Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viselkedik veletek...

Hogy viselkedik veletek kamasz gyermeketek?

Figyelt kérdés
15 éves, elsős gimnazista lányom már leginkább a szobájában bezárkózva a barátaival chatelve tölti a napjait, a mi történt a suliban kérdésre a válasza: semmi. Ha ölelgetni, puszilgatni szeretnénk nem nagyon, csak ritkán engedi. Szerintem ez normális, de a férjem nagyon rosszul viseli ezt. Állandóak a konfliktusok ebből.
2016. dec. 18. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ugyanígy
2016. dec. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Az én lányom 18 éves most lesz,és még mindig tart nála a kamaszkor.Legalábbis remélem hogy még változni fog.Már jó ideje a szobájába nem szereti ha bemegyek,kopogok ha akarok tőle valamit.Az azért jó hogy ő is ilyen velem szemben.

Puszit nem tudok neki adni és ő sem nekem pedig érzem hogy szeret. Nem akar velem sehova menni,néha ugyan megteszi ha fontos neki valami. Várom hogy változzon,mit is tehetnék?

2016. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Én is így viselkedtem. Okom nem volt rá különösebben. Egyszerűen csak ez jött, évi 3 puszi maximum olyam alkalmakkor. De most már igénylem anya társaságát.
2016. dec. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Ne azt kèrdezd Tőle,hogy mi volt a suliban.Örül,hogy kiszabadult onnan,aztàn mèg otthon is arròl beszèljen?Talàn jobb kèrdès a Hogy vagy? Vagy Minden renben van Veled?Esetleg szeretnèl beszèlgetni valamiről,ami fontos Neked? Stb...

Ajànlani tudom mèg Thomas Gordon könyvèt a cìme: A gyereknevelès aranykönyve.

2016. dec. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Miért kell mindig a suliról kérdezni? A gyerekek 99,9999%-nál reflexből jön a válasz, hogy semmi. Mások nevében nem tudok nyilatkozni, de nálam ez egyértelműen abból alakult ki, hogy a válaszomtól függetlenül mindig prédikálás lett a vége az élet nagy dolgairól. Pedig kitűnő tanuló voltam.

Az ölelgetés meg puszilgatás meg ember függő. Van aki szereti a fizikai kontaktust, szereti ezzel is kifejezni az érzéseit, valaki meg nem. Ez nem kamasz dolog, ez a felnőtteknél is így van.

2016. dec. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nagyon jó gyermeket adott a sors, igaz, már nem kamasz, -23 éves- nem is lány, de mindig mindent megbeszéltünk, mindenről tudtam, és nem mellesleg a mai napig is, amikor elindul dolgozni, megölelem, és soha nem hagyom ki, hogy mondjam neki: Vigyázz nagyon magadra.

Veszélyes munkája van, tudja. hogy aggódom érte, de nem haragszik ezért. Ez talán azért van, mert 17 év a korkülönbség köztünk,képben vagyok a dolgokkal.

Persze neki is megvan a magán szférája, van, hogy ő is sokáig chattel, de ez soha nem ment a kapcsolatunk rovására.

2016. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
6-os válaszolónál tipikus anyuci kicsi fia helyzet állt elő.A későbbiekben ez a csodálatos kapcsolat köztetek rengeteg akadályt fog gördíteni a fiú társkapcsolatában és részedről az elengedésben.
2016. dec. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

"Már jó ideje a szobájába nem szereti ha bemegyek,kopogok ha akarok tőle valamit"


Biztosan csak furan fogalmaztal, mert en az 5 eves lanyomhoz is kopogtam amikor bementem a szobajaba, es o elotte bezarta az ajtot.


Kerdezo: teljesen normalis viselkedes, a ferjed meg enyhen szolva is korlatolt.

2016. dec. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem szereti ha az iskoláról kérdezik.
2016. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
7-es. Nagy tévedésben vagy....
2016. dec. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!