Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én lennék a család...

Tényleg én lennék a család szégyene? Jogosan kapom ezeket állandóan?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, és egy erős gimnáziumba járok. Nem mondom hogy kitűnő vagyok, de az èrettségitárgyakból mint 5 vagyok. Emellett azért vannak tantárgyak amikből csak a "túlélésre" hajtok. Sokat tanulok hétköznaponkènt este 11-ig szoktam. Nem járok bulizni hétvégente, nem iszok, nem drogozok, nem cigizek, nem pasizok, egyszerűen nem érzem fontosank, és kedvem sincs ezekhez. Szüleimnek egy problémájuk van velem, az az, hogy nem vagyok nagyon vékony. Személy szerint én meg vagyok elégedve magammal, tény hogy van rajtam egy 5 kg felesleg, de szerintem egyáltalán nem zavaró.. és hónapok óta ezen megy a vita, hogy nem igaz hogy nem tudok lefogyni ("megrendelésre" nem is fogok). És nem arról van szó hogy nem mozgok, a sulis tesióràk mellett heti 3x járok edzőterembe, ami a plusz két óra tesit bőven ki is váltja. A szüleim fizetik a bérletemet, és ezzel tisztában vagyok hogy addig fizetik amég ők akarják, ebbe nincs beleszólásom, de most azt mondják hogy ha nem fogyok adott héten adott mennyiséget, akkor nem járhatok edzeni, hanem be kell járnom a suliba délutàni tesire. Tudom hogy ez nem nagy probléma, tudom hogy vannak nagyobb problémák is, de engem ez akkor is nagyon rosszul érint és értelmetlennek tartom a követelésüket. Ennyit rólam. Van két hugom. Az idősebbik 15 éves. Idén már a màsodik "komoly" kapcsolatában van, minden héten bulizni jár, hogy osztálytársaimtól hallom vissza, hogy miket művel. Cigit találtam nála, iszik is emellett. Nem tanul jól, csak egy tantárgyból 5, de a szüleimet ez nem érdekli, vagy inkább olyan mintha nem is akarnának ezekről a dolgokról tudomást venni. És mindig én vagyok leszidva, én vagyok a hülye, akiből soha nem lesz semmi, aki még le se fog tudni érettségizni, mert olyan buta, akinek soha nem lesz párkapcsolata, mert hogy néz màr ki.. és még tudnám sorolni. Ezek alapjàn Ti mit gondoltok? Tényleg jogos amit mondanak? Csak én gondolom rosszul?
2017. febr. 24. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
nem jogos amit mondanak. probald magad tultenni rajta.
2017. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Ilyet még nem is hallottam, hogy a szülő követelje, hogy fogyjon le a gyerek, és ő szólja le a gyereket! Nincs igazuk! Éppen nekik kellene téged elfogadni azzal az állítólag +5 kg-val. Konkrétan szerintem nem teljesen okés a felfogásuk.
2017. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Röviden: a szüleid idióták.
2017. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Anyád sürgősen keressen fel egy szakembert, mert nem normális...Isten ments, hogy fogyókúrázzál a 17 éveddel !!!!!!!! Egy JAVÁBAN fejlődésben lévő KAMASZ szervezetről beszélünk! Eszed ágában ne jusson koplalni, inkabb sportolj tobbet kicsivel, de az is bőven elég, amennyit most jársz edzeni, nehogy a tanulás rovására menjen. A leírtak és az írásmódod alapján, Te egy nagyon értelmes, okos lány vagy, aki előtt ott áll az egész Élet, tele reménnyel, lehetőségekkel! Mindent bele, tanulj tovább ilyen jó eredményekkel, és CSAK magaddal foglalkozz, ne hallgass senkire, aki az alakodra bármit mond!
2017. febr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Az én felmenőim is nehezen dolgozták fel, hogy női idomaim lettek!!

Ez erről szól.

2017. febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, csak annyit tennék hozzá, hogy én a kamasz éveim során (ami egyáltalán nem volt régen, mert csak 22 éves vagyok) nem voltam egy jó evő, sőt... Sokszor alig-alig ettem, éheztem, mondjuk nem feltétlen fogyókúra miatt... És ezt hosszu éveken keresztül. most tudod hol tartok.....?

.... 22 évesen súlyos aenemiám van, gyomorfekélyes vagyok, reggelente van, hogy vért hányok, hatféle gyógyszert szedek. immunrendszeremről meg egy szót se beszeljunk inkább...

Szerinted megérte....?

Neked még nem késő, hogy odafigyelj magadra és ne hallgass a szüleidre!


Vigyázz Magadra és az Egészségedre, mert később megbánhatod.

2017. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj, de koronás kretének a szüleid, akikkel el kellene beszélgetni hosszasan egy normális értékrendű embernek, mint nagyszülők vagy valami rokon ( csak akad ).

Ha meg tesód miatt csesztetnek, hogy ilyen olyan-senki lesz, akkor talán tudasd-emlékeztesd őket, hogy neki is a szülei, akiknek nevelni kellene és battassák őt és ne azt, akivel semmi gebasz;)

Meg is említheted akár: Inkább 5kg-al legyen több neked, mint 4 kerékkel kevesebb ;)

2017. febr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Ezek nem szűlők, csak azoknak akarnak tűnni!

Hagyd figyelmen kívül Őket, mást nem tudsz tenni. A 15 éves húgodra meg inkább nem mondok semmit...

2017. febr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
szüleidnek mik a méreteik, gondolom ők se tökéletesek...?
2017. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szüleim átlagos testalkatúak. Anyám gyerekkorában kövér volt, innen lehet ez a félelem, vagy nem is tudom hogy nevezzem a "túlsúlyos" emberektől.
2017. febr. 24. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!