Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A barátommal leakarunk menni...

Katy123789 kérdése:

A barátommal leakarunk menni a horvát tengerpartra. Horvátországba hová érdemes lemenni?

Figyelt kérdés
Fiatalok vagyunk, ő 20 én 17 éves vagyok. Horvátországra gondoltunk, és valami olyan helyre ami a legközelebb esik Magyarországhoz (azért nem a legközelebb, ha picit messzebb jobb helyet is lehet találni.) Nem sok időre, szerintem 3-4 éjszakára mennénk. Szállással spórolni szeretnénk, (nekem nincs saját keresetem, ő pedig most vett crossmotort és jövőhéten pedig új autót, azzal mennénk) szóval a legtöbb éjszakát szerintem kocsiba fogjunk átaludni, esetleg a feeling kedvéért megszálluk 1 éjszakára egy olcsóbb helyen. Játszanak a szórakozóhelyek, bulik, pubok, discok, mivel hát fiatalok vagyunk, tehát nem gond a nyüzsgés, ha nyugalomra vágyunk, majd keresünk nyugisabb helyet is. A nagyobb sétálóutcák bazárosokkal, jó hangulattal is tetszene. Ilyen templom látogatások annyira nem hoznak lázba (engem még érdekelne, de őt már kétlem.) Illetve plusz pont lenne a homokos tengerpart. Melyik várost /községet/hehelyet/ partszakaszt ajánljátok? Esetleg saját tapasztalata valakinek?

2015. júl. 3. 12:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Esetleg még Olaszország közelebbi részei beleférnek.
2015. júl. 3. 13:01
 2/13 A kérdező kommentje:
* helyet
2015. júl. 3. 13:11
 3/13 A kérdező kommentje:
Igaz a kérdésbe nem írtam bele, de Szlovéniával mik a tapasztalataitok?
2015. júl. 3. 13:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi pár éve voltunk Szlovéniába. A part strandolásra elég silány, sok a betonos,sziklás partszakasz. Horvátországban nagyon szép kavicsos part van, gyönyörű, átlátszó a víz, idén mi Horvátországot választottuk. Olaszban van homokos part, de ott nem olyan átlátszó a víz, mert felkavarod a homokot.
2015. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként Szlovénia este nagyon hangulatos. Tele vannak az utcák bazárokkal, szól a zene, az emberek nyüzsögnek.
2015. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kocsiban aludni? Szerintem nem egészen gondolkodtok ti úgy ahogy kellene. Na meg ingyen is legyen mi ? Hahhaa, meglátszik, hogy kislány vagy, odáig el is kell menni, szerinted az mennyire olcsó ? :D Jézus ereje.. előveszed a kisiskolás atlaszod, kikeresed Horvátot megnézed mi van közel Magyarhoz, majd google a jó barát, mi található a településen. Nyüzsi, kávézó, disco majd mindenhol megtalálható Horvátban. Ha homokos partra vágysz keresgélj más fele, mert ott ritka. Leginkább beton, kavics, szikla. Emellett leginkább régi házakat, templomokat épületeket tudsz nézni, más nincs. Tipikus nyugis hely.
2015. júl. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Első kettő válaszolónak köszönöm szépen, de várom még a további válaszokat. :)

Utolsó: te meg ne irigykedj. A benzin ki van számolva, hogy mennyire jön ki 500-600 km-re. Éppen ezért akarunk máshol spórolni. Illetve nem mindegy hol alszunk? Fáj neked? Strandolni, kikapcsolódni megyünk, nem aludni.

2015. júl. 3. 14:00
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyébként már sok helyet néztem, csak személyes válaszokra voltam még kíváncsi. (Abbázia, Baska, Trabaska, Rovinj, Rab és Pag szigetek, Isztria, Pola, Krk szigetek, Omisalj, stb. Ebbe van ami közelebb esik, van ami távolabb,de ha nem nagy különbség van közöttük, nem mennénk a mmesszibb variációkhoz)
2015. júl. 3. 14:03
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Kocsiban nem alhattok! Ha rajtakapnak, márpedig nagy az esélye, komoly pénzbírság a vége. 10-15€-ért màr szobát lehet bérelni. Ennyitek sincsen? Akkor jobb ha nem sehova.
2015. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem olyan helyen parkolnánk a kocsival, de szerintem ez elég egyértelmű. Aludtam már autóban nyaraláson is, ott pedig amiatt, mert félúton megálltunk egy kempingben éjszakázni, de a magyar rendszám miatt nem engedtek be (bezárták a kaput előttünk). Emiatt kocsiban aludtunk kényszerből. Semmi gond nem volt vele. Illetve itt GYIK-n is sok helyen olvastam, hogy így oldották meg, hogy autóban éjszakáztak. És visszatérve: Ő még ki is fizetné a szállást, de én 17 évesen miből?! Azt pedig nem engedném, hogy fizesse az enyémet. A benzinpénzt is felesbe oldanánk meg. Illetve így nem vagyunk helyhez kötv, a szállás miatt.
2015. júl. 3. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!