Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Életem függ rajta.

Mit tegyek? Életem függ rajta.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lényeg az lenne, hogy anym belekényszerített egy egyetembe, amihez bár volt érdeklődésem, de nem szerettem volna bekerülni(egy OKJ-s képzésre mentem volna inkább helyette). Most hogy bentvagyok, nehezen állom meg a helyemet, állandóan idegroncs vagyok hogy leszek képes az adott dolgokat megtanulni, megcsinálni... Anyám természetesen a lelkemre kötötte, ha otthagyom az egyetemet mehetek isten hírével ahová látok el otthonról.(Nyilván nincs semmi pénzem, semmi megtakarításom) Viszont attól félek, hogy tönkremegyek idegileg,főleg hogy olyat kell tanulnom, olyanért kell küzdenem, ami nekem nem annyira fontos, másrésről pedig, mi lesz ha még az elején tvergődök valahogy de később a vége már nem fog menni? Mit tegyek? Teljesen tanácstalan az egész életem...:(
2016. nov. 6. 21:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha anyád valóban komolyan gondolja, hogy kiteszi a szűrödet, ha abbahagyod az egyetemet, akkor azt ajánlom mindenféleképp keress valami diákmunkát, amivel félre tudsz tenni albérletre és társaira. Ha nem szereted az egyetemet és magát a szakot, nincs értelme végigszenvedned az egészet, mert csak időpocsékolás lesz. Maradj ott addig, amíg nem gyűjtesz elég pénzt, aztán lépj ki, menj át másikra, vagy csináld meg azt az OKJ-t amit szeretnél munka mellett.
2016. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
79%

Hát elsősorban fontos, hogy milyen képzésen vagy, mert ha állami, azt csak úgy nem hagyhatod ott.

Másrészről pedig, van valamilyen szakmád? (Középszintű) Esetleg megpróbálhatnál elhelyezkedni, illetve ha anyukáddal megbeszélnéd normálisan, érvekkel alátámasztva hogy neked ez miért nem jó, lehet megértené.

2016. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Államin vagyok és nincs semmi féle szakmám sajnos. Csak egy érettségim van :( Nyelvtudásom van közép angol és alapfokú német, de külföldön se tudom hogy mit tudnék kezdeni kevés tőkével.
2016. nov. 6. 21:37
 4/31 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne lehetne otthagyni az állami képzést?
2016. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Hát hallgass anyádra, és csináljad az egyetemet, mert később jól fog jönni, és ha otthagyod, meg fogod bánni!

Ha nagyon kikészülnél, halasztasz egy félévet, és azalatt lesz időd erőre kapni, és előre tanulni! Más is így csinálja! A lényeg, hogy ott ne merd hagyni ha már bejutottál! Egy szar OKJ-t bármikor el tudsz végezni, még 50 évesen is, de egy egyetemet már tuti nem!

2016. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%
Ha nagyon tele van a tököd, akkor halassz fél évet, és menj rá a nyelvvizsgára, az úgyis kelleni fog, és egy kis változatosság lelazít, plusz megismerkedsz új emberekkel is!
2016. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
De épp ezaz, hogy pihenni se engedne. Úgy gondolja, hogy mindent meg kell csinálnom, semmiből se bukhatok, nem hagyhatok ki semmit. Így azért elég nehéz...
2016. nov. 6. 21:47
 8/31 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy már tele van a tököm pedig még csak első féléves vagyok, mi lesz később?
2016. nov. 6. 21:48
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

# 8 Csinálj napirendet, és húzzál bele, ez nem vicc!


Rohadtul meg fogod bánni 30 éves fejjel, ha otthagyod! Sehol sem fognak komolyan venni, még az üzleti életben sem nagyon hiába van pénzed!

Ha idősebb vagy akkor vesznek komolyan (amennyiben van mögötted látszatja), ha fiatal vagy akkor meg ha iskolázott vagy, egyébként nem! hasalj rá, húzzál bele, és ne nyavajogj, mert nem mindegy majd hogy 250 nettó kezdővel napi 8 órában 5 munkanappal egy héten indulsz neki a nagybetűs életnek vagy 120 nettóval 12-14 órában szabadnap nélkül.


A 250 et egy év múlva kb 100 al emelik a 120 ezret meg max egy huszassal de azt is csak 2-3 év után ha a főnök úgy látja jónak.


Gyakorlrati példát írtam saját tapasztalatból.


Haverom agrármérnök lett, én maradtam hentes..

2016. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Csak éppen én nem mérnöki pályára, hanem tanári pályára tanulok most éppen. És ha jóltudom a tanárok nem igazán keresnek sokat...Épp ez a fő indok, hogy otthagyjam az egyetemet.
2016. nov. 6. 21:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!