Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy kiabálós...

Mit lehet tenni egy kiabálós szülővel?

Figyelt kérdés

Sok esetben nem tud normális hangnemben beszélni (anya), sok mindenre kiabálva, idegesen válaszol. Lassan nincs olyan nap, hogy ne lenne kiabálás és majdnem minden este sírok ez végett. Ha meghallok valakit kiabálni, el kap a sírás és a gyomorgörcs. Nem bírom elviselni már a hangos beszédet sem. Ha esetleg rászólok, hogy miért kell kiabálni minden sz@r végett, még én vagyok elhordva mindennek, és én ne mondjam meg neki mit csináljon.

Legszívesebben elköltöznék, de sajnos nem keresek annyit, hogy ezt a luxust megengedhessem magamnak, és nincs is olyan ember, akihez oda költözhetnék. Utálok otthon lenni, ha tehetem elmegyek otthonról. A barátaimat inkább meg sem hívom magamhoz, mert nem akarom, hogy azt a cirkuszt végignézzék/hallgassák, amit nekem nap mint nap át kell élnem. Udvarlót sem hozok fel, pont ez végett. Legszívesebben be sem mutatnám a családomnak, de nem tudnám máshova vinni őt. El is határoztam, hogy addig, ameddig otthon lakom nem is alakítok ki párkapcsolatot senkivel..

Tudom, hogy a költözés a legideálisabb opció, de addig, hogy bírhatnám ki? Már kezdik az idegeim felmondani a szolgálatot. Akár privátban is fogadok tanácsokat. Elnézést ha kicsit kusza lett...



2017. febr. 8. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy ezt kell átélned. Nem akarom osztani az észt, félre ne értsd, csak arra figyelj, hogy menekülésből ne csináld azt, hogy összejössz valakivel és gyorsan szülsz prá gyereket. Konkrétan ismerek olyan embert, aki ilyen cipőben járt, mint te és ilyenkor sajnos szinte mindig az van, hogy egy bántalmazó kapcsolatba érkezik a menekülő ember. alakíts ki párkapcsolatot nyugodtan, csak ne kapkodj el semmit. És biztos nincs mód arra, hogy elköltözz? Iskolai kollégium vagy ilyesmi? Biztos másoknak jobb ötleteik lesznek.
2017. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem igazán van. A környéken, ha van is munka, az sem fizet úgy, hogy egy egyszobás lakást ki tudjak venni. Kikalkuláltam és a bérre lenne pénzem, de kajára, számlák befizetésére alig-alig. Messzebb lenne munkalehetőség, de reggel mennék és este jönnék, de hosszabb ideig tartana gyüjteni valamit. Talán ez lenne a legjobb megoldás, mert legalább csak aludni járnék haza.

Párkapcsolat terén nem szeretnék elkapkodni semmit. Nem is ismerkedem, de valószínüleg el is utasítanám inkább az "ajánlatot".

2017. febr. 8. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem teljesen ilyen az én sztorim, de valamennyire tudom miről beszélsz. Annyi a különbség, hogy a bátyám a nehéz pont a családban. Sajnos idegileg megterhelő volt, édesanyám alapvető temperamentumára ez erősen rásegített. Sok-sok veszekedés miegyébmás volt otthon, ami nagyon megterhelő lelkileg. Bennem is kiváltotta azt, hogy sokszor egy rosszabb ajtócsapódásra is összeszorul a gyomrom, mert azt hiszem megint kezdődik.. én kollégiumba kerültem, ez valamelyest segített. Próbálj kikapcsolni barátokkal, ismerősökkel. Nem tudom anyukád milyen, viszont arra gondoltam, hogy egy nyugodtabb pillanatban nem tudsz vele leülni beszélni? Esetleg más családtagok nem próbálták még ezt kezelni?
2017. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én próbáltam, de azt mondta hagyjam békén ezzel, vagy nem is válaszol. Van amikor erre is hevesen reagál.
2017. febr. 8. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!