Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok és úgy viselkede...

Terhes vagyok és úgy viselkedek, mint egy 16 éves kislány. Hogy győzzem le a félelmemet és mondjam el a szüleimnek úgy, hogy nem akarom, hogy tudják, ki az apja?

Figyelt kérdés

Nem akartam gyereket.

Nem csak úgy, hogy most nem, hanem soha. Közrejátszott valószínűleg az is, hogy két orvos is azt mondta, hogy nagyon alacsony arra az esély, hogy nekem valaha is természetes úton gyerekem lesz. Szóval volt időm elfogadni, ez a hír 19-20 évesen amúgy sem taglózott le annyira, elfogadtam és kész.


Viszont most 7 hetes terhes vagyok és úgy döntöttem, hogy a babát megtartom, de egyedül. Ennek több oka van, de nem szeretném, hogy a vér szerinti apukája tudjon róla. A családomnak azonban tudnia kell és ha nem is most, de idővel meg kell mondanom nekik.


2016. nov. 25. 14:36
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ráadásul most úgy viselkedek, mint egy hisztiző kamaszlány, nem úgy, mint egy felnőtt nő. Pedig sosem voltam olyan, aki félt volna kiállni mások elé, elmondani a véleményét, vagy bármi. De most ezt érzem és ezt valahogy le kell győznöm.
2016. nov. 25. 14:37
 2/26 anonim ***** válasza:
42%

Most hány éves vagy?

A lényeg, hogy büszke lehetsz magadra hogy vállalod, apuka nélkül is.:)

Szerintem minél előbb mondd el a családodnak, lehet ők is örülni fognak, lehet nem de egyszer el kell fogadni..... ha már nagykorú vagy akkor szived joga hogy felnevelnéd-e vagy sem.

Próbálj meg egy kis zoknit venni vagy valamit és rakd be a karácsonyfa alá vagy valami...vagy először csak kérdezz rá mit szólnának hozzá...de mindenképpen tartsd meg ha vállaltad!


Majd írd meg mi volt :)

2016. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy megkérdezhetem hogy az apukával mi történt?
2016. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
27%
Ha csak 19 éves vagy, miből akarod eltartani magatokat? De az apának is joga van tudni a gyerekről, és a gyereknek is az apjáról! Gondold végig felelősen a dolgokat, amig még lehet. Egy baba élete nem játék és nem pár hónapról van szó, hanem évekről.
2016. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
45%
"Szóval volt időm elfogadni, ez a hír 19-20 évesen amúgy sem taglózott le annyira, elfogadtam és kész."
2016. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Májusban leszek 27 éves.

Anyukám és a mamáim nagyon szeretnének unokázni, szerintem anyának hiányzott az életéből még egy kisbaba. Vagyis mindenki ezt mondta régen, mert úgy gondoskodik rólam, mintha még most is kislány lennék. Imádja a babákat, kisgyerekeket, szóval szerintem ő örülne.

Apáról és a nevelőapámról nem tudok nyilatkozni, egyikőjüket sem láttam még babával.


Nem történt semmi a baba apukájával, egy megismétlődő hiba volt az életemben, ami párszor újra megtörtént és egy magzat lett a következménye a dolognak.



Nem most vagyok 19 éves, akkor voltam annyi, mikor a fogamzásgátló miatt hormonális problémáim lettek.

2016. nov. 25. 14:56
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Akkor semmi akadálya szerintem, ha örülnének neki és boldog családba kerülne akkor mondd el nekik nyugodtan :)
2016. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%
Nem nőttél fel, ennyi. Van még időd, a gyerek meg csak felnő valahogy, gyerek fejjel is utána lehet nézni a világhálón.
2016. nov. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

Kell még neked 1-2 hét, hogy feldolgozd a hírt. Letisztulnak benned a dolgok és minden jo lesz. A szuleid meg bizotsan orulni fognak (a hír biztosan sokkolni fogja oket is).

Mi terveztuk mind a 2 babát, de mégis sokkot kaptam, amikor terhes lettem mind a 2 lányomnál. Pár nap után letisztult bennem minden.

Gratulálok a babához.

2016. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
Attól függetlenül, hogy egyedül akarod felnevelni, az apukának joga van tudni róla és a picinek is joga van, hogy tudja ki az édesspja.
2016. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!