Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit jelent a kettős gyámság?

Mit jelent a kettős gyámság?

Figyelt kérdés
A gyerekem apja megosztotr gyámságot akar kérni a gyerekünkre . Ez pontosan mit jelent? Van valamilyen hátránya az én részemre? (Eddig nem volt erről semmilyen papir sem , egyszerűen csak külön élünk , házasok nem voltunk ) Van valakinek személyes tapasztalata?
2017. jan. 22. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy fogalmi zavarai vannak...a szülők nem a gyerek gyámjai


Közös felügyeletet akar, nem?

2017. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem megosztott gyámságról beszélt . Én nem akarok semmi ilyen papirt ... Ő ragaszkodik hozzá, ezért kérdezem , hogy ha egyáltalán van ilyen akkor milyen hátrányai vannak rám nézve?
2017. jan. 22. 23:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Saját gyerekre akkor sincs szülő általi kettős gyámság. Nem tudja a kedves ex, hogy mit beszél.
2017. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen gyámság nincs, amíg a szülői felügyelet intézménye működik. A kettő kizárja egymást. Csak annak a gyereknek lehet gyámja, aki fölött nincs szülői felügyelet.


Szerintem elértetted. Közös szülői felügyelet lesz az....Na az kérhető.

A közös szülő felügyelet azt jelenti, hogy a különélő szülő nemcsak a törvényben írt kötelező kérdésekben - un. gyermek sorsát érintő lényeges kérdések - dönt Veled együtt, hanem minden más kérdésben is.



Hogy ez Neked mennyire hátrány, azt Te döntsd el.

2017. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem , nem én értettem félre . De én aztàn mondhatom neki hogy ilyen nincs , mintha a falnak beszélnék .

A dolgokat a kislányunkkal kapcsolatban eddig is mindig együtt intéztük , nem hagytuk ki egymást semmilyen ügyből . Tehát nagyon nem értem miert akarja ezt .

2017. jan. 27. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor majd a hivatalos szervek felhomályosítják róla, hogy mi a különbség gyámság és szülői felügyelet között.


Neked ettől még helyesen kell tudni az intézményt, legalább fogalmilag.


Azért akarja, mert így továbbra is ugyanúgy beleszólhat a gyerek nevelésbe, mint eddig.

2017. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neki is új kaocsolata van , és nekem is . Attól tartok csak , hogy pert indít gyermekelhelyezés miatt . De akkor a közös felügyelet az közös felügyelet , oké értem .
2017. jan. 27. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!