Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Arra gyanakszom, hogy mániás...

Arra gyanakszom, hogy mániás depressziós vagyok, de szégyellem elmondani a problémáimat a családomnak is, nemhogy pszichológusnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Anyáéknak nem tudom, hogy mondjam, hogy pszichológushoz akarok menni. Múltkor majdnem megvágdostam magam, csak nem fogott a kés. Hangulatingadozásaim vannak. Régen kiskoromba sokszor sírtam reggel és nem tudtam anyáéknak elmondani, hogy mi a baj, pedig kérdezték. Most egy idejig azt hiszem hipomániás voltam. Most pedig előjött a depresszió és néha a hipománia. Sírógörcsök jönnek rám. Anyáék nem gyanakszanak semmire. Előttük általában nem sírok. Nagyon rosszul érzem magam lelkileg. Ha felhívok egy lelkisegély szolgálatot, akkor tudnak majd segíteni ezen? vagy muszáj pszichológushoz fordulnom? 18/L

2012. okt. 28. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélj anyukