Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bunkóságnak számít? 17/f

Bunkóságnak számít? 17/f

Figyelt kérdés
2 keresztnevem van, amiből csak a másodikat szoktam használni, amit pedig a szüleim úgymond a tényleges keresztnevemnek adtak, nem említem meg, ha nem muszáj. Csak túlságosan régimódinak tartom és egyáltalán nem tetszik, meg suliban is mindig sokat csúfoltak miatta, szóval csak rossz emlékeim vannak ezzel kapcsolatban. A második keresztnevem pedig viszonylag gyakori és feleannyira sem feltűnő mint az első és becézni is lehet, éppen ezért használom azt. A szüleim is a második név után hívnak, mivel nekik is egyenesen elmondtam, hogy nem tetszik az első. Látszólag nem volt vele gondjuk, de kicsit félek, hogy talán egy kicsit pofátlanságnak veszik.
2016. nov. 21. 01:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Ne izgulj, nem vagy pofátlan☺
2016. nov. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

Nem pofátlanság egyáltalán.

18 éves korod után meg is változtathatod a nevedet, hogy személyibe be se kerüljön a másik keresztnév többet.

2016. nov. 21. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

Elmondanád mi az a 2 név?

Én Zsuzsanna Annamária vagyok, borzalmasan hosszú leírni és sof macera van vele a 2 Anna találkozása miatt de nem vészes, párom pedig György László. Ő is utálja a Györgyöt, de már van a családban Laci úgyhogy mindenki Gyurizza .:)

Nem pofátlanság különben. Ők adtak 2 nevet te csak választottál

2016. nov. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Lanyom is a második nevét használja. Igaz csak 6 éves..Lilla Zsófia. Férjem az elsőt (Ferenc György). Sógorom szinten a masodkk nevet használja.Gyula Tamás. mondjuk jobban is áll neki
2016. nov. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Azert adtak 2 nevet, h valaszthass!
2016. nov. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Én örülnék, ha 2 nevem lenne. Anyumnak például 2 van és mindkettőt imádja. Egyik bibliai, másik magyar. Minden testvére szereti mindkét nevét.

A Gyulával pedig nem értem mi baja sok embernek. Szerintem szép név. Szebb a sok mai borzalomnál. A Tamásnál is szebb, habár az nem ronda név. A György sem ronda név.

2016. nov. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Ha 2. gyerekünk fiú lett volna a Tamás Milán nevet kapta volna.

A Tamás férjem után, a Milán pedig nekem tetszik. De mivel lány lett így sikerült megegyezni a névben.

De amúgy általában akkor van 2 név, ha a szülők nem tudnak 100%-ban megegyezni vagy 2 név is nagyon tetszik nekik. Szerintem egyáltalán nem pofátlanság csak az egyik nevet használni.

2016. nov. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Sogoromnal ugyanez van. A szemelyijeben a masodik kersztnev van alahuzva, vagy kiemelve, hogy azt hasznalja. Soha senki nem tartotta bunkosagnak.
2016. nov. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

Nem bunkóság, ne aggódj.

Megkérdezhetem, hogy mi az első neved?:) Csak kíváncsiságból.

2016. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Nekem nincs második nevem sajnos, de az elsőt gyűlölöm. Ezt a szüleim 13 éves korom óta nagyon jól tudják. Én új becenevet találtam ki a nevemből és azon mutatkozok be mindenkinek, így a legtöbben nem is tudják a rendes nevemet.

A szüleim természetesen nem hajlandóak a becenevemen hívni.

Nem érzem magam rosszul amiatt, hogy tudják, nem szeretem a nevemet, ahogy ők se érzik magukat rosszul amiatt, hogy ezt a nevet adták.

2016. nov. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!