Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Holnap lenne az elhunyt...

Holnap lenne az elhunyt nővérem születésnapja. Mit találjak ki, amivel elterelhetem anyukám figyelmét?

Figyelt kérdés

2017. febr. 11. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ne találj ki semmit ne akard elterelni édesanyád figyelmét az elhunyt gyermeke haláláról.
2017. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván ez a legborzasztóbb, ami egy szülővel történhet, hogy eltemeti a gyermekét. A kérdező csupán nem szeretné szomorúnak látni az Édesanyját. Nem kell elviccelni a napot, de próbálj inkább sokat beszélgetni vele mindenféle más témáról. Ő úgysem felejti el a napot, de annyit tehetsz, hogy kicsit eltereled gondolatait.
2017. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Igenis meg kell gyászolni és emlékezni rola, nem elterelni, mintha nem is létezett volna a másik gyerek.

Nekem eszembe nem jutott anya halála után terelgetni meg ugy tenni, mintha mi sem történt volna.

Kérdezö, a növéred meghalt, alap, hogy temetö, gyertyagyujtás és megemlékezés. Fáj, de nem szabad semmissé tenni egy ilyen komoly traumát.

2017. febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Ne tereld, úgysem fog sikerülni.

Inkább segíts neki gyászolni, menj ki vele a temetőbe, nagyon jól fog neki esni, ha együttérzel vele. Ezzel enyhíteni fogod a fájdalmát.

2017. febr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem elviccelni akarom,meg úgy tenni mintha meg sem történt volna,csak egy kicsit könnyebbé tenni neki. Aggódom érte,mert előtte is volt egy infarktusa, utána idegösszeroppanása, és depressziós is.Csak nem akarom,hogy rosszabb legyen az állapota.
2017. febr. 11. 12:29
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Seemmit. HA emlékezni akar vagy gyászolni, joga van hozzá.
2017. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
ha emlékezni akar, fog is, akkor is ha valaki másról beszél. próbálj vele semleges, nem vidám, ellenben érdekes témákról beszélni, s figyeld mennyire vevők rá.
2017. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék édesanyád helyében, akkor jól esne ha tudnék beszélni a meghalt lányom születéséről, a korai évekről, ő magáról. Nekem ez lenne a segítség.
2017. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondom hagyd, hogy ő irányítson. ha térre van szüksége add meg neki, ha könnyekkre, add meg neki, ha beszélgetésre hétköznapi témákról, vagy a nővéredről add meg neki. Ha figyelsz rá leveszed majd a jelzéseket, hogy mire van szüksége. Ne próbálj elfojtani semmit benne, mert ez a nap is egy alkalom a gyógyulásra és a feldolgozásra.Az elfojtás a depressziót csak súlyosbítja.
2017. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdés mikortörtént a halál esett? Ha friss a dolog mondjuk ez az első születésnap amikor ő nincs akkor szerintem úgy is fogemlékezni és gyászolni akármit csinálsz. Viszont akkor is tehetsz valamit elkisérni a temetőbe beszélgetni milyen volt amikor a tesód kicsi volt milyen volt a születése milyen babavoltstb stb.
2017. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!