Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, Ti hány éves korától...

Szülők, Ti hány éves korától engednétek meg a gyereketeknek, hogy alkoholt fogyasszon?

Figyelt kérdés
2017. febr. 12. 08:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Én kb 16 éves korától engedem a lányomnak. Próbálom nem elfelejteni, milyen volt kamasznak lenni. :)

Úgy gondolom, hasznosabb az, ha megtanul kultúráltan alkoholt fogyasztani, mintha tiltanám.

2017. febr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
16-17 évesen, de csak mérsékelten. Azt már nem, hogy részeg legyen.
2017. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem kb 15 éves koromtól engedték, mármint úgy,hogy ha volt valamilyen családi össtejövetel ,akkorlr otthon a négy fal között a családdal megihattam egy hármast.

Minél jobban tiltod,annál rosszabb. Inkább otthon igyon veletek néha ,akkor megfogja tapasztalni,hogy milyen hatással van rá az alkohol és ha legközelebb elmegy egy buliba, akkor valószínűleg már tudni fogja,hogy mennyit ihat. Én sem tiltanám a gyerekemnek ,ennyi idősen, otthon megengedném neki ,alkalmakkor ,hogy igyon ,mert még mindig jobb mintha otthon csiccsent be,felügyelet mellett,mintha elmegy buliba és úgy berúg,hogy azt se tudja,hogy hol van,mert akkor bármit megtehetnek vele. Meg minél jobban tiltod valamitől,annál érdekesebb lesz neki és annál jobban csinálni akarja.

2017. febr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Most hogy tiltod meg hogy ne igyon? Nem lehetsz mellette 0-24ben hogy kucsavard a kezéből a boros üveget. Meg kell vele beszélni hogy ameddig nincs 18 addig ésszel csinálja.
2017. febr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
79%
16.
2017. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 szántóvető ***** válasza:
22%
23.
2017. febr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
Miért kötelező inni ? Tényleg ennyi szánalmas, gusztustalan ember van, hogy másképp nem tud szórakozni ?
2017. febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk 14 éves korunktól alkalmanként engedte. Egy gyereknek se lett még baja másfél deci jó minőségű vörösbortól.
2017. febr. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

A valaszommal nem leszek nepszeru,de nem hat meg,ha lepontoztok.

En 14 evesen rugtam be eloszor,igen erdekes allapotba kerultunk baratnoimmel. Itthon sosem lattam ilyen peldat,mindig arra tanitottak,hogy azert olyan gimis korom elott nem kellene inni. Azonban abban az idoben olyan egyesuletbe jartam sportolni,ahol hatalmas sikk volt a pialas. Ha jo eredmenyt ertunk el a versenyen,azert,ha rosszat,azert ivott mindenki. Pentekenkent az edzes utan gyakran volt hazibuli valamelyik edzonel,ahol szinten elokerult az alkohol. (Ilyenkor felhivtak a szuleinket,hogy egy pizzazos-filmnezos este lesz,ott is aludhatunk. Mivel mindig masnap reggel mentunk haza,igy a szulok nem vettek eszre rajtunk semmit. Tobbszor is be lettunk fenyitve,hogy ha elmondjuk,hogy ittunk az edzoknel,kirugnak a csapatbol.) Mindenki ivott,minket is kinalgattak,es hat elfogadtuk. Azt persze nem mondtak el,hogy ha eletem elso alkoholfogyasztasakor tequilat iszom,akkor rettenetesen rosszul leszek. Pedig igy tortent. Nagyon szegyenletes szerintem,hogy ez egy sportkoron belul megy,ahol elmeletileg az egeszseges eletmodnak kellene "divatosnak" lennie. Persze akkor ezt nem lattam at.

Szoval,14-15 evesen rendszeresen kiutottem magam,majd szerencsere leserultem,es abba kellett hagynom a sportot. Azota is aldom azt a pillanatot,hiszen teljesen felepultem a balesetbol,de kikerultem abbol a kozossegbol.

Valamennyit azert profitaltam is ebbol,ugy erzem. Most 18 eves gimnazista vagyok,es rajottem mar,hogy mibol mennyit birok. Ha szorakozni megyek,maximum 1-2 sort vagy froccsot kortyolok el,hiszen kisebbkent mar tudatosult bennem,hogy nem birom tul jol az alkoholt. Igy remekul el tudok szorakozni,hiszen kicsit felszabadultabb leszek,de sosem rugok be,mindig tudom,mit csinalok. Szerencsere ezek a reszegsegeim nem a nyilvanossag elott,pl a varosi szorakozohelyeken tortentek,hanem mint irtam,hazibuliban. Ellenben a baratnoim nagyresze(17-19 kozotti tarsasag vagyunk) most kezdett el inni,paran nem tudjak,hol a hatar. Ennek az az eredmenye,hogy mindenki elott,nepszeru szorakozohelyeken rugnak be,utana meg mennek is a sztorik,hogy xy lany letere hogy kiutotte magat. Legalabb en a regiekbol okulva nem csinalok ilyet,nem jaratom le magam.

Majd ha gyerekem lesz,ugy szeretnem alakitani a dolgokat,hogy otthon tanulja meg a kulturalt alkoholfogyasztast. Peldaul,ha mar eleg idosnek latom,inkabb velem fogyasszon el egy pohar minosegibb bort a vacsora melle,minthogy a 200 forintos kannasbortol hanyjon a bokorba. Persze 18 evesen konnyu elore okosnak lenni,de szerintem fontos az,hogy ne csinaljanak ugy a szulok,mintha egy kulturaltan elfogyasztott pohar sor a vilag legnagyobb bune lenne.

2017. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

Nekem már 11-12 évesen engedték hogy bort igyak, csak rám szóltak hogy ne vigyem túlzásba. Utána amikor anyum sört ivott mindig ihattam egy kicsi pohárral (ez olyan 2 hetente lehetett) de elég gyorsan ráuntam már nem ízlik. 13 évesen együtt ünnepeltem az újévet a barátaimmal, kinálták a sört de én előbb felhívtm anyum hogy ihatok-e és ha igen mennyit. Azóta sem ittam alkoholt max bort kólával, vagy pezsgőt, de azt is a szüleimmel. Szóval nagyon korán megengedték, de ugyan olyan korán meg is untam, nem kívánom az alkoholt, ha kínálnak sem fogadom el. 16l


(Apum a cigit is kipróbáltatta velem 5-6 évesen, de olyan rossz volt hogy egy életre megutáltam, elég logikusan gondolkodó vagyok ezért úgy gondolom hogy sem a cigizésnek sem az ivásnak nincs értelme)

2017. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!