Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem, hogy apa ne...

Mit kéne tennem, hogy apa ne legyen velem ilyen erős kezű?

Figyelt kérdés

Apával élek kiskorom óta. Nagyon szoros a kapcsolatunk, igazi apa - lánya kapcsolat. Most vagyok 19 éves (L) és apa nagyon szigorú lett velem. Suli után néha elmegyek a barátokkal, eszünk, sétálunk, vásárolgatunk, múlthéten korizni voltam 2 fiúval és 2 barátnőmmel. Így este 8 után értem csak haza, mert még utána beszélgettünk és a városban voltunk. Apu felhívott, hogy hol vagyok. Mondtam neki, hogy nemsokára haza megyek. Így is lett, de az apám otthon azt mondta nem mehetek sehova legközelebb, mert egyedül mászkáltam az este és nem szóltam neki semmit erről. Ő meg aggódik értem. Veszekedni kezdtünk, nagyon csúnyán beszéltem vele:( de ő is velem! És 19 éves vagyok, de úgy kezel mintha 9 lennék:( mindenért rám szólt, pl hogy nem kellene nagyon fiúznom a tanulásra koncentráljak. Tanulok is nagyon sokat, külön korepre járok és a sulin kívűl is járok magán tanárhoz heti 2x. Nem szoktam fiúzni sem. 1 barátom volt eddig az 4 hónapig tartott csak és azóta nincs is senkim. Apának bekellett mutatnom a fiúmat, látni akarta "kicsoda micsoda". Kifagatta akkor, tudni akarta mit tanul, hol, milyen gyerek stb. Persze,nem akartam bemutatni apának az akkori barátom, de hát muszáj volt.

Olyanért is rámszól, hogy ne vegyek fel tesi órára majd trikót. Hanem a rendes tesi rövid ujjúmat használjam. Apa a mai napig puszit ad, átölelget, mindig megkérdezi mi volt a suliban stb. Sokat szoktunk beszélgetni, nagyon szeretem őt, de most valahogy úgy érzem beszigorít és mindenről tudni akar. Múltkor a telefonomat csak úgy elvette és belenézegetett amikor ebédeltünk. Nincsen takargatni valóm, de áh mindegy. Nagyon félt, tudom és hát tavaly beiratott egy önvédelmi oktatásra is, nem akartam menni, de hát kötelezővé tette. Amit még tudni kell apámról, hogy amúgy ő rendőr és mindig ilyen volt...csak nem ilyen mértékben. Mit tegyek tehát, hogyan előzhetném meg, hogy az apám ne legyen ilyen szigorú? Nagyon korlátoz és utasítgat csak. Mit tegyek? Hogyan beszéljek vele arról, hogy hagyjon kicsit. Kompromisszumot nem tudom, hogyan köthetnénk. Mert apa mindig azt mondja, hogy kell ennyi szigor és nem fog békén hagyni. Nem akarom, hogy megromoljon a kapcsolatunk, nagyon örülök, hogy ilyen gondoskodó apám van, csak az nem tetszik, hogy ennyire szigorú.

Azt még nem is írtam, hogy 50 ft kell adnom neki akkor ha csúnyán beszélek. És a netet is letiltotta egyszer a telómról, mert amikor beszélt hozzám akkor sokszor nem rá figyeltem és olyan pipa lett, hogy akkor is veszekedett velem aztán a következő hónapban nem volt már netem.


Ha vannak itt apák:) azok is írhatnak:)


2017. jan. 11. 13:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

hűha! apukád nem egyszerű eset. felfoghatná,hogy már nem vagy kislány.! gondolom nincs senkije igy pláne ráér téged figyelni hogy mikor mit csinálsz.

Valahogy értesd meg vele hogy jól esik neked hogy aggódik,de már 19 vagy. és meg kell bíznia benned.

nem irigyellek!!

2017. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

érzi hogy lassan leválsz róla, s ez nagyon nehéz neki.

és tudja hogy 19 évesen már nem tehetné ezt meg veled szért szigorit.

hogy mi a teendő nem tudom, de szerintem pszichologus segitségét kell kérni.

s nem azért mert ez nem normális - teljesen normális reakció a részéről, hanem mert a normálisnál erősebb kötődés miatt ebből lehetnek még késöbb bajok. s jobb a bajt megelőzni, mint kezelni

