Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek akkor ha már...

Mit tegyek akkor ha már 3hónapja,4napja elhunyt az édesanyám, de még mindig, sőt azóta csak egyre jobban fáj? Nem tudok kivel beszélni, a párom azt mondja, hogy már megint? .. Kezdem úgy érezni, hogy megőrülök. Valaki valami jó tanácsot tudna adni?

Figyelt kérdés

Az öcsémet, báttyáimat sem érdekli... Csak engem... senki sem emlékszik arra, hogy pl.: mikor halt meg édesanyám..

Ez engem nagyon bánt...



2016. aug. 16. 01:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen kellene valaki akinek erről tudsz beszélni,ha más nem akkor egy pszichológussal,hogy enyhüljön a gyászod.
2016. aug. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy erre már édesanyám halála elött is szükség lehett volna, de azt hittem hogy kitudom beszélni a párommal,,, de mégsem... a barátaimmal...egyszer igen, többször nem merem felhozni... mindig a másikra vagyok tekintettel, hogy ha jó kedve van akkor azért, ha rossz kedve van akkor azért nem beszélem meg vele...

orvosokban meg nem nagyon bízom... nem ismerem őket, anyám is járt orvoshoz, mégis ez lett a vége.... Ez az fő problémám...

De azért szíböl köszönöm a tanácsot!!!

2016. aug. 16. 02:19
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Sajnalom, hogy ilyen emberekkel vagy korulveve! Talan keresned kene egy csoportot, ahol vannak hozzad hasonlo emberek, akik segitsegre szorulnak a gyaszban. Beszelhetsz errol a haziorvossal, a helyi pappal, ok ugyanis szoktak ismerni ilyeneket. Az interneten is korulnezhetsz, vannak segelyszervezetek, egyesuletek, alapitvanyok. Elmehetsz akar onkenteskedni is, az sok idot elvenne toled, tudnal embereken segiteni, hidd el, annal nincs jobb, mint este faradtan ugy lefekudni, hogy valaki eletet szebbe tetted. Es igy jo emberekkel is megismerkedhetsz. Ha szereted az allatokat, akkor elmehetnel menhelyekre segiteni. Vagy ha teheted, fogadj orokbe egy kutyat, cicat! Az allatok is sok-sok oromet tudnak adni, sot, tobbet mint az emberek.

Ha ez nem tetszik, akkor keress fel regi osztalytarsakat, ismerosoket, akikrol tudod, hogy jo emberek, akikkel jol erzheted magad.

Talalj valami hobbit, sportot. Tanulj valamit, talan egy uj nyelvet! Nezz filmeket, sorozatokat.

Nagyon sajnalom edesanyadat, szornyu veszteseg. Kivanom, hogy talalj segitseget!

Egy elet nem eleg arra, hogy tullepjunk a szerettunk elvesztesen, nem pedig 3 honap! A parod hozzaallasa gusztustalan es felhaborito!! A ket testverede is! En a helyedben azon is elgondolkodnek, hogy szuksegem van-e ilyen emberekre az eletemben?

2016. aug. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó öteleteket, sajnos időm az nincs önkénteskedni, csoportokba járni, dolgozom éjjel nappal, csak az a baj, hogy már lassan a munkám sem tudom elvégezni rendesen... pultos vagyok, és nehezen viselem el az embereket, beszólásokat magam körül...

Lehet hogy orvoshoz fordulok, csak én abban nem bízok, mert édesanyám is járt pszchiológushoz, mégis öngyilkos lett, pedig elötte 3-4-5nappal volt nálla....

sajnos úgy érzem a munkámnak is lassan oda van... ne haragudj meg, hogy ide kiírom, de egyenlöre nem látom a kiutat... ha a munkám elvesztem, akkor semmim nem lesz... eből élünk... én eddig csendesen nyeltem, tűrtem...

Köszönöm a tanácsokat, télleg!!!

