Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merem elmondani a családom...

Nem merem elmondani a családomnak, hogy barátnőm van? 17L

Figyelt kérdés

Anyukámmal és a nagymamámmal élek, és már lassan egy éve vagyunk együtt a barátnőmmel akit nagyon szeretek és előtte is legjobb barátok voltunk.

Ahányszor rávenném magam hogy "coming outoljak" mindig elbizonytalanodom, mert a nagymamám egy nagyon kicsi faluból van és anya és a bátjya is ott nőttek fel és egy kicsit egyszerű a gondolkodásuk. Hogy nevén nevezzük a gyermeket rasszisták és homofóbok. Mondjuk anyám és a bátyja nem mutatják annyira de a nagymamám igen. Ahányszor tévét nézünk és például mutatnak valami melegekkel kapcsolatos rendezvényt vagy ilyesmi ami engem amúgy tényleg érdekelne a nagymamám felháborodik és azt mondja: MIT KŐ MINDENHOL BOHÓCKONNI RÉGEN NEM VOLT ILYEN BAROMSÁG HOGY MELEGSÉG! Én meg teljesen kiakadok mert akaratlanul is sérti az önérzetem mire a nagyi megkérdezte hogy "mivan b*zi vagy" Teljesen ledöbbentem, és már nem merem elmondani nekik. Egyedül az unokabátyám tudja, de benne 1000%ig megbízom, olyan mintha a testvérem lenne, és teljesen megértő is volt az esettel kapcsolatban, még a párom is bemutattam neki. Mit tegyek? Titkoljam életem végéig?



2017. márc. 1. 07:16
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%

mérlegelj...

szerinted melyik a nagyobb teher? ha titkolózol, vagy ha utána ilyen véleménnyel lennének rólad?

szerinted hogyan reagálnák le a dolgot?


24F

2017. márc. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

A barátaink tudják, sosem titkoltuk, csak a családomtól félek. Nagyon kevesen vagyunk, nem akarom kitagadva találni magam :/

A második válaszolónak pedig annyit hogy voltak fiúbarátaim is de nem működött, mert sosem találtam meg azt az egyensúlyt amit szerettem volna, de most hogy a dolgok így alakultak sokkal jobb, a legjobb barátom és szeretjük egymást

2017. márc. 1. 07:29
 3/33 anonim ***** válasza:
70%

De balfarkak vagytok, mintha akárki eldönthetné, hogy a fiúk vagy a lányok tetszenek-e neki!

Kamaszként én is csókolóztam a barátnőmmel, de 13 évesek voltunk, és úgy gondoltuk, kipróbáljuk, de a kérdez már 17, vszeg kialakult nemi szereppel, és érzésekkel mások iránt.


Nem tudom, miért kell bzizni, meg lehülyézni, Svájcban, Hollandiában pl. teljesen elfogadott dolog, bár ők nem is pride-olnak, meg hasonló baromságok.


Kérdező, ilyen flegma kérdésre én biztosan odavágtm volna neki, hogy igen, nagyi, bzi vagyok, most már tudod!

2017. márc. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Ne bántsátok már szegényt,nem tehet arról,hogy így érez.

Esetleg menj oda anyukádhoz,és puhatold ki,hogy neki pontosan mi a véleménye a homoszexuálisokról,vagy közöld,hogy mondanod kell valamit,de ne akadjon ki/ne haragudjon meg, és akkor elmondod neki.

Nagyanyádat szerintem ilyennel kár stresszelned,ő így élt le, majd 50-60(?)évet,hagyd meg neki a boldog tudatlanságot,ha eddig nem sikerült elfogadnia,szerintem már nem is nagyon fogja.

Édesapáddal mi a helyzet?

2017. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ne mond el a nagymamadnak. Anyukadnak is csak akkor, ha teljesen biztos vagy bennr, hogy nem tudja meg a nagymamad. Az ilyen gondolkodasu idos holgyek az ilyet mar nem tudjak feldolgozni. :D Esetleg varhatnal meg egy evet, amig 18 leszel, es mielott egyetemre mennel akkor mondanad el nekik. Ha rosszul sulne el, legalabb nem mindennap erezned. :D Elobb-utobb viszont mindenkepp vallalnod kell, nem titkolhtod orokke. Egy baratnom a novere leszbikus, nem mondta el neki, de eleg gyanus volt h 26 evesen meg mindig nem volt pasija. :D nyilvan kibukott az egesz. Keszulj fel ra lelkileg, olvasgass mas emberek coming outjarol, erosodj meg, ne erjen semmi varatlanul.

