Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 19 éves lányodat...

Elengednéd a 19 éves lányodat nyári munkára a horvát tengerpartra pincérnőnek egy jó étterembe?

Figyelt kérdés
2016. nov. 16. 18:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Ha 19 évesen engedélyt kérne, akkor valamit nagyon elrontottam volna. Ha szeretne menni, menjen. Nem álom munka a pincérkedés de ha neki tetszik.
2016. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem egyedül megy, hanem pl. barátnővel, baráttal, akkor sokkal nyugodtabb lennék. Előbb leellenőrizném a céget nagyon alaposan, lehet, hogy a szerződés aláírásra is mennék vele, vagyis én vinném oda személyesen, kocsival. És biztos, hogy tennék ezer és egy óvintézkedést.

De alapvetően nem tiltanám meg, amíg tényleg a horvát tengerparton lesz pincérnő.

2016. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
ha kalandvágybol megy hogy tanuljon megismerjen más országot akkor igen, de ha csak pénzre van szüksége akkor inkább adnék neki :D
2016. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

19 évesen nincs és nem is lehet szó "engedély"ről.


Ha a tanácsomat kérné, akkor természetesen azt mondanám, hogy - persze legyen körültekintő, és bizonyosodjon meg róla, hogy minden feltétel megfelelő - menjen, ha van kedve.

2016. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Felszolgalo a szakmaja? Mert, ha nem, egy Jo etterem szoba sem all vele. Angollal hogy all?
2016. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Pont magyar pincérnőket keresnek oda? Nagyon utánanéznék a dolognak, mert a végén még szexmunkás lesz a lányból....
2016. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Folyékonyan beszélek horvátul,az állást is horvát oldalon találtam írtam a tulajnak küldtem képet magamról mondtam hogy beszélek angolul kicsit németül és megértem a szláv nyelveket na meg persze a magyart.Azt mondta szimpatikus vagyok neki.Egyébként idegenvezető szeretnék lenni és ez egy elég jó lehetőség hogy szokjam az idegen környezetet és ismeretségre tegyek szert!
2016. nov. 16. 19:22
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező én ezt elhiszem, de legyél óvatos, mert mindig benne van a pakliban hogy nem az a munka aminek te hiszed.
2016. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%
Én elengednélek, bár lehet, hogy veled mennék és ott lennék pár napot, mert nagyon szeretünk Horvátországba járni. Ha leinformálható a tulaj, akkor minden további nélkül mehetnél felőlem , jogilag amúgyis, már nagykorú vagy.
2016. nov. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Én ki is mennék a gyerekemmel, segítenék szállást keresni, megnézném a helyet. a kimenetéhez igazítanám a szabim a nyári nyaralást, és ott lennék vele 1 hetet. Segítenék berendezkedni stb. Aki meg azt írja, hogy nem kell engedély a szülőktől az elméletben igaz. De egy 19 éves tanuló aki nagyban függ anyagilag a szülőktől az nem pattoghat. Amúgy is a kimenethez is kell anyagi támogatás.
2016. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!