Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednetek a gyereketeknek,...

Engednetek a gyereketeknek, hogy oroszul tanuljon?

Figyelt kérdés
Neken sajnos nem engedik a szuleim, pedig nagyin szeretnem. Bennuk van a tuske a rendszervaltasi idok miatt. En viszont hasznos nyelvnek tartom. Angolul beszelek meg amugy, de inmagaban keveslem.
2016. dec. 12. 11:13
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Bocsanat az elirasert, seta kozben irtam!
2016. dec. 12. 11:13
 2/37 anonim ***** válasza:
99%
Persze, ráadásul keresett nyelv.
2016. dec. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
99%

Persze, hogy engedném!

A tanulás, tudás, kincs. Ha szívesen teszi a gyerek, én biztos nem tiltanám.

2016. dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
99%
Bármit engednék tanuli, sőt örülnék neki. A tudás hatalom.
2016. dec. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
98%

Persze! Szerintem nagyon érdekes nyelv. És állítólag keresett is lesz. Mondjuk én szerintem minden nyelvnek örülnék, mert eleve örülnék, hogy szeretne tanulni. Annak hátránya sose lesz, ha valaki megtanul még egy nyelvet.

Én is tanultam oroszul, és már én sem azért, mert kötelező volt. Én nagyon szerettem. Érdekes volt megtanulni a cirill betűket. Szerintem ez egy plusz, mert nem sokan tudják elolvasni őket.

Szóval szerintem jó, ha egy teljesen más nyelvet tanulsz az angol mellé.

2016. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Annyiszor hallottam mar azt, hogy "a tudas hatalom" , de ezt hogy kell erteni?


Az a baj, hogy a nagyszuleimet nagyon meghurcoltak az oroszok, es a szuleim is csak rosszat meseltek a 90-es evek elotti idokrol. Nekem annyira tetszik, olyan szep nyelv! Es en is sok helyen olvastam, hogy hasznos. Bar nem tudom mi lennek meg, de valami nyelvekkel kapcsolatosat szeretnek, mert a nyelvtanulas erdekel es konnyen megy.


Utolso! Abbahagytad? Miert?

2016. dec. 12. 11:26
 7/37 anonim ***** válasza:
26%

csak akkor ha az angol jol megy. Amugy szerintem a nemettel vagy a franciaval jobban jarsz, de nyilvan az is szamit mi erdekli az embert.


Engem tanitottak oroszul, en gyuloltem.

2016. dec. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
98%

6: Középiskolában tanultam második nyelvként. Utána nem foglalkoztam vele és nem is volt rá szükségem, így sokat felejtettem. De az olvasás még megy, alapmondatok is. Ha egy nemzetközi konferencián összetalálkozom oroszokkal, pár udvariassági mondatot el tudok velük beszélgetni. Mostanában sokat járok Horvátországba, abban is segít, hogy ott megértessem magam, mert nagyon sok minden hasonlóan van.

Szóval hátránya nincs.

Tanultam még más nyelveket is. Csak úgy.

Angolul tudok igazán, azt használom is munkámban rendszeresen.

A többi nagyon alap. Most én is azon gondolkodom, hogy valamelyikre teljes erővel rákoncentrálok és megtanulom normálisan. Ami nem lenne olyan nehéz, mint nulláról kezdeni, hiszen az alapok már megvannak.


A szüleid aggodalmát meg nem értem. Nem az orosz nyelv bántotta a nagyszüleidet. Akkor ennyi erőből semmilyen idegen nyelvet nem lehetne tanulni, mert szinte mindenkivel volt anno valamilyen konfliktusa a magyar államnak.

2016. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ezt lehet ezt tiltani? Jézusom...

Fogod magad és veszel, vagy ha nincs pénzed akkor kérsz kölcsön könyvtárból könyveket (akár a sulisból) és elkezded tanulni egyedül. Mit tudnak tenni? Bár az igaz hogy a kiejtéshez (meg egyéb falatokhoz) mindkenképp kellene tanár, de legalább addig is előrébb vagy.

2016. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
16%
Némettel jobban jársz, de persze, hogy engedném, hülyeség a rendszerváltás előtti idők miatt egy nyelvet elutasítani. Viszont nem piacképes nyelv, pedig sokan azt hiszik. Angol, német és a három latin nyelv mind sokkal jobb kereseti lehetőséget rejt, vagy akár a ritkább európai nyelvek.
2016. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!