Hogyan történhetett ez?

Figyelt kérdés

Nos gyerekkorom óta anyukám mindug eggyütt volt velem otthob (tehát eggyütt tanult velem, főzött stb.. tehát nem dolgozott, ezekmellett volt amikor szigorú volt de viszont megtaníttott az életre)

Kissebb koromban őt szeretten a kegjobban ám ahogy kezdtem felnőni elkezdtem a fateromat jobban szeretni.

Fateromról elég annyi hogy mindeközben saját fuvarozócéget folytatott ( tehát családi vállalkozás) és Sofőrjént dolgozott.

Gyakran volt itthon de volt higy napokig nem.

Ezekmellett elég szókimondó és káromkodós is(pont az ellentéte anyukámnak)

Tehát viselkedésben is szinte olyan lettem mint faterom)

Ezek vajon azért lehetnek mert faterom volt kevesebbet velem és ezért mégjobban kötődöm hozzá?

A válaszokért előre is köszönet illetve elnézést az esetleges helyesírási hibákért.

16/F



2017. febr. 23. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Sose értettem, miért kér valaki elnézést a helyesírási hibákért?! Ha tudod, hogy vmi helytelen, akkor javítsd ki, ne pedig elnézést kérj. Ha látod, hogy nincs elég benzin a kocsiban az adott úthoz, akkor elindulsz, és a puszta közepén elnézést kérsz, hogy nem tankoltál indulás előtt??
2017. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerekként az ember általában jobban húz az ellenkező nemű szülőhöz, én is nagyon apás voltam.

Aztán amint elkezdtem kamaszodni édesapám mindentől tiltott, lányos apaként túlzásba vitte az aggódást és édesanyámmal jobban megértettük egymást. Egyrészt, mert egy másik nővel könnyebb volt megbeszélni a dolgokat, másrészt pedig a természetünk is hasonló.

Ettől függetlenül mindkettőt imádom, de anyukámmal jobban kijövök.

Szerintem nálad is ilyesmi lehet a helyzet. :)

20/L

2017. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyereknek tipikusan az azonos nemű szülője a minta (nem okvetlen példakép, de minta), míg az ellenkező nemű szülő a párkeresésnél jelent mintát.

A szülők egymással való viselkedése pedig arra lesz neki minta, hogy ő hogyan viselkedjen a párjával (ahogyan azonos nemű szülője az ellenkező nemű szülőjével).


Természetesen ezer dolog árnyalja ezt: ha pl. valaki tudatosan elutasítja azonos nemű szülőjének valamely szokását (pl. hogy apja sokat iszik), az abban a dologban nem fogja követni az apai mintát. De előfordul, hogy egy fiú gyerekként valamit utált az apjában és mire 40-50 éves lesz, mégis ugyanolyan szokást vesz föl.

2017. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó válaszok születtek, nincs mit hozzátenni.
2017. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!