Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyagiak tekintetében még...

Ha anyagiak tekintetében még otthon élek, de a szülők nem favorizálják hogy nagy motort vegyek, kénytelen vagyok elfogadni a helyzetet?

Figyelt kérdés

Azért nem is értem ezt az állapotot, mert Apám is hasonlóan fiatalon 23 évesen vette meg, az első gépét ráadásul úgy hogy itthon még nem nagyon ismerték a japán motorokat, és Németből hozták haza. Azóta lett két gyereke(mi) és családosként azóta is ugyanúgy cserélgeti még 47 évesen is a motorjait ha van rá lehetőség.

Nekem azonban se Apám nem nagyon akar hallani róla, se Anyám, pedig nekem is ezen az úton kéne haladnom hisz gyerekkori képeim 60%-a mind két kerekűvel kapcsolatos, tehát nálunk ez ilyen hóbort tesóm keresztszüleinél is.


Autót közösen használjuk a családdal, apámmal kettőnknek van jogsija, és már 24 évesen úgyérzem ideje lenne elkezdeni átszoktatni magamat a két kerékre is, hogy ne 30 évesen álljak neki, pusztán azért mert nem tehetem meg még hogy külön költözzek, és erre még a szülői makacsság is rá jön egy lapáttal.


2016. nov. 11. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem, nem vagy kénytelen elfogadni. Legrosszabb esetben mi lesz? Kiraknak? Úgyse tennék meg. Vedd meg azt a motort és röhögj a képükbe!
2016. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

"Röhögj a képükbe"

Na baxus, esetleg ők is a képébe röhögnek.

2016. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Végy egy motort, húzz el egy albiba és tartsd el magad!

Amíg anyuci mos, főz, takarít rád és apád házában laksz ingyen, etet, itat, addig rohadt kényelmes ám felnőttnek érezned magad, csak valójában nem vagy az.

2016. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hat ha anyadek tartanak el akkor ok dontik el hogy mit vesznek meg neked.


Ez van.


Anyadek penzen akarsz motorozni? Apadnak is nagyapad vette a motort?

2016. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben otthon laksz és nem adsz haza egy fillért sem, nem csodálom, hogy nem favorizálják nem kevés pénzt elkölts motorra.

(Remélem megfelelő kategóriás jogsi legalább van már hozzá.)

2016. nov. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó soraidból azt vettem ki,hogy nem is motoroztál még. Korlátlan jogsid megvan egyàltalán? Esetleg járd vègig nagyjából a "ranglétrát". Kezdj alacsonyabb kategóriával, tanulj meg rendesen pl egy 150 cc kisebb motorral, aztán ha már biztonsággal, rutinosan kezeled a kisebbet, válts tènylegeseb nagyra.

Én és az öcsém először csak anyum robogóját próbàlhattuk ki 10en évesen. Aztán öcsém letette a jogsit 150cc re, vett 19 évesen egy motort ès apával közösen elkezdtek kisebb túrákat tenni. 2 szezon ment így le, ha elég isős lesz leteszi a korlátlant, de addig teljesen jól megtanult így vezetni.

Vesd fel apádnak te is ezt a lehetőséget esetleg. Jó közös program és látná,hogy kétkerèken sem kell féltenie.

Gondolom a költségeket te állnád

2016. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!