Sok sikert! :)

2017. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
86%
Most még sehogy. A barátaid tudják, örülj neki, de otthon ne mondd el, amíg nem költöztél el. Elég lesz akkor is, mert sajnos, ahogy ezt te is tudod, valószínűleg nem lesz jó kimemetele. Viszont, ha elköltöztél, távol vagy, hiányzol nekik, akkor valamivel könnyebben fognak megbocsátani.
2017. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha ilyen bigottak, akkor nem mondanám el, amíg anyagilag függsz tőlük. Amikor már a saját lábadra álltál, akkor nyugodtan elmondhatod.
2017. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

nem kell foglalkozni a környezet véleményével. A szexualitásodat, szexuális irányultságodat nem te irányítod vagy befolyásolod. Az van, és kész. az igaz, hogy a régi, begyöpösödött eszmék szerint nelekedett nagymamádat már tutira nem győzöd meg (öreg fát nem lehet átültetni, ugyebár), de ne foglalkozz vele, nem az ő dolga. Anyukádnak, mint szülőnek pedig meg kéne értenie. Ha nem is egyetérteni vele, de elfogadnia, hogy a lánya leszbikus, igen. És akkor mi van?

Valaki itt írja, hogy neki eszébe nem jutott volna a legjobb haverjával b*zulni. Igen cseszd meg, mert nem vagy meleg, ez ilyen egyszerű. Én se vagyok meleg, de el tudom fogadni, vannak az ismerősi körömben melegek. Akármennyire is elítéli a társadalom egy bizonyos része, ez egy természetes jelenség (csak utána kell járni, az állatvilágban is létezik homoszexualitás). Nem kell belőle ügyet csinálni, se az érintettnek, se a kívülállónak. Tény, feltűnést kelt, ha két srác kézenfogva sétál, esetleg csókolózik az utcán, mert nem ez a megszokott, de ettől függetlenül szerintem nem elítélendő dolog.

És régen is voltak melegek, csak olyan volt a társadalmi rendszer, hogy nem vállalhatták fel, és inkább éltek egy boldogtalan, de normálisnak megítélt heteroszexuális kapcsolatban.

Ahogy olvasom kérdező, te már elfogadtad, magadban tisztáztad ezt a dolgot, ha már úgy írod, hogy párkapcsolatod van. A többi meg miért érdekel? A család, ősök meg csak magukkal csesznek ki, ha ellenzik és lenéznek miatta, mert csak azt érik el, hogy majd szép lassan eltávolodsz tőlük, és az életednek egyre több részéből maradnak ki. Mert ha a saját boldogságodat akarod megtalálni, és ebben a családod nem partner, akkorúgyis ez lesz a vége.

2017. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
64%

Miért kéne elmondanod ? :O

17 évesen én nem igyekeztem a család orrára kötni, mikor merre járok. Csak észreveszik, hogy nem vagy állandóan otthon: lehet neked bármiféle barátod, barátnőd, szerelmed...stb. Ha megteszed, amit bárki és akárki joggal elvárhat szülőkként, hogy tudj viselkedni , ne okozzatok botrányt...stb. , akkor minek szereznél be egy további megbélyegzést?

Heteroként mondom, hogy azt kéne tán megérteni nagyanyónak, hogy amit a primitív népbutító gagyiadóin néz, a Pride és miegyéb hasonló rendezvény éppen azért van, azért kap ekkora sajtónyílvánosságot, hogy tovább mélyítsék az ellentéteket, botrányt keltsenek...és hogy meglegyen a napi nézettségük,

azaz nagyanyó le se tudjon válni a képernyőről.

Volt nekem meleg ismerősöm, akit végtelenül elkeserített, h. elhitetik a kívülálló emberekkel: mindenki ilyen. Értelmes, intelligens srác volt, nem szakadt el attól a világtól sem, amiben naponta jelen kellett lennie, senki meg nem mondta volna, hogy "más", de véleménye volt és kiállt a párja mellett is.

Teljességgel egyetértettem vele abban is, hogy ---ne haragudj , csak értsd a felháborodást, a kontrasztot--- "egy magára valamit adó való b..i tévedésből se menne el egy ilyen --valóban felháborító-- rendezvényre!"

Mi a gond, miért kell a felmenőidnek gyónni? Össze akartok költözni ? Ha nem vagy még kész elviselni, amit a család rádzúdítana, akkor nem hinném, hogy többet kelljen tudniuk rólatok. Nem kell titkolni életed végéig, de elég, ha az tudja, aki nem aláz le naponta, amiért nem igazodsz az ő "ízléséhez". Ne bolygasd nagyi lelkivilágát, arra ott vannak a botrányokért és pletykákért "felelős" médiák.

( Jah! Azok az újságcikkek, birkaképző szennycsatornák sem voltak régen, nagyi ma mégis azokon él? )

Csókoltatom őt! Felettem ugyan nem ítélne az, aki csak félinformációk alapján alakít "véleményt"!

( Egyébként a már a régi görög- és római korból is megemlítenek, nem kevés hasonló "esetet". Nézz utána : Google!

A "leszboszi szerelem" kifejezés sem mai "termék"...)

Ha komoly a kapcsolat és helyén az értékítéletet , akkor azt is válogasd meg, kivel gúnyoltatod ki magad ( magatokat)

2017. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

És mi lenne ha elhúznád addig, amíg külön nem költözöl tőlük, majd csak ezután mondanád el nekik?

Szerintem semmiképp se titkold, de az sem lenne jó ha szenvednél velük egy háztartásban, miközben megvetnek.

2017. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!