Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha a 10 éves öcsém,...

Normális, ha a 10 éves öcsém, és a 6 éves húgom még a szüleinkkel alszanak?

Figyelt kérdés
Ennyi idősen én már rég egyedül aludtam, nem értem a szüleim, miért engedik meg ezt nekik. Szerintem így nem fognak önállósodni.

2017. jan. 10. 20:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes. Én nekem 7 éves korom körül volt, hogy, ha rosszat álmodtam átmentem. De rendszeresen soha nem aludtam náluk.

Én ezt nem feltétlen tartom jónak. Így később önállósodnak, ahogy te is írtad. Másban mennyire önállóak?

2017. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nagyon fura és nem normális.
2017. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ne magadból indulj ki, lehet kicsit még félnek egyedűl. Egy hat évesnél teljesen normális, még kicsigyerek, de hogy a tíz éves is, ezt én is furcsálom. Esetleg a nagyobbik nem néz olyan dolgokat, amitől fél úgymond? Neten, tévében?
2017. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
35%
Az ő dolguk.
2017. jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Húgom még valamilyen szinten önálló, de öcsém... 3. osztályos de minden reggel el kell kísérnem, mert a családomban mindenki azt mondja róla, hogy mennyire szétszórt stb. Pedig rosszul látják. Nagyon belevaló gyerek lenne, de a szüleim azt hitetik el vele hogy semmire nem képes egyedül.
2017. jan. 10. 21:02
 6/28 anonim ***** válasza:
62%

Egy ágyban a szülőkkel? Totál abnormális!

Egy szobában? Ez a lakáskörülményektől függ.

2017. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Öcsémnek van saját szobája.
2017. jan. 10. 21:10
 8/28 anonim ***** válasza:
84%
A suliba elkisérés még oké, de az, hogy a húga önállóbb nála, az nem. <= itt már látszik is a probléma, min. annyiban, hogy kötődőbb, picit lassabban fejlődik (ilyen téren).
2017. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
42%
Én is sokáig aludtam egy szobába a szüleimmel külön ágyon. Fèltem pedig okom nem volt rá. Kèsőbb a szüleim szobájából nyíló szobában aludtam. Egyszerűen jó volt. Ha fèltem csak átnyúltam és megfogtam valamelyikük kezét. Nem volt belöle semmi hátrányom. Önálló vagyok 23 èvesen külön költöztem. Azóta eltartom magam. Szóval ne szólj bele a szüleid dolgába. Minden gyerek más. Ès a kisebbekre többet rá engednek. Mèg ezer dolog lesz amiben a kisebb tesóiddal más lesz a helyzet.
2017. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
55%
Ha rendszeresen minden nap együtt alszanak, nem fog megtörténni időben a "leválás" a szülőkről. Ha fél és átmegy vagy nem tud aludni egyszer kétszer az úgy oké. Az hogy el kell kísérned a suliba teljesen rendben van, főleg ha olyan környezetben éltek ahol nem biztonságos eljutni a suliig.
2017. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!