Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, hogy kölcsön adják a családi autót?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogyan kéritek meg a szüleiteket, hogy kölcsönadják az autót néha. :)


Mivel egy kicsi, mindentől távol lévő községben lakom, így ha valahova kell mennem ügyet intézni, vagy állásinterjú, orvos, kórház stb. jobban örülnék, ha elintézhetném egy óra alatt, ahelyett, hogy 3-4 órára nyúlna egy rövid dolog.


A busz közlekedés erre nagyon rossz, 2-3 óránként, vagy ritkábban jön, illetve utána még a városban a helyijáratos buszjegy nagyon drága. Főleg ha másik városban van dolgom, át is kell szállnom sokszor. (A kórház tipikusan ilyen helyen van :D)


Nyilván olyan alkalmakra gondolok, amikor nem használják. A benzinpénzbe beszállnék, visszatankolnám, amennyit megyek, illetve ha már gyakrabban elvihetném, akkor még többet is.


19 éves egyetemista vagyok, diákmunkázok iskola mellett. Igyekszem félretenni saját autóra, de sajnos ez nem megy olyan gyorsan.

Jogosítványom van egy éve, látták már, hogy vezetek, nem volt kifogásuk. Nagy ritkán megengedik, hogy elvigyem egy fél órára-órára, de ez annyira ritka, hogy számon is tarthatnám.

Vezettem már sötétben, éjszaka, esőben, nem történt semmi baj. Idegen országban is vezettem már (szerintem ott még többet is, mint az autónkat idehaza :D).


Igyekszem bizonyítani, nem csalódást okozni, de ha nem vezetek semmit, elég nehéz "gyakorolni". Magabiztos vagyok, de nem nagyképű, szóval biztos vezethetnék rutinosabban is, de így nem tudom, hogyan.. :)



2016. nov. 2. 21:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

Végigolvastam.


Én úgy kértem kölcsön, hogy megkérdeztem hogy kell-e az autó. Ha nem akkor elviszem, visszajövök x időkor. Sose volt semmi gond. Az autó értékétől is függ persze.

2016. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Hali fater kolcson adod az autot holnap? Mert pontosan be kell ernem az allasinterjura, es a busz is ritkan jar .....masnap szia anya kolcsonadnad az autot mert el kene mennem a boltba. Harmadnap kolcsonkerhetem az autot par orara? Stb egy ido utan megszokjak.
2016. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Sosem értettem, hogy a jogsit ugyan megadják a gyereknek (kifizetik), de a kocsit már nem engedik oda, hogy vezessen a gyerek.... akkor hogy tesz szert gyakorlatra könyörgöm??

Ebben a jogsi kérdésben nekem irtó mázlim volt, az apám a régi kocsinkat direkt erre a célra őrizte, hogy azon tanuljak meg vezetni és ez volt az egyetlen "tanulás" amikor soha nem ordított velem akkor se ha hibáztam, mert tudta, hogy örökre elvenné a kedvem.

26 éve van jogsim, majdnem 1 millió km-t mentem és soha nem volt balesetem.

2016. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 veterán vas ***** válasza:
43%

Számomra már a megfogalmazás is érthetetlen: a családi autót kölcsönkérni???

Kölcsönkérni a szomszédtól lehet a fűnyírót, vagy a barátomtól a crowa-készletet. Magyarul olyat, ami sem nekem, sem a családomnak nincs.

Szóval, szerintem nem az apám autója, nem az anyám háza, hanem a miénk.

Persze ez nem azt jelenti, hogy egy hang nélkül elkötöm, de úgy tűnik, nálatok alapjaiban ez a tulajdonosi szemlélet határozza meg az autó használatát. Vajon miért alakult így?

