Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim nem akarják elfogadni,...

Szüleim nem akarják elfogadni, hogy nemzetközi kamionsofőr szeretnék lenni. Lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
Akárhogy is nézem, ez a nekem való munka. Nem szeretném az életemet egy irodában tölteni, ahol egy ablakot sem nyithatok ki amikor akarok, és egész nap egy kolléga hülyeségeit hallgatnom. Vezetni nagyon szeretek, bejárhatom Európát, és mellette jól is kereshetek. Szüleim ezt nem nagyon szeretnék, hogy egy kamionban éljek, és 2 indokot hoznak fel, az egyik a migránsok, a másik, hogy az egy "cigány élet" (szó szerint így mondták). Ha végzek a suliban, csinálok egy OKJ-t, ami ha sikerül, környzettechnikus leszek, szóval ha családot akarok alapítani, vagy valami miatt mégsem tetszene a kamionozás, akkor még mindig van mellette egy szakmám. Nagybátyjám belföldi sofőr, szóval tőle tudnék kérdezni bármit, ha kell. Szóval lehet tenni valamit, hogyha támogatni nem is fognak benne, legalább elfogadják ezt az álmomat? (ha bármit számít, 11-én töltöm be a 18-at)

2017. jan. 3. 18:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Kamionos barátaim tipikus története,hogy otthoni feleségüknek,hazahordtak temérdek pénzt,értéket,amit 6-8 év után,a váláskor maradéktalanul magukkal vittek.

30 évesen egy bőrönddel folytathatták egyedül az életet."Gyermekükkel"(ha egyáltalán az övék),igen gyenge kapcsolatuk van.

2017. jan. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Ha imádsz vezetni, akkor ez a neked való meló. De ne az legyen az indok, hogy egy irodában milyen szar lehet az élet..

Mindig úton lenni a családi élet szempontjából sem előnyös, másrészt meg veszélyesebb, mint egy irodában ülni.. Főleg télen.

2017. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem mindig egyszerű ez a munka sem, de szívesen csinálnám. Családi életre biztos nincs jó hatással, ha családot alapítok, 90% hogy abbahagyom a nemzetközit.
2017. jan. 4. 09:53
 24/31 anonim ***** válasza:
Vágj bele, majd csak megbékélnek a gondolattal..
2017. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
95%
Hali! dobj privátba kérdést ha valami konkrétan érdekel én jelenleg ezt a szakmát csinálom..
2017. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
44%

Én 16 éves vagyok, de már bejelentettem anyámnak, hogy nemzetközi kamionsofőr leszek.

Van pár kamionos rokonom, és már dolgoztam is sofőrökkel. :)


A pénz számomra nem jelent akadályt, mindenért megdolgozok a két kezemmel. Most fogom kezdeni a B kategóriás jogosítványt, a nyári pénzemből tervezek majd autót venni. Iskola mellett el fogok járni dolgozni majd a jövő tanévben, és amint 17 és fél éves leszek megyek csinálni a teherautó jogosítványt. :)


Muterom azt mondja, az érettségit nem ártana megcsinálni, de majd eldöntöm én. Ha meglesz a C kategória és lesz munkalehetőségem lehet otthagyom a p*csába az iskolát...Megcsinálom a GKI-t aztán húzok melózni.

2017. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem értek veled egyet. Ha ne adj Isten, elveszik a jogsidat, akkor mihez kezdesz? Ha otthagyod a sulit, akkor nem lesz még érettségid sem, a legmagasabb végzettséged 8 osztály lesz. Az meg mire elég? Szalag mellé 3 műszakban vagy közmunkásnak. Én pont ezért csinálok OKJ-t, meg egy autószerelő OKJ-n is gondolkozom.
2017. jan. 4. 21:18
 28/31 anonim ***** válasza:
90%

Hát, sok sikert. :D Én célirányosan fuvarozónak megyek. Miért vennék el a jogsim? Ilyenen nem is gondolkozok...Úgy kell menni, hogy ne vegyék el.

Minek autószerelői? Én is gondolkoztam rajt, de hozzá se tudok nyúlni a 8 hengeres CRS motorokhoz...felesleges.

Max felismerném a motor részeit, amit már most is felismerek nagyrészt.

2017. jan. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
95%

Ja, és egyébként szeretnék ülő, álló, gyalog targoncára is engedélyt.

Ausztriában 1500 eurót is megkeresnek a raktárosok. Magyarországon olyan 150 ezret jobb helyen, és túlórával, műszakpótlékokkal ez megy felfele.


Tudom hisz raktárosként dolgoztam.

2017. jan. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid szavára nem adsz, akkor legalább hallgass meg egy olyat, aki több, mint 20 éve fuvarozik. Ne legyél kamionos! Én is hüjegyerek korom óta ezt akartam csinálni. Hordom magammal a biciklit, kimozdulok, próbálom élhetővé tenni a napokat, de a fél kezem odaadnám, ha abbahagyhatnám ezt az élet nélküli életet, és miden nap otthon aludhatnék. Meg ne lássalak az úton! ;)
2017. febr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!