2017. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Igen, a munkája és én! Ez az élete, nincsen neki barátnője 2 éve már. Csak ketten vagyunk és mindig én voltam neki az első és a legfontosabb, tényleg nem is akarok elegédetlenkedni,panaszkodni, mert nem erről van szó. Egy ideig még nála leszek, de lehet albérletbe megyek, ha tovább tanulok most. És erről is beszéltünk már, de nagyon azt mondogatja, hogy nem kell nekem másik városba mennem, meg nem kell elköltöznöm stb.
2017. jan. 11. 14:09
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogyan mondhatnám ezt el neki, mert ha szóvá teszem, hogy ez és ez zavar, ne legyen velem ilyen, akkor csak veszekedünk és olyanokat mond, hogy "nagy lánynak érzed magad?" " nem tudsz vigyázni magadra" " a tanulásra koncentrálj" stb kiraktam két posztert amin a Ronaldo van félmeztelenül. Azt elöző hónapban leszedte és kidobta. Kérdeztem miért? Azt mondta nem tetszik neki, hogy férfiak képe díszeleg a falamon.
2017. jan. 11. 14:14
 5/28 anonim ***** válasza:
45%

Bocs, de én nem látok ebben olyan szörnyű kötöttséget, amit ne lehetne a részedről megelőzni. Rendőrként gondolom, épp elég borzalmas dolgot látott fiatal lányokkal kapcsolatban, szeretne téged megóvni, amennyire lehet. Ha estébe nyúlóan elmész, hívd fel te, hogy hol vagy, kikkel, és kb. mikor érsz haza. Az önvédelmi oktatás pedig jó dolog, tényleg járj el, mesélhetnél is róla neki, hogy mit tanultatok, vagy megkérheted, hogy gyakoroljon veled, legalább látja, hogy komolyan veszed a veszélyeket, és felkészülsz rájuk. A fiúdat is helyes, ha bemutatod, majd ha lesz, mi ezzel a gond? Az pedig jogos igény, hogy ha hozzád beszél, akkor figyelj oda rá, vagy legalább szólj, hogy "bocs, egy perc, ez fontos", elintézed a chatet vagy akármit, és félreteszed a telót.

A tornatrikót nem igazán értem, az tényleg túlzás, a fiúzástól tiltás is, ha nem zavar be a teljesítményedbe, de ha a többit betartod, látja, hogy éretten gondolkozol és bízhat benned, szerintem meg tudjátok majd beszélni.

2017. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az 5-nek is de mindenki másnak is a választ. Igen, valóban nem nagy dolgok ezek, vagyis annyira talán nem vészes a helyzet. Csak nekem ez kicsit így rossz és nem akarok mindenről beszámolni neki. Az önvédelmi óráimra 2x eljött már, apuval sokat tudok amúgy beszélni, tényleg bármiről és szokott néha a munkájáról mesélni, szóval azt is megértem ha azért is ilyen velem, mert..! Telefonozás:figyelek igazából rá, csak közben telózok. Tudom, tiszteletlenség és most már próbálok nem mást csinálni mikor hozzám beszél. A fiúzás, szerinte nem kell még. Most tanuljak, ráérek ezzel és nem maradok le semmiről akkor sem ha csak 21-22 évesen lesz barátom. Nem pedig mostanában. Csak akkor is, úgy érzem, hogy szigorú és az van amit ő szeretne:(
2017. jan. 11. 14:30
 7/28 anonim ***** válasza:
40%
szerintem meg nem normális hogy ennyi mindenben beleszól. nekem még 12 évesen sem szóltak bele hogy mit rakok ki a falamra.nemhogy 19 évesen. a te esetedbe az a legjobb ha elköltözöl. ha rajta múlna akkor még 30 éves korodba is otthon kell ülj és nem mehetnél sehova
2017. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
11%
A hetesnek nincs igaza. Éppen az a baj, hogy ma a gyerekeket túl lazán kezelik. A rendőrnek van igaza. Később majd hálás leszel neki ezért. De ha valami nagyon zavar, akkor beszéld meg vele, ha jó a viszonyotok.
2017. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképp szeretnék majd elköltözni, de apa abba is nagyon beleszól ( már most ) pedig még semmi nem lett eldöntve. Egy csomó poszterem van. Csak a Ronaldós posztert szedte le, de nemtudom miért:/ Cigiztem is 3 hónapig persze apa nem tudott róla, de megtudta, mert a kabát zsebemben volt a doboz cigi. Akkor ráadásul csak 17 voltam. Nagyon mérges volt rám és kérdezte, hogy mióta veszem magamnak a betegséget, stb. Akkor pl egyáltalán nem kaptam pénzt, semmit és minden cuccomat átkutatta egy ideig, meg ezt 100xor felhozta, hogy jajj én dohányoztam és milyen buta vagyok stb.
2017. jan. 11. 14:44
 10/28 anonim ***** válasza:
45%

hahó,se ő már 19 éves.!! nem 12.

egyetértenék a szigorral (sőt!)-de azért egy majdnem 20 éves lánnyal már nem igy kéne bánni hogy: elveszi a telót és belenéz,8ra haza kell érnie,beleszól hogy tesi órán miben legyen,és nemigazán hagyja (akarja) hogy párkapcsolata legyen.


Szóval ezeket tök normálisnak tartjátok..??

2017. jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!