Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Üdv mindenki! Már több mint 1...

Üdv mindenki! Már több mint 1 éve vagyunk együtt a barátommal és az ottalváson gondolkodom hogyan is mondjam el a szüleimnek mit is akarok mert ők nem igazán engednék meg. Mit tegyek hogy elengedjenek és belássák rosszabb ha ellenzik?

Figyelt kérdés
1x ott aludtam de nem tudták azt hitték bulizunk de másnap mikor hazaértem kérdezgettek de én tagadtam mert féltem a válaszuktól. Apa azt mondta hogy elenged náluk csak tudjon róla. Elkereckedtem pár napra rá és nem engedett . Nagyon szeretnék ott aludni a barátomnál és nem a szex miatt csak rossz hogy a nap végén mindig elválunk egymástól ismerik a szüleim kedvelik is nagyon ahogy én is a barátom szüleit. Hogy csináljam azt hogy elengedjenek? Segıtsetek kérlek! 19/L
2016. nov. 5. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
19/L! Komoly beszélgetés anyáddal.
2016. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
19 évesen ne hagyd, hogy ilyen rövid pórázon tartsanak.
2016. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De mit tudnék tenni? Ha ilyen komoly téma van a szüleim úgy viselkednek velem mintha gyerek lennék
2016. nov. 5. 21:22
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Közöld velük, hogy ha szexelni akarnátok, azt megoldanátok (megoldtátok) máshogy.
2016. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen felfogással az is vagy sajnos.
2016. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

mert úgy viselkedsz mint egy gyerek. állj a sarkadra és komolyan vesznek.

bár megmondom őszintén én a kapcsolatomban anno én aludtam ott a lánynál. csak h szokják a témát a szülei. :D

2016. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
A szüleid véleménye lényegtelen. Közlöd hogy ott alszol és kész.
2016. nov. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Azért csinálják ezt veled, mert hagyod.

Mert megkérdezed.

NE kérdezd, hanem jelentsd ki, hogy: Anya, apa, a barátomnál alszom. Ha tetszik, ha nem, 19 éves vagyok saját élettel és felelősséggel.


Meddig szeretnéd, hogy kontroll alatt tartsanak? Nem vagy már pisis, akit ellenőrizni kell, nem igaz?

Ne kérj engedélyt.

Tudom, hogy nehéz lesz fellázadni ellenük, főleg, ha jóban vagytok és ragaszkodsz a szüleidhez, de a fenébe, hát ez nem állapot. Nem vagytok már gyerekek. Sem te, sem a szüleid. Mi történhet a barátod ágyában, ami a tiédben nem? Főleg 1 év együttlét után.

Állj a sarkadra. Állj ki magadért. Tőled függ minden. Picsogás helyett vedd a kezedbe az irányítást a helyzet és az életed fölött is, mert 30 éves korodban is a szüleid fogják megmondani, hogy kinél aludhatsz.

Ne hagyd magad.

Veszekedés meg összeveszés nélkül is, kulturáltan közölheted velük a tényeket, miszerint:

1. 19 éves vagy

2. felnőtt

3. komoly párkapcsolatban élsz

Törj ki a korlátok közül, ne hagyd, hogy burokba zárjanak.

És ÉLJ!

2016. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Jézus isten. 😂 Én 17 évesen aludtam először a barátomnál kereken 3 (!!!) hónap kapcsolat után (bár szex csak két héttel később volt). Azóta eltelt 3 év, nyilván azóta már hetente 1-2 alkalommal minimum együtt alszunk, néha náluk, néha nálunk. A szüleink az elejétől fogva engedték, mert tudták, hogy nem vagyunk felelőtlenek. Egyszer se szexeltünk gumi nélkül. Ha nem volt nálunk, vagy vettünk, vagy eleve be se dugta, így jártunk. Kicsit lehetnél életrevalóbb és önállóbb, mert amíg hagyod magadat, addig a szüleid ki is fogják ezt használni.

20L

2016. nov. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Kislány vagy te még, igazuk van a szüleidnek, hogy úgy is kezelnek.


19 évesen nem kéredzkedni kell, hanem megmondani, hogy apa-anya, ma Janinál alszok, holnap reggelre itthon leszek. Sziasztok.


Ennyi. Lehet, zsarolni fognak, hogy akkor nem jöhetsz be, kidobnak, ne félj, nem teszik meg. Ha mégis, akkor egy szó nélkül menj (akár a párodhoz) - hidd el, hamarosan ők fognak keresni, hogy nem úgy értették, stb.

2016. nov. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!