Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért probléma az, ha huszonév...

Miért probléma az, ha huszonévesen is szeretnék közös programokat a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nem panaszkodom a gyermekkorom miatt, mindig volt étel az asztalon és fedél a fejem felett. Egy öcsém van, megkaptunk mindent, támogattak minket a szülők mindenben. Viszont valahogy ezek a közös családi programok nálunk mindig kimaradtak, amire utólag jöttem rá huszonéves fejjel, hogy mennyire is hiányoznak a mai napig. Ha felhozom, édesanyám véleménye a témáról, hogy ő már kiutazgatta magát fiatal korában a barátokkal, neki elég volt az. úgy érzem,ezzel csak még jobban ki akar dobni abból a bizonyos családi fészekből. Én dolgozó, független nő vagyok de szerintem a barátok se tudnak mindent helyettesíteni. Édesapánk is az a tipikus otthonülő típus, ha van szabadideje a munkán kívül, neki a kikapcsolódás nem a családi programokat jelenti, hanem inkább a tévézést. Kicsit úgy érzem,hogy anyukánk is inkább igyekszik hozzá alkalmazkodni, hisz csak ő a család feje, nélküle nem megyünk sehova. Talán azt elmondhatom, hogy egy évben maximum háromszor elmegyünk rokonlátogatóba, de ezenkívül semmire nem vevők, még csak egy hétvégi pár órás programra, nem élvezik. Az anyagiak is lehetnének problémák, de szerintem ahhoz,hogy egy órára kimenjünk a parkba és beszélgessünk, a pénztől nem függ. Illetve felajánlottam én is többször,hogy állom a benzint,de úgy se érdekelte őket. Én elhiszem,hogy ez emberfüggő és ezért nem is hibáztatom őket,de annyira sajnálom,hogy az én életemből ez kimaradt. Megfogadtam, hogy a saját gyerekeimmel másképp fogok bánni, szeretnék velük közös élményeket szerezni és nem csak a megszokott, unalmas hétköznapokat megélni.


Nektek ezzel a témával kapcsolatban mik a véleményetek? Ilyen korban Ti ezt hogy éltétek meg?

24/N


2017. jan. 4. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonlo gyerekkorom volt inkább 10+ éveim voltak ilyenek ,ma nekem is van családom de én ha csak tehetem elmegyünk együt valahahová gyerekeimel .
2017. jan. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi körülbelül 6 éves korom óta nem mentünk sehova. Vagyis az évente egyszeri temetőjárás és kb. 3-4 bevásárlás a szomszéd városba volt az egyedüli program. Soha egy strand, kirándulás vagy nyaralás. Ha az iskolával akartam elmenni valahova, azt is pénzpazarlásnak tartották és nem azért, mert nem futotta volna rá.

Én tizenévesként ezt annak tudtam be, hogy idősek, mert 40 felett voltak már, mikor mi születtünk. De rájöttem, hogy ők alapból ilyenek voltak mindig is. Nekik nem fontos, hogy szép helyre jussunk el, vagy legyen közös program a családdal.

2017. jan. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Itt is inkább a hozzáállással van baj.. Köszönöm a válaszokat
2017. jan. 5. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Abszolut preferencia kerdese. Az en szuleim peldaul turazgatosak, eljarogatosak, mig nekem semmi szorakozasom abban, hogy maszok, faradok, leizzadok csak azert hogy aztan korbenezzek valami hegy tetejerol. A te szuleidnek meg nem szorakozas, hogy eljarogassanak barhova, de ettol gondolom beszelgetni meg lehet veluk otthon is, programot meg azzal kell csinalni aki elvezi is.
2017. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:

Ha anyukád szeretne menni, menjetek ketten. Apukás úgysem fogja élvezni, ha neki a tv a szórakozás.



Mi soha nem mentünk sehova, sem sétálni, sem kirándulni, még a szomszéd városba sem. Sajnos a szüleim utálják egymást, kiskorom óta csak üvöltenek, örülnének ha a másikat elnyelné a föld, nemhogy programot csináljanak. Én mennék velük szívesen ha lehetne így huszonévesen is, csak hát nem lehet.

2017. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!