Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem bírnak testvéremme...

Szüleim nem bírnak testvéremmel így minden felelősséget rám hárítanak. Milyen megoldást lehetne erre találni?

Figyelt kérdés

Miután már minden ötletből kifogytam, beleértve az is ki van lőve, hogy elmondjam nekik ezt ugyanúgy, ahogy leírom, és nem értették meg, ezért hátha van aki tudna nekem segíteni.

Öcsém most 16 éves és elég agresszív. Ez volt az első éve a középiskolából, ezidő alatt tiszteletlen volt az osztálytársaival és a tanáraival szemben, vagy pl ha nem tudott egy kérdésre válaszolni, elkezdett dühöngeni. Ha hazajön és megkérdezik tőle, hogy történt-e ma valami vele, akkor nem válaszolt, szinte szóba sem áll szüleimmel. Van egy macskánk, az öcsémnek pedig nincs más elfoglaltsága mint a fülét húzogatni vagy rugdosni.

A barátai teljesen elhagyták, amit meg is értek, mert szörnyen viselkedik. Szóval gyakorlatilag egész nap a szobájában ül és semmit nem csinál. Ha pedig valami csoda folytán szóbaáll szüleinkkel, akkor is csak minden második szava obszcén, nem egyszer volt, hogy bántani is akarta őket. Viszont olyan már megtörtént hogy engem konkrétan megütött.

Már jónèhány éve nem élek otthon, egyetemre jártam, ez volt az utolsó évem, barátnőmmel összeköltöztünk, pár hónapon belül pedig megszületik a gyerekünk, így viszonylag kevesebb időt tudok ráfordítani az otthoni gondokra.

Hiába mondtam szüleimnek, hogy ne várjanak csodát és ne hagyják magukat, hanem csináljanak valamit, a helyzet még továbbra is változatlan.


Szóval nagyon nehéz úgy akármit is tenni, hogy ők nem teszik oda magukat. Próbáltam tanácsot adni nekik, nem fogadták meg. Próbáltam öcsémmel beszélni, tudomást sem vett rólam.


2016. júl. 6. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Őszintén, tiszta szívből, magasról sza.rd le őket!


Amit tanácsolsz, nem fogadják meg, mégis mit kéne tenned?!


Van saját családod, minden gonoszság nélkül írom, hogy most be tudod bizonyítani, hogy te jobban csinálod. Ennyi.


Nem azt mondom, hogy mindenért a szülő a hibás, mert igenis a gyereknek is van saját akarata. De ahogy nézem, rá mindent ráhagynak, és neked panaszkodnak.

A macskát hozzátok el tőlük, szegény pára megérdemli a békés öregkort.


Ha legközelebb kezet emel rá, akkor intézheted kulturáltan: látlelet, feljelentés. Már nem kiskorú, büntethető, családtag verése is büntetendő.


Arra meg szerencsére semmi és senki se kötelez, hogy tartsd velük a szoros kapcsolatot. Havonta egyszer telefonálsz, karácsonykor és szülinapokon jelensz meg személyesen, és oldják meg a nyűgjeiket.

2016. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de szánalmas szeid vannak. Nem való az olyannak gyerek, aki egy tizenévestől is fél. Sőt, olvastam már 6 évest is ilyet. Ha normális apád lenne, akkor jól szájon vágná a tiszteletlen beszéd miatt is.
2016. júl. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Először is, gratulálok a diplomához.


Másodszor a szüleidnek elkellett volna járniuk nevelési tanácsadóhoz, a macskát hozd el tőlük, miután megszületett a gyerek, mert a toxoplazmózis árthat a magzatnak.

2016. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít a történetünk, csak mi lányok vagyunk. Nekem is van egy borzalmas húgom, akivel a család nem tud mit kezdeni, persze az egészet rám hárítják, mintha nekem kellene megoldanom. Csak hogy néhányat említsek, 16 évesen drogügyei voltak, rendőrségen kötött ki, lógott az iskolából, 18 évesen terhes lett egy anyánk korú férfitól, azóta is anyánk nyakán él a gyerekével... és még sorolhatnám.

Én sem élek egy kis ideje már otthon, de még így is megtalálnak a bajaikkal. Anyámmal akárhányszor beszélek, csak a húgomról képes beszélni, semmi más témája nincs, minthogy milyen tehetetlen a züllött, idióta húgommal kapcsolatban. Mikor ellátom tanácsokkal (amiket magam is tennék és még pszichológus is alátámasztotta), akkor úgy csinál, mintha nem hallana, szó nélkül kivonul a helyiségből vagy folytatja a panaszáradatot. Nekem is nagyon elegem van és fogalmam sincs, mit tehetnék. A pszichológus azt tanácsolja, értessem meg vele, hogy ez nem az én dolgom, aztán hagyjam rá a dolgot, ne vegyem magamra, amiket mond, de sajnos ez nálam valahogy nem működik.

2016. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
" a macskát hozd el tőlük, miután megszületett a gyerek, mert a toxoplazmózis árthat a magzatnak." Az ilyen ostobaságok miatt kerül utcára sok cica.
2016. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én is azt tudom mondani,hogy a macskát vigyétek haza. ha rendszeresen volt oltva és féregtelenítve akkor semmi gondot nem okoz.de a biztonság kedvéért ne a barátnőd szedje az almát még,hanem te. de mindenképpen menekítsd ki onnan, mert ez kínzás.

a szüleid meg idióták,ne csinálj semmit. már hogy lenne a te feladatod a nevelése? az ő gyerekük,ők élnek velük egy háztartásban.

az meg,hogy téged megüt,egyenes nevetséges. ne hagyd magad,lökd el magadtól. és ha úgy van akkor ne is menj haza. a szüleidet hívd meg magatokhoz vagy találkozzatok máshol. ilyen tesóhoz nekem se lenne kedvem !

2016. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól jellemzi a helyzetet, hogy mindenki a macskát sajnálja egyedül.

Én elmondanám a szüleimnek gyakran, hogy álljanak le a bűnbakgyártással, mert így egyre kevésbé lesz kedvem meglátogatni, felhívni őket. Nem az öcsémmel foglalkoznék, hanem a saját dolgaimmal a sztoriban.

2016. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!