Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen megoldást találhatnék?

Milyen megoldást találhatnék?

Figyelt kérdés
Anyukámmal egy házban élünk a férjemmel és a most 6 hónapos kisfiunkkal. A lakás 2 szintes, lent anyukám fent pedig mi lakunk. Nagyon várta a kisfiúnk születését,mert ő az első unokája. Várandósságom alatt megbeszéltük,hogy szeretnénk úgy nevelni a kisfiúnkat,ahogy mi jónak látjuk. Tehát nem kérünk a folyamatos kéretlen tanácsokból,de ha úgy látja,kultúráltan megmondhatja ha valami ötlete van vagy épp nem jól csináltuk a dolgokat. Óvónő,így van tapasztalata a gyermeknevelés terén. Viszont amióta megszületett a kisfiúnk,minden egyes nap valamibe beleköt,valamit mindig rosszul csinálok. Feljön szó nélkül a lakrészünkre ( joga van hozzá,mert az ő lakása, de én tisztelem az ő magánszféráját és megkérdezem,hogy bemenetek -e )és kioszt, elmondja,hogy megint mit csináltam rosszul. Szeretem anyukámat,de már olyan szinten tartunk,hogy ha van sapka a kicsin az a baj,ha nincs sapka akkor meg az. Amikor megpróbálok vele beszélni, azt mondja mindig,hogy nem akar ő összeveszni.....de mindig talál valami hibát a nevelésemben. Imádom a kisfiamat,mindig keresek- kutatatok csak hogy képben legyek az egyes életszakaszainak a változásával\fejlesztésével kapcsolatban....de egyre jobban azt érzem,hogy szaranya vagyok. :(
2016. nov. 9. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezért nem szülünk más nyakára. Költözzetek el, és ne legyen kulcsa a lakásotokhoz.
2016. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ő lakása és óvónő.. itt csak a költözés segít, mindig feljogosítva fogja érezni magát, hogy jobban tudja nálad.
2016. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amíg csak hárman voltunk, addig normális volt a kapcsolatunk. Ő nem egyedül élt ebben a nagy lakásban, nekünk pedig ez egy lehetőség volt abból a szempontból, hogy tudtunk félretenni. Persze az ember hálás azért, hogy egy ilyen helyen lakhat....de lassan kezdek elfáradni.
2016. nov. 9. 12:49
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Miért lennél sz@r anya?Ezen én is keresztül mentem 2 szer is. Talán gondold át, hogy mit segít rajtad? Mi az amiben gátol? Mi lenne ha .... külön lennétek tőle, ha beteg lennél, ha anyagilag beütne valami? Sokszor úgy éreztem én is hogy teher ,de így visszagondolva rájöttem ,hogy nagyon sok mindenben segített. Nehéz döntés tudom, de már nem él és sosem köszöntem meg neki . .. ez persze az én életem . Nincs 2 egyforma élet, sors, csak te döntesz.
2016. nov. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szeretem mert az Édesanyám és sokat köszönhetek neki. De az,hogy szinte semmi sem jó amit csinálok, az sokszor elfeledteti velem a hálát. A Kisfiam fejlett,mosolygós,tüneményes gyerek. Mindenki imádja. Az orvos szerint is látszik az,hogy foglalkozva van vele. De konkrétan tegnap este is azt kaptam meg,hogy miért sír a gyerek, milyen anya az olyan,aki sírni hagyja a gyermekét. Tegyük hozzá,hogy merészeltem elmenni 3 teljes percre zuhanyozni...
2016. nov. 9. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

miért nem költöztök el? felnőtt emberek vagytok a férjeddel. nem értem miért nem mentek külön.

nyilván anyagilag húzósabb,de szerintem megéri a békesség miatt.

2016. nov. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Volt arról szó,hogy elköltözünk. Akkor azt hallgathattam,hogy de máshol se lenne jobb, egy albérlet milyen drága és hogy akkor nem láthatná ilyen gyakran az egyetlen unokáját. Mi lenne a lakással,hisz csak este jár haza. Ő nem akarja eladni,de egyedül nem érném meg fenntartani. Hogy ez a lakás a gyerekkorom színhelye és hogy nem akarhatom azt, hogy elenyésszen.
2016. nov. 9. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Attól, hogy Ő máshogy látja, és mondja, még nem vagy rossz anya... ha ennyire beleszólós, akkor is ilyen lenne,/ lesz, ha elköltöznétek, akkor mondaná telefonon, vagy amikor ott van. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Az Én anyámnak sem volt jó soha semmi, ami nem az Ő szája íze szerint volt. Se akkor mikor ott laktunk, se akkor amikor elköltöztünk..
2016. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én visszakérdeznék, hogy és milyen anya az olyan, aki állandóan bántja a lányát, ha az nem teljesít jól az ő mércéje alapján?
2016. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!