2016. nov. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

"Sosem értettem, hogy a jogsit ugyan megadják a gyereknek (kifizetik), de a kocsit már nem engedik oda, hogy vezessen a gyerek.... "


Hadd segítsek: mondjuk negyvenéves korára a pár összemelózott annyi pénzt, hogy teljesülhet az apa legnagyobb vágya, egy német luxusautó. Eközben a "gyerek" 18-20 lett, kifizetik a jogsiját, aztán úgy vannak vele, hogy a nagy túrót fog apa féltett kincsén gyakorolgatni... eddig mindent fizettek neki, innentől húzzon el dolgozni, kaparjon össze magának egy használt, tízéves autót és vezesse azt. Legalábbis én így képzelem. Csak a fiataloknak evidens, hogy minden ami a szüleiké, az az övéké is automatikusan. Eszükbe nem jut, hogy sajátot szerezzenek, hát azért fáradozni kell éveket, nekik meg minden azonnal kéne.

2016. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A jogosítványt sem ők fizették, hanem a nyarat végigdolgoztam és abból fizettem. :)

Igen, nálunk az a szokás, hogy megdolgozzunk mindenért, hogy tudjuk értékelni a pénzt, de mégis néha könnyebb lenne, ha elintézhetném gyorsan a dolgokat.

Hát próbálkoztam már sokszor elkérni, ahogy írtátok, de csak egy "Nem" volt általában a válasz, ha kérdeztem, hogy miért, akkor az, hogy "Mert azt mondtam nem, a sajátodat majd elviheted." :/

2016. nov. 2. 22:53
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
#5 Pont ott van a leírásodban a logikai hiba. Ha évekig dolgozik a "gyerek" az autójáert (ugyanis te ezt írod, hogy szerinted így kéne, nem apu kocsiját használni), akkor szerinted évek múlva nem felejt el vezetni? Megsúgom, de. Már 1 év kihagyás is rengeteg, nagyon sok mindent felejt az ember ez idő alatt. A vezetés nem olyan mint a biciklizés, hogy egyszer megtanulod aztán életed végig tudsz is vezetni, nagyon nem. Az egyik válaszoló pont ezt írta le, hogy minek addig jogsi, amíg nincs autó? Évek múlva -mire megkeresi az autó árát- már kb egyáltalán nem fog tudni vezetni, nagyon sok plusz óra szükséges. Ez meg megint fölösleges pénzkidobás, ugyanis ha már akkor autóba tudna ülni az adott személy, miután lerakja a jogsit nem szülséges a plusz óra.
2016. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Én vezethettem a családi autót már 1 hónappal azután hogy meglett a jogsim (18. születésnapom előtt 1 hónappal lett meg) de előtte abban az 1 hónapban apukámmal vezettem. Jobban ment apukám nélkül, mint vele, de voltak malőrök. Egyszer le akartam állni az út szélén és a nagy fűtől nem látszott hogy árok van és nem tudtam kijönni belőle, leért az alja. Egy Subaru Impreza rántott ki. 1 hónappal később parkolás közben meghúztam egy autót. Előfordulnak ilyenek, nem lehet kivédeni. Ha soha nem vezethettem volna, akkor soha nem tanultam volna meg rutinosan vezetni. Mert hogy szerencsére tavasszal a szüleim új autót tudtak venni és a régit én használhatom amíg el nem adjuk. Ez szeptemberben lett volna de ilyen olyan okok miatt elhúzódott. Most már vezettem azóta 2-3 ezer kilométert, és rutinosan megy, csak az a figyelmetlenség van sajnos meg ami amúgy is jellemző rám. De bizonyos dolgokban jobban vezetek mint apukám.

18/F

2016. nov. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
8%
Megmondom őszintén, mi sem adtuk oda a családi kocsit a fiunknak, csak nagyon ritkán. Viszont a jogsi letétele után 4hónappal már vett magának egy használt, de nagyon jó állapotban lévő kocsit. Munkahelyén amúgy is tolnak kocsit alájuk, egy műszak alatt levezet 2-300 km-t, így a gyakorlattal soha nem volt gond.
2016. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

A csaladi kocsi nem azt jelenti h a gyereke is ...

En nokent nem adnam oda ...

Megdolgoztam erte kemenyen egyedul allo anyakent 3 evig sporoltam egy 5-6 eves kocsira h konyebb legyen az eletunk

Nem fogom oda adni a gyereknek h meghuzza vagy osszetorje

Akkor sem ha fizettem neki a jogsit ...

Diakmelobol hamarabb osszehozza mint en munka es gyerek mellet

2016. nov. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!