Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havonta mennyit kellene egy...

Havonta mennyit kellene egy 15 éves gyerekre költeni?

Figyelt kérdés
Ha anyai és apai oldalról összesen havonta 600.000ft jön be? és csak 1 gyerek van
2017. jan. 9. 18:53
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
78%
Nem jöttök rá hogy ezt a gyerek kérdezi mert kevéselli a zsebpénzét!? semennyit sem kell kapnod! ha kapsz pár ezer forintot annak csak örüljél, ha nem meg nem! 15 ös válasza tetszett:-)
2017. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
79%
Én 25 ezret kaptam úgy, hogy kollégiumban laktam, én fizettem a kaját (ami kötelező volt és így volt "ingyen" a koli) a sulis kaját, egyéb nasikat, ruhát, ami kellett, kivéve utazásra nem kellett költenem mert apa hozott vitt. Ennél többet szerintem nem kell egy gyereknek adni, ha otthon lakik és a szülei fizetik a dolgait akkor még ennyit sem. Hiába jó módúak a szülők azért jó ha a gyerek megtanulja mi az a pénz meg hogy kell beosztani. Attól hogy most "gazdag" szülei vannak valakinek nem jelenti azt hogy felnőttként ő is jómódú lesz
2017. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
77%

" Nem jöttök rá hogy ezt a gyerek kérdezi mert kevéselli a zsebpénzét!? "


Dehogy nem, mindenki tudja, a kölykök legujabbat követelik mindenből, és 50 ezres zsebbpénzt, mert nekik "jár". a szájuk jár.

2017. jan. 10. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%
600 rugó? Mi jár neked abból, hogy eltartanak, nem éhezel, van lakásod, tanítanak, és normál ruhákban jársz. AMúgy SEMMI!!!!! Az nem a te pénzed. Azt mahd megkeresed magadnak 10-15 év múlva. Két pofon jár az ilyen követelző gyereknek.
2017. jan. 10. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
39%

Pontosan annyit, hogy tudj mindennap enni, legyen normális ruhád (és a normális nem azt jelenti hogy naponta 2 farmer meg 326 póló zokni, hanem a normális. 1 napra 1 ruha, bár abba se halt bele még senki, hogy 2-3 napig ugyanazt a nadrágot, pulóvert hordta) legyen fűtés, víz, hogy tanulhass (tankönyv füzetek stb minden ami az iskoláztatáshoz kell).


Ezeken az alapokon kívül nem érdekli az államot, hogy anyuci apuci megveszi-e a 200 ezres telefont, ad-e zsebpénzt, van-e laptopod/számítógéped, van-e internet a telefonodon. Ennyi.

2017. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

ami kötelező: évszaknak megfelelő ruha(turkálóban évszakonként be lehet vásárolni 20 ezerből, tehát havi 5 ezer, lebontva)

kaja:az ami otthon van, nincs válogatás, pizzázás, ide-oda beülés, kb havi 15 ezer

rezsi rá eső része:kb 5-10 ezer

iskolához kötelező dolgok=osztálypénz, füzet, írószer) havi lebontásban kb 1000

plusz ha beteg a gyógyszer. ez amit az állam kötelez, bőven számolva havi 31 ezer


amit nem köteles állni: mobiltelefon és feltölése, internet, kábeltv, márkás ruha, beülős kajálda, édesség, chips, üdítő, szórakozás

2017. jan. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Az állam ezt nem határozza meg.

Ha elváltak a szüleid, akkor alapesetben a tartásdíj összege a különélő szülő netto fizetésének a 20%-a, de ettől el lehet térni felfelé is és lefelé, amennyiben indokolja valami.

Ha egy család vagytok, akkor annyit kell költeniük a gyerekre, hogy a normális megélhetése biztosítva legyen. Táplálkozás, normális lakhatás, ruházkodás, tisztálkodás, iskolával kapcsolatos költségek. Ez az, ami úgymond kell.

Ezenfelül a többi, mint pl. telefon, zsebpénz stb. már a szülő belátása szerint, de nem kötelezhető rá.

2017. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!