Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti miért vágytatok gyerekre?

Ti miért vágytatok gyerekre?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert, én nem érzek semmilyen okot, hogy szüljek. Sőt a negativumait figyelem meg. Ezért kivàncsi lennék rà hogy miért vàllaltatok gyereket?
2015. nov. 29. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Az emberi faj legelemibb osztone a letfenttartas utan a fajfenttartas. Ezen nincs mit magyarazni.


Ha te nem akarsz, akkor nem akarsz. Ennyi. Mivel osztonokrol beszelunk, teljesen felesleges ervelni barmely oldal mellett is. Maganugy.

2015. nov. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

én férfiként nem szeretnék gyereket, és tudom hogy azért mert a családomban soha nem volt meg az, ami ösztönözne arra hogy gyereket akarnék.

egyszóval nem volt családcentrikus a hangulat, így soha nem is éreztem azt a pozitív jelenlétet amit egy család megadna számomra.

nyilván ha olyan harmonikus lett volna a gyerekkorom, és a tinédzserkorom akkor valami ösztönözne arra, hogy ugyan ezt én is szeretném megadni majd a gyerekemnek.

de mivel semmi jó nem volt benne, így azt sem tudom milyen az amikor "jó" egy család és egy gyerek, így nincs semmi ami motiválna a gyerekvállalásra.

2015. nov. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

Ne haragudj, de ez egy hülye kérdés, érzelmeken, vagy ha ha úgy tetszik, természetes ösztönökön nincs mit magyarázni, csak az ellenkezőjén, arra lehet keresni racionális, vagy annak tűnő érveket.

Egyébként hetente felteszi valaki ugyanezt a kérdést, különböző formában, a keresőben adj meg kulcsszavakat, ki fog dobni vagy 50 találatot. Jó böngészgetést!

2015. nov. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
a gyerekek nagyon viccesek. ragaszkodnak az emberhez. öregkorodra nem maradsz egyedül. én szeretem a családi zsivalyt, engem ez feldob. egyáltalán nem idegesít, ha gyerekek ugrálnak körülöttem.
2015. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
A többség a társadalmi elvárások miatt, hogy legyen aki gondoskodik róluk, meg anyagilag bebiztosítsák magukat(válás esetén gyerektartás). Az ösztönök nem nagyon vannak jelen ebben a sztoriban ma már.
2015. nov. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell azért ufónak nézni valakit, mert nem akar soha gyereket. Aki nem akar, annak nem kell, mert úgyse válna olyan jó szülővé, mint az aki akar, készül rá és tudatosan tervezi.
2015. nov. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
nagyon sok rossz szülő van. ha valaki, aki érzi, hogy nem való neki gyerek, jobb, ha nem vállal, mint ha tönkreteszi 1-2-3 ember életét.
2015. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

Azért az ösztönnél ez sokkal összetettebb.


Az ember gondolkodó lény,és nem csak az ösztönei irányítják.

Egy gyerek vállalása nem olyan egyszerű és ezt mérlegelni kell,hogy te vágysz e az ezzel járó dolgokra.


Én soha nem akartam gyereket,és nem is lesz.

Lehet közrejátszik az is ebben,hogy 3 gyerekes családban nőttem fel,ahol én voltam a legnagyobb.

Sok lemondás,stb.


27/F

2015. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem csak ösztön, akkor peteéréskor bepucsítanánk a legjóképűbb hím elé, azt hadd szóljon.


Ha csak ösztön lenne, nem léteznének csúnya emberek.

2015. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Mellesleg a "baszókedv" az ösztön, nem a gyereknevelés.
2015. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!