Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos ha anya elvárja, hogy...

Jogos ha anya elvárja, hogy ennyi pénzből jöjjek ki? Többi lent

Figyelt kérdés

Szóval...

20/L vagyok, két éves OKJ-ra járok. Soha nem kaptam zsebpénzt, de kicsit megelégeltem hogy soha sincs pénzem, nem tudom magam ellátni ruhákkal, nem tudok elmenni a barátokkal stb. Így abban egyeztünk meg, hogy megkapom a családi pótlék (13.000 DE csak 10ezret kapok meg) árát.

Viszont ebből állnom kell havi szinten a gyógyszerem (2300), bérletem (1500) telóm (1500) cigim (5 nap alatt megy el 1 doboz: 500ft, ukrán), a többi mehet az egyebekre: ruha, cipő, ajándékok. Ennyiből megintcsak lehetetlen venni bármit is, ugyanott vagyok!

Ma pedig azzal ált elő, hogy fizessem ki a reggelim árát, és ha beteg lennék, a gyógyszerek árát is!

Szerintetek is lehetetlen, ugye? :/



2016. nov. 28. 19:00
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
59%

Ennyiből igen, viszont OKJ-ra jársz, mellette tudnál dolgozni. Az én barátom egyetemen mesterszakra jár, mellette 2 éves OKJ-ra és még dolgozik is heti 3 napot teljes munkaidőbe és úgy, hogy 3 órát utazunk minden nap be a városba.


De persze nyafizni könnyebb

2016. nov. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
64%
20 éves vagy, dolgozz... Ne anyádtól várd a pénzt.
2016. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
79%
Havi 10 ezerből valóban lehetetlen kijönni. 13-ból is. De 20 évesen mégis mit vársz? Talán dolgozni kellene, nem a sült galambot várni. Egyébként nem tudom meddig tart a sulid, de annak a tanévnek a végéig jár a családi, amikor a 20-at töltöd. Tehát ha már 20 vagy de még van egy éved hátra, akkor jövő nyártól családi sem lesz. Minimum nyáron kellene 1-2 hónapot dolgozni, az akkor megkeresett pénz apróságokra elég egész évben. Tudom, hogy nappali mellett nehéz diákmunkát találni, az én lányomnak is sokszor volt 7-8 órája, délelőttje nem volt szabad a suli miatt, így nem nagyon várja munkára senki, max a tesco pénztárosnak, de keress valamit vagy bekkeld ki az időt, amíg végzel és irány a munka fizetésért.
2016. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
60%
Diák meló.Dolgozol heti 2-3 napot...Azzal keresel havonta 40-50ezer Ft-ot.Én is megkerestem ennyit,míg egyetemre jártam.
2016. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
61%

Tedd le a cigit.


Amúgy nem 10000-ből kell kijönnöd, lakbért, rezsit, kaját nem fizetsz.

2016. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
68%
Milyen szemét egy anyad van. Semmi luxust nem fizet? Csak eltart? A szemetlada. Szurj ki vele, költözz el albérletbe!
2016. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
52%
Hiába támadjátok,gusztustalan egy anyja van! Az én gyerekem egy évig nem tudott elhelyezkedni,mégsem vetettem a szemére semmit! Ugyanúgy elláttam,vettem dolgokat neki,mint előtte! Mi van,addig kell a gyerek,amíg kapja rá a lovét? Undorító!
2016. nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
55%
Itt is megkapott mindent, csak zsebpénz nem volt. Most van zsebpenze, evidens, hogy ebből kell fizetnie az extra dolgokat. A gyógyszer nyilván fogamzásgátló, azt fizethetne felében a pasija, lehet gyalog vagy biciklivel járni, a telefon se letszukseglet, a cigi meg végképp luxus.
2016. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
34%
Mikor töltötted be a 20-at?
2016. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
44%

Ennyi erővel kérdezhetnénk, hogy mivan, addig jó egy szülő, amíg százezreket költ a gyerekére az eltartás mellett?

Nyilván nem egyszerű egyedülálló anyaként nevelni egy felnőtt lányt, a villanyt, vizet, ételt anyuka fizeti, ahogy az OKJ-s képzést is, ami nem olcsó.

Leánykának ez nem elég, neki kell a cigaretta meg az új ruhák, és még elvárna anyutól +10-15ezer forintot zsebpénznek, hogy tudjon ajándékokat meg cipőt venni.

És igen, ennyi idősen el lehet menni dolgozni, más is munka mellett jár egyetemre vagy csinál okj-s szakmát. Nem sokan vannak olyan helyzetben, hogy anyu tudjon fizetni nekik mindent. Ez van.

Aki költekezni akar, annak dolgozni kell. Ilyen kegyetlen világban élünk... :)

2016. nov. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!