ügyintéző-képzésre jártam, de utáltam, és ezért csak az anyagbeszerző részszakképesítésem van meg belőle. Mert nem érdekelt, és anyám még elvárta volna, hogy olyan jellegű egyetemre is menjek. Apám viszont azt mondta, hogy van, hogy még olyannak se megy valami, akit érdekel az adott dolog, szóval, hogyha ez engem nem érdekel, akkor nincs értelme erőltetni. Szóval meg most itt nálad rezeg is a léc, hogy ki akar rakni, mert az ő tulajdonának néz, egy tárgynak , és szerinte "elromlottál", nem úgy működsz, ahogyan ő szeretné, és ezért most kiakar rakni. (Nem is jelentesz neki semmit amúgy. Igazából anyaságban nem kéne ilyennek léteznie, hogy "Akkor szeretlek, ha...") Szóval ezért nem is mondom, hogy menj, és csinálj meg belőle egy okj-t, és akkor utána menj én tanulj olyat, amilyet te szerenél. Mert amúgy hallottam olyan sztorit, volt egy testvérpár, szüleik ragaszkodtak hozzá, hogy orvosok legyenek, el is végezték az orvosit, azt nem tudom, hogy pár évet dolgoztak-e a szakmában, talán igen, és akkor mivel már teljesítették a szüleik kívánságát, utána mentek el elvégezni olyan iskolát, ami őket érdekelte, és abban dolgoznak most is. Tojd le anyudat, saját magad miatt jöttél ebbe a Világba, a te életedben te magad kell, hogy legyél a főhős, azt mondták nekem bölcs emberek. Ő nem birtokolhat téged, te nem az ő tulajdona vagy, őt nem érdekli , hogy te mit akarsz, akkor téged meg ő ne érdekeljen, hogy ő mit akar, a te életeddel azt kezdesz, amit te akarsz, és mások meg ne akarjanak neked előírni semmit, ez a te döntésed kell legyen, másnak meg lehet véleménye, csak ne szóljon bele, hanem menjél csak arra, ami belülről hajt, mert tudod, hogy milyen elfoglaltság okozna neked az életedben boldogságot. Csak mondjuk ha meg tényleg kirakna, akkor munkával egybekötve kéne tanulni, még levelezőn se 100%-osan összeegyeztethető a munka. De ha mondjuk olyan munkát találnál, amit lehet otthonról gépről csinálni... És akkor mondjuk beszállnál a rezsibe, és anyád nem tudna kirakni. Lehet, hogy előbb kéne neked valami olyan, pl ilyen plakáttervező vagy mittudomén, és akkor azt lehetne otthonról csinálni. Ha anyudat nem lehet jobb belátásra bírni. Vagy esetleg nemtom, kimenni külföldre, ott gyűjtögetni albérletre, és később visszajönni megcsinálni azt a szakmát, amit te akarsz, amire te vágysz. Muterod szerintem sajnos azt hiszi, hogy mivel te belőle bújtál ki, ezért te az övé, az ő tulajdona vagy, pedig ő csak a formát adta neked, hogy megnyilvánulhass idelent, az anyagi világban.
2016. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
*Vagy mégegy, esetleg ha ő nem ad lejjebb ebből, hogy elzavar otthonról, akkor hát esetleg te meg mondhatnád, hogy akkor lehet, hogy látni fog, ahogy ott a szeme láttára túrod a kukát, és akkor az ismerőseiteknek is meglesz őróla a véleménye, hogy nem látta el addig a gyerekét, amíg nem tudott megállni a saját lábán a Világban. De ezzel csak kicsit ugy te is visszaadhatnád a fenyegetőzést, ez nem lenne komoly, csak kicsit ráijeszteni, hogy gondolja meg, mielőtt ilyeneket mond.
2016. okt. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Ki fogja neki elhinni, hogy kukákban fog ételért keresgélni? Hülyeség!
2016. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Hát, ha ennyi végzetséggel kiteszi. Mármint csak ilyen legalapabbal, hogy középsuli . Amúgy hát lehet, hogy nem nagyon okos az anyukája neki. De ez csak ötlet volt, hogy hátha átgondolná, habár nekem fogalmam sincs.
2016. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért leírhatnád a két szakmát, hogy képben legyünk!
2016. okt. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolso: en alkalmazott grafikus szeretnek lenni, anyam eloszor azt akarta hogy nyomozo legyek, most meg valami mezogazdasagi akarmit akar nekem mivel a pasija tele beszelte a fejet...
2016. okt. 26. 14:17
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát mondd meg ha a pasija fontosabb mint a lánya akarata, akkor dobjon ki.

De akkor sose fog látni többet.

2016. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!