2016. aug. 16. 02:41
 5/13 anonim ***** válasza:
Meséld el itt, sokan meghallgatnak!
2016. aug. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vannak olyan hospice csoportok, ahol ilyenekről beszélnek az emberek egymással, megéri. Sajnos a te esetedben kell erre időt szakítani. A pszichológus is jó, de ott csak ti ketten vagytok, mások hasonló története sokat segít.
2016. aug. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Igen, valóban szörnyű dolog és szerintem a 3 hónap még nagyon is friss :( a párodnak melletted kéne lennie, nem azt kéne érezned, hogy teher vagy, ha erről beszélsz. A "baráti" társaságot meg hagyjuk. Nem évek teltek el, hanem 3 (!!!) hónap.

A gyász, amit érzel, normális és még időszerű, bár ezt soha nem tudja szerintem igazán feldolgozni valaki, ha szerette az anyukáját és jó volt a kapcsolata vele.

Én is azt tanácsolom, hogy hívj fel egy ilyen lelki segély szolgálatot, ott biztosan meghallgatnak.


[link]


[link]


Remélem mielőbb enyhül a fájdalmad!

2016. aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
ne haragudj de nem mindegy hogyan adod elő a gyászod. Ha hisztérikusan az is fárasztó a másik félnek, és orvos ide vagy oda ha valaki csak beszélget de teszem azt igazából nem fogadja meg a doki tanácsait mert már olyan depressziós akkor a doki fejen is állhatott volna anyád akkor is öngyilkos lett volna. Ez a betegtől is függ nem csak az orvostól. Elhiszem hogy fáj de kénytelen vagy tovább lépni és ehhez az orvos legalább arra jó hogy szívesen meghallgat és nem azt mondja "már megint?", mivel fizetve lesz. keress hobbit vagy csak szerezz be egy használhatatlan számítógépet/tv-t és verd szét, járj dokihoz és beszéld ki a bajod vagy hívj fel egy ingyenes telefonsegély szolgálatot.
2016. aug. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elhiszem, hogy nagyon rossz lehet most neked. De! Az élet nem áll meg, mennie kell tovább és biztos vagyok benne, hogy anyukád is azt szeretné, hogy ne szomorkodj tovább.

Tavaly halt meg anyukám édesanyja, vagyis a nagymamám, anyukám látszólag könnyen túllépett rajta, én végigasszisztáltam az egészet.

A nagynéném, anyukám testvére volt igazából a nagymamánkkal, ő ápolta meg és ő csinálta vele végig a betegséget. Érthető, hogy nehezebben engedi el az egészet, mint anyukám, aki emellett ugyanúgy dolgozott, le voltak kötve a gondolatai.

A nagynénémnél nem múlik el nap, hogy ne vágná ezt a fejünkhöz, hogy ő ezt csinálta végig, mennyire rossz, stb.. Ez nagyon fárasztó már egy idő után. Persze nem 3 hónap után, de másfél évvel a tragédia után igenis baromira fárasztó és idegesítő, hogy nincsen már más téma, csak ez és akármilyen más témából vissza tud kanyarodni ehhez. És mindezt mondom úgy, hogy nagyon szerettem a nagymamámat, de muszáj elengedni, nem lehet a múltban fuldokolni, mert semmi értelme sajnos.

2016. aug. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ehhez csak annyit fűznék még hozzá, hogy nekem mikor meghalt anyám, akkor természetesen nagyon kivoltam, 3 nap múlva találkoztam a tesómmal és alig vártam, hogy kibeszéljem vele, mert egyszerűen úgy éreztem felrobbanok. Amikor elkezdtem neki mondani a dolgokat, hogy hogy éltem meg ezt, a válasz csak annyi volt, hogy: "Ne erről beszéljünk már", ez epdig annyira szarul esett, hogy most majdnem 5 év után is fájdalmas erre visszagondolni.
2016. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!