Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a megoldas erre?...

Mi lenne a megoldas erre? Kicsi lakas, es en csak hangosan tudok tanulni?

Figyelt kérdés
A nappali, ami egyben a szuleim haloja az enyem mellett van. Anyukam mar nyugdijas, le van szazalekolval, igy allandoan itthon van. A falak is vekonyak, egy sohajtas is siman athallatszik. A baj az, hogy en csak hangosan tudok tanulni. Ha nem mondom fel magamnak az anyagot, akkor nem marad meg semmi belole, viszont ez anyukamat nagyon zavarja. Mit tehetnek? Hogy magyarazzam el neki, hogy nekem erre van szuksegem? Szetintem eleg sokan tanulnak igy, nem hiszem, hogy ezzel gondja kene, hogy legyen. Vagy megis?
2016. dec. 29. 12:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
35%
Át tudod magad szoktatni, hogy ne csak hangosan tudj tanulni, nemcsak a körülötted élők miatt, hanem hosszútávon úgy gondolom, kivitelezhetetlen lesz a hangos tanulás. Az egyetemen sokszor könyvtárban kell tanulni, mert nem adják ki a könyveket, ott én sem tudok egyébként jól tanulni, de néha muszáj. Folyosón, parkban, büfében, mindenhol tanulnod kell, otthon pedig sokszor éjszaka, hajnalban is, olyankor nem lehet kiabálva tanulni. Egyszerűen szokj le erről, engem is zavarna, én is, öcsém is diplomásak vagyunk, sosem tanultunk hangosan. Azt persze nem tudom milyen komoly suliba jársz, de egy általános, vagy középiskolai anyagot, pláne meg lehet tanulni csöndben is.
2016. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
49%
En is hangosan mondtam fel, sot, hangosan ertelmeztem a tananyagot. Nem magolas, es nem rossz beidegzodes, van, aki nem vizualis tipus, igy annak az, h leirva latja es a betuket elolvassa, nem hatekony, mert hallas utan tanul. Beszeld neg anyuddal es talaljatok megoldást. Oke, h rokkant nyugdijas, de soha ki se jon a szobajabol? Nem tud esetleg? Akkor tanulj te a konyhaban. Nem az a megoldás, h letilt a hangosan tanulasrol.
2016. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
19%

Nem normális, hogy az egész családnak a te tanulásodat kelljen hallgatni. Ha lenne egy tesód, aki szintén ilyen, akkor versenyt kiabálnátok? Matek kontra magyar, vagy mi?


Kérdező, te egész egyszerűen nem tudsz rendesen tanulni, hanem magolni próbálsz. Ez az egyetlen magyarázata annak, hogy fel kell mondanod mindent. Memorizálsz, nem gondolkodsz. Így tök felesleges is, szóval nyugodtan hagyhatod a fenébe.


Anyukád helyében kipenderítenélek, mehetnél könyvtárba tanulni - na, ott aztán tényleg pisszenni sem lehet. Hamar hozzászoknál.

2016. dec. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
74%
Az aztán, tényleg 0%, hogy ne tanulj hangosan. Gratulálok. Az itteni válaszadókat tényleg nem fenyegeti az a veszély, hogy könyvtárban kell tanulniuk, vagy be kelll menniük egy egyetemre. De szerintem ne tahó paraszotoktól akard megtanulni, hogyan kell tanulni. A 6. általános mindenkinek sikerül és ahogy elnézem wifi is mindenhol van.
2016. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
Írja már le valaki, hogy ez hogy működik, lenyűgöző. Hogy az agy memóriáért felelős része nem működik jól, vagy mi lehet ez?
2016. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
9%

Pontozgat a sok magolós. :D

Nincs mit bifláznotok épp? Néhány töri lecke, amiből egy mukkot sem fogtok fel, csak megtanuljátok, mint egy verset?

Ki kellene nektek adni a tankönyveket hangoskönyvként. :D

2016. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%
#27: Nme mindenki tanul könnyen. Sok embernek erőfeszítés, amit tisztelni kéne, hogy odateszi magát és akarja. Úgy mondom ezt, hogy rám ragad minden, de tudom, nem mindenkire.
2016. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
12%
Egyébként egyet értek azzal, hogy a hangos tanulás nem jó. Illetve nem hatékony. Tanulni gondolatban kell. A hangos tanulás a gyengébb képességűeknek megoldás. Sajnálom, de ez van.
2016. dec. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg? Hangosan tanultam. Szinotos voltam altalanosban,tagozatos gimibe jartam ahol egy negyessel erettsegiztem, a többi otos. Matekversenyekre jartam, ahol mindent lehet, csak ertes helyett magolni nem Az orszag egyik legnivosabb egyetemen szereztem diplomat. Talan ezert is nincs szükségem arra, h az elcseszett eletem es a frusztracioim miatt nevtelenul kialtsak ki h.lyenek masokat egy internetes oldalon :-)


23.

2016. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont nem tudom mi az a hangos tanulás. Nem biztos, hogy magolás. Felolvassa az egész könyvet talán. Én úgy tanulok, hogy olvasom a jegyzetet, aláhúzom a fontos részeket, abból csinálok magamnak egy saját jegyzetet, megtanulom és utána, ha tudom pontosan a tételek címét, akkor magamban lefelelek belőle, ezt lehetne hangosan is, de nekem nem szükséges csak gondolatban. Ez a módszer nem magolás és lehet hangosan csinálni.
2016. dec. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!