Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy éves gyermekemmel el...

Egy éves gyermekemmel el szeretnék költözni az apjától aki persze hallani sem akar róla. Azzal fenyeget hogy fel fog jelenteni gyermekrablásért és a rendőrökkel fogja visszahozatni a gyereket. Megteheti ezt?

Figyelt kérdés

2015. jan. 24. 05:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Meg. Ugyanolyan teljes jogú szülő, mint te. Az engedélye nélkül nem viheted el a gyereket. Mit szólnál hozzá, ha ő akarna a kicsivel elkoltozni?

Bíróságra kell menni először és sürgős, ideiglenes gyermekelhelyezest kérni.

2015. jan. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
Ne hagyd,hogy zsaroljon!A gyereknek ha nyugodtabb körülményt tudsz biztosítani,mint amiben most van,menjetek!Bocs,de hülye a férjed,azt hiszi olyan könnyű egy anyától elvenni a gyermekét?
2015. jan. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudja rendőrökkel visszahozatni a gyereket, ez nem gyermekrablás, mivel te a szülő vagy. Amíg nincs bírósági határozat, addig mindkét szülő bármikor bárhová viheti a gyereket. tehát az apa is bármikor megfoghatja és elviheti, és tőle se hozathatod vissza rendőrrrel, hiszen szülő. Minél hamarabb el kell kezdeni a gyerek érdekében a jogi rendezést.
2015. jan. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
2-es vagyok. Miért lettem lepontozva????
2015. jan. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

2-es! Azert lettel lepontozva, mert mint az 1-es valaszolonak sem ugy masnak sem ugrik be az, hogy mi van, ha bantalmazas van a dologban. Egybol fujjak, hogy az apa is szulo. Persze igazuk van, de ennyi informaciobol azert ne mondjuk mar, hogy akkor is maradni/menni kell.


Egyebkent nem tud feljelenteni, amig nincs hatarozat, hogy kinel van a gyermek. Kulfoldre nem viheted az engedelye nelkul.

2015. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
45%
A 3-as válasz a helyes. És igen, minél hamarabb fordulj Gyámügyi hatósághoz hogy a gyermek ideiglenes elhelyezését kezdeményezd.Ha pedig akár egy ujjal is kezet emel rátok, akkor hívj rendőrt és ha önként nem ajánlja fel a távoltartás elrendelését, akkor követeld tőle.Neki kötelessége ez, csak néha elkummantják.
2015. jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Pont most volt a tv-ben, hogy mennyit is er a tavoltartasi vegzes. Egy artatlan 6 honapos kisfiu eletebe kerult. A masik esetrol nem is beszelve, amikor fotokkal bizonyitotta az apuka, hogy 2,eves kislanyat verik, szegenykem is meghalt, mert a biro nem vette el az anyatol....
2015. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Akkor egy igaz tortenet:

En elvittem 2012-ben az akkor 1,5 eves kislanyomat. Megszöktünk amig dolgozott. Persze mikor hazaert es eszrevette, azonnal hivta a rendorseget, hogy elraboltam a gyereket. Mivel nekem nem lehetett telefonom (megtiltotta, mert az volt a maniaja hogy pasizom), anyamat hivtak a rendorok, hogy hova vittem a gyereket es miert es mit tud errol. Aztan anya szepen elmeselte miket muvelt az exem, es hogy biztonsagban vagyunk videken, jobb korulmenyek kozott. A rendor megkoszonte szepen es jol elhajtotta az exemet a francba. Azalatt 2 gyamugyon is voltam egyik Budapesten a lakohelyem szerintibe, meg videken is es mindket helyen azt mondtak, hogy elvihetem, csak biztositanom kell lathatast. Ennyi.

2015. jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Koszonom a lepontozast, ti biztos tudjatok mit eltem at akkor :D pff. Szanalmas egy oldal ez, segitsen a tököm...
2015. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Elöször fordulj a gyámhatósághoz és ott kérj megbízható felvilágosítást.


Tudtom szerint - pár éve így volt, most nem tudom, hogy idöközben változott-e valami - ha bántalmazás vagy hasonló komoly ok miatt akar az anya a gyerekkel elköltözni, akkor a költözéssel egyidöben beadott válókeresetben kérheti az azonnai ideiglenes gyerekelhelyezést az apa ellenében. Ilyen esetben a végleges gyerekelhelyezésig ez az érvényes, és az apa nem tehet ellene jogilag semmit.

2015. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!