Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan fogadnátok, ha az...

Haruman kérdése:

Ti hogyan fogadnátok, ha az örökbeadott gyermeketek felkeresne titeket?

Figyelt kérdés

#örökbeadás #örökefogadás
2017. febr. 20. 18:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Mond el neki, hogy miért nem tudtál gyereket vállalni.
2017. febr. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

8-as: ".inkább bele szakadnék,csak,hogy meglegyen neki az,amire szüksége van"


Ezt azért te sem gondoltad át.


Ha van egy gyereked, viszont valamiért nincs jóformán jövedelmed/képzettséged, akkor ugyan megoldható (elvileg), hogy napi 16 órában dolgozol, hogy legyen hol laknia meg kapjon enni, esetleg még normálisan tudd öltöztetni, de akkor személyes kapcsolat nincs köztetek (mert sosem vagy ott), vagy ápolgatod/ápolganád a lelkivilágát, csak közben éhezik és nincs semmilye.


Amit írtál, az "szépen hangzik", giccses filmekben még "müködik is", de a valóság sokszor már.


Én ugyan elméletben nem szeretném soha örökbeadni a gyerekemet, de ha az ö testi/lelki fejlödése, egészsége megkövetelné, akkor belemennék.

2017. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%
Tyű, hát végigolvastam a belinkelt kérdést, na én most lettem 100%-ban biztos benne, hogy ha nem kívánt terhességem lenne, én inkább elvetetném.
2017. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
én tuti nem keresném fel azokat semmi esetre sem,aki eldobja a saját gyerekét... láttam elég sok állami gondozott gyereket,mennyire szenved legbelül pont emiatt.k..a életbe komolyan mondom.......
2017. febr. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%
Én örülnék és félnék... - Félnék a megvetésétől, pedig tuti jó okom volt a döntésre akkor, - másrészt meg akarnám neki adni, hogy feltehesse a kérdéseit, ezért belemennék. - A felkeresések hátterében 99%-ban a gyökerek keresése az ok. - az orokbe.hu oldalon találsz örökbeaók fórumát is, szerintem ott korrektebb válaszokat és tapasztalatokat kaphatsz a kérdésed kapcsán. - Én őket ajánlanám.
2017. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Szerintem azért gyereket szülni nem kel hogy örökbe add. Amúgy meg ha metörténe én elköltöznék hogy ne találjon meg mert egyikünknek sem tenne jót. De a gyerekemet söt a kutyámat se adnám örökbe.
2017. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%
Én is nagyon örülnék ha felkérésnek az örökbe adott gyermekem meg rendszeresen összejárnék vele meg próbálnék közös programokat szervezni.
2017. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%

Ha ilyen megtortenne orulnek neki. Mindket felnek jol eshet valszin az okokat keresheti a gyerek. Ettol persze az orokbeado meg nemesu szuloje. Az az igazi szulo aki felneveli.

Vki pedig sosem keresne fel. Elegge valtozoak lehetnek ebben az esetben az erzelmek.

Magam reszerol fel nem keresnem. Szuleimnek n tartanam. Oket tartanam akik felneveltek es ott voltam veled mindig. Az h vki szul onmagaban anya nem leszeg. Az anyasag csak utana kovetkezik

2017. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"én tuti nem keresném fel azokat semmi esetre sem,aki eldobja a saját gyerekét... láttam elég sok állami gondozott gyereket,mennyire szenved legbelül pont emiatt.k..a életbe komolyan mondom......"


Aki örökbe adta a gyerekét, az nem "eldobta". Érdekes, hogy sokan úgy reagálnak a témára, mintha a szántóföld szélére kirakott gyerekről lenne szó. Aki már a terhesség alatt eldönti, hogy örökbe akarja adni a gyereket, az sokszor már akkor megismerkedik a leendő szülőkkel, és a baba egyből szerető szülőkhöz kerül (csecsemőre mindig nagy a kereslet örökbefogadói részről). Akiket te láttál a gyermekotthonban, azokat valószínűleg a gyámügy vette el a szüleiktől már nagyobb korban, nagy részük valószínűleg nem is adható örökbe (ha a szülő félévente egyszer felhívja, az már kapcsolattartásnak minősül és nem adhatják örökbe a gyereket).

2017. márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!