Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyi idő után engednétek...

Ti mennyi idő után engednétek ezt meg a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lányom most hat éves, a kicsi pedig 5 napos, nemrég jöttünk haza a kórházból.

Az a baj, hogy a nagy mindenáron szeretné felvenni, megfogni, én viszont nagyon féltem a babát. A nagylányom nagyon szeleburdi, minden kiesik a kezéből, és nem tud finoman nyúlni semmihez sem.

Amíg a babának tartani kell a fejét, nem szívesen adnám a kezébe.

De a lányom folyamatosan hisztizik emiatt, és azt hajtogatja, hogy ő akkoris fel fogja venni, ha én nem engedem. Nagyon félek, hogy ha egyszer egy pillanatra nem figyelek, már meg is történik a baj. Azt pedig kivitelezhetetlennek tartom, hogy egyetlen pillanatra sem tévesztem szem elől a nagyobbikat.


Ti hogy oldottátok ezt meg?



2015. jan. 15. 10:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
15%
miért nem mondod meg neki hogy baja lehet a tesójának? biztos felfogná. mondd hogy majd x idő múlva lehet
2015. jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Én elmagyaráznám neki, hogy önállóan még nem emelheti fel, a pici még nem tudja tartani a fejét és a súlya is nagy egy öt éves erejéhez képest. Ugyanakkor felajánlanám, hogy időnként én magam teszem az ölébe a picit, olyankor, amikor a baba jól lakott és nem sír és minden oké. Leültetném a nagyot a kanapéra és az ölébe tenném a picit egy fél percre úgy, hogy addig ott vagyok végig és felügyelem az egészet, utána visszaraknám a bölcsőbe. Én ezt tettem, bár nekem a nagyobbik 6 éves fiú volt.
2015. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Aznap engedtem meg neki, mikor hazajöttünk a kórházból. Leültettem a nagylányt a fotelba, a picit szorosan betekertem egy pokrócba-így olyan volt mintha pólyába lenne, és nem lógott keze-lába és a fejét sem kellett tartani. és az ölébe adtam. Majd kicsattant az örömtől, egészen addig míg a picim elkezdett üvölteni :D
2015. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
71%
van kisbabája/mackója hozzá a felszerelések, együtt végezzétek az ápolást, ringatást. Mondd el neki, majd, ha egy kicsit megizmosodik a kistestvér, ápolhatja,addig gyakoroljon. 1 hónapig nem engedném az biztos. Lehet figyelni, hogy ne legyenek egyedül.
2015. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Természetesen mondtuk neki sokszor. De nagyon kiborította a tesó érkezése, hiába igyekeztünk megfelelően felkészíteni rá. Ismerem a lányomat, előbb vagy utóbb csakazértis megpróbálja majd felvenni, hogy megmutassa, nem volt igazunk. Szó szerint rettegek már, amikor a nagylányom is itthon van.
2015. jan. 15. 11:02
 6/31 manó1235 ***** válasza:
100%
Nővéremnek 5 éves a nagyobbik fia a kicsi most 6 hónapos, és igen ott is mindig hisztizett a büszke bátyó had foga meg öcsit stb. Mi meg szépen elmagyaráztuk neki hogy nagyon vigyázni kell a picire mert ő még törékeny, és meg is értette. Most hogy már a kicsi is nagyobb szokta puszilgatni meg ölelgetni de mindig rá szólunk ha úgy látszik hogy nagyon az arcába mászik a kicsinek. :)
2015. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki kivenni a kiságyból.

Ültesd le a nagylányt egy fotelba, és te add a kezébe, közben pedig a te kezed is legyen a babán, mintha tartanád, és fogd a fejét közben, ahogyan a nagylány is átkarolja.

Inkább így, minthogy utána egymagában essen neki.

2015. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Érthető az aggodalmad, de az ő kérése is. Egy kistesó annyira izgalmas újdonság! Ülj le, a nagylányt ültesd magad mellé, vagy te guggolj le elé, és segíts neki tartani a babát. Egyelőre csak együtt tartsátok. Azt elmondhatod neki, hogy miért kell ennyire óvatosnak lenni, és vetítsd előre, hogy hamarosan egyedül is foghatja majd, de a teljes tiltás rossz irányba viszi a dolgokat.
2015. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, férfiként csak megemlíteném, hogy erre jó a képen látható "elvont szerkezet":).... tartja a pár napos-hetes baba fejét pl.

[link]

Ebben szerintem nyugodtan odaadhatod, ha te is ott vagy.

2015. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi rögtön a kezébe adtuk amikor hazajöttünk a kórházból és szerette volna felvenni,pedig csak 3 éves volt.Leültettük,az ágyra és úgy adtuk a kezébe,elmagyaráztuk,hogy vigyázni kell rá nagyon és nem volt gond.Természetesen ott voltunk végig és nem volt nála túl sokáig.Jobb megengedni akkor amikor te is ott vagy és tudsz figyelni,mint ha megpróbálja kivenni esetleg a kiságyból egyedül.
2015. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!