Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha az anyám...

Mit csináljak, ha az anyám kb. szolgának néz, mióta kiiratkoztam az egyetemről? Költözzek el?

Figyelt kérdés

Ősszel rájöttem, hogy nem azt szeretném tanulni, amilyen szakra járok. Így kiiratkoztam, most februárban adom be újra a jelentkezésemet máshová.

Közben hazaköltöztem, addig a lakásom ki van adva Pesten. Most dolgozok (segítek apa vállalkozásában, plusz délutánonként angolozok gyerekekkel), mellette

újra elkezdtem oroszul tanulni, hogy még tavasszal letegyem a felsőfokot abból is. Szóval nem lábat lógatok és várom, hogy legyen valami...

De mióta hazajöttem, mindent én csinálok itthon. Én viszem reggel az öcsémet és a húgomat suliba, oviba (féltestvéreim csak). Délelőtt az irodában vagyok, vagy ha el kell intézni valamit, megcsinálom. Utána hazarohanok, főzök ebédet a többieknek, elpakolom a reggeli felfordulást, megyek különórára, vagy tanulok.

Délután megyek a tesóimért, aztán van, hogy különórát tartok (akkor mamánál vannak), vagy segítek a nagynak tanulni, az ovissal játszok (le sem tudom szedni magamról), vagy takarítok még, mosok, vasalok. Szóval mint egy családanya...

Múlt héten is beteg volt az öcsém, kértem anyát, hogy maradjon már itthon vele, vagy kérje meg mamáékat, mert nekem sok lesz a dolgom, magammal hurcolni meg nem akartam lázasan, köhögve. Közölte, hogy ő ezzel most nem tud foglalkozni, oldjam meg...


Ugyanez volt tegnap, a kisebb hisztizett reggel, hogy nem akar oviba menni, konkrétan a földön fetrengett zokogva... Hívtam anyát, hogy mit csináljak, mert nekem 9-re menni kell körmöshöz, mire megint annyi volt a válasz, hogy találjak ki valamit és ne hívogassam.


Ő találta ki, hogy költözzek haza és magamtól is segítenék itthon, de már mindent én csinálok és baromira fárasztó, hogy elalszok éjfél körül, hajnalban meg már kelhetek megint.


Már próbáltam vele beszélni erről, de vagy lerázott, vagy elkezdett veszekedni velem, hogy "ha nem tanulok, akkor igenis segítsek itthon".



2017. jan. 7. 12:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Hát gondolom az jól esik hogy eltartanak ugye? Ennyit igazán megtehetsz értük idődből kitelik. Körmöshöz van időd elmenni, de otthon segíteni nem lenne? Gondolom a lakást is ők vették neked, az egyetemet is ők fizetik..
2017. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem tartanak el, beleadok a rezsibe.

A lakást apától kaptam, a sulit apa anyukája fogja fizetni (nem én kértem, ő mondta).

Dolgozok is, a legtöbb nagybevásárlást én fizetem, mert anyának nincs ideje elmenni, de ugye üres hűtő mellett elég nehéz lenne kaját csinálni. Van, hogy ideadja a pénzt, van, hogy teljesen elfelejti, meg hogy "majd később".

2017. jan. 7. 12:36
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
Akkor költözz vissza, tartsd el magad teljesen egyedül, minden segítség nélkül, és akkor nem szólhatnak bele mit teszel. De szerintem ez bőven belefér
2017. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
A "beleadok a rezsibe" és az "eltartom magam" két teljesen külön kategória!
2017. jan. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én fizetek magamnak mindent.

A benzint, a manikűröst, kozmetikust, fodrászt, tornát, szórakozásokat, masszíroztatást, mindent.

Sosem kérek pénzt anyától.

Szerintem ez igenis azt jelenti, hogy eltartom magam!

2017. jan. 7. 12:45
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Az addig oké, hogy segítsen otthon, na de hogy minden nap ő gondoskodjon szinte 100%-ban a féltestvéreiről, az szerintem már nem elvárható.

Az tény, hogy nagyon jóvilág van, ha mindent fizetnek, lakást vesznek neked, meg még az egyetemek között is válogathatsz, és csak apád vállalkozásánál kell dolgoznod fél napot... ez még a különórákkal együtt is messze van attól, amit teljes munkaidőben végeznek mások. Tehát tulajdonképpen te vagy az otthon, aki baromira ráér, gondolom ezért várja el tőled mindenki, hogy végezd a házimunkát.

Amikor én voltam hasonló helyzetben otthon, én is "családanya" lettem. Főzés, mosás, takarítás, vásárlás, minden az én feladatom volt, de azzal együtt is vállaltam, hogy anyagilag nem tartottak el. Ez szerintem természetes.

A gyerek téma viszont nem. Bármennyire is ráérsz te, akkor sem te vagy az anyjuk, sem az apjuk. Nem neked kéne mindent csinálni velük. Ahhoz pedig pláne semmi joga anyátoknak, hogy annyival lepasszolja neked a gyereket, hogy találj ki valamit és ne hívogasd. Ez abszolút felelőtlenség.

Igenis állj oda elé, és határozottan mondd meg neki, hogy ennek mostantól vége, és tartsd is ehhez magad. Többet ne csináld meg, amit nem akarsz, és akkor majd rájön, hogy mégis csak muszáj lesz ő megcsinálni.

Egyébként hol a kicsik apja?

2017. jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
9%
utolsó, gondolom az anyja dolgozik, hogy el tudja tartani a kérdezőt és a másik két kicsit
2017. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%
Ja hogy autót is kaptál... :D No már nem azért, de ha a legfőbb kiadásaid a kozmetikus, manikűrös, fodrász, masszőr, és hasonló szórakozások, akkor te egyrészt főleg magadra költesz (hacsak apád nem fizet neked 300ezret az irodában ülésért), és nem pl. a villanyszámlába, vízdíjba szállsz bele, másrészt pedig BAROMI sok időd van, mert egy normál munkaidőben dolgozó nő örül, ha havonta egyszer eljut körmöshöz VAGY fodrászhoz, nemhogy rendszeresen mindet...
2017. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

De ezeket (autó, egyetem, lakást stb) nem anya fizeti. Mindet apa és az ő szülei.

A gyerekek apja velünk él, de ő elmegy reggel dolgozni, aztán délután hazajön, átöltözik, elmegy futni, úszni, szaunázni, focizni. Aztán hazajön, letusol, olvas, filmet néz és ennyi a nap.

Anya sem dolgozik egész nap, nem az ő 200 ezres fizujából él a család.


Beszállok a számlákba is, írtam.

2017. jan. 7. 13:03
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Költözz el, majd megoldják a dolgokat, korábban is megoldották nélküled.
2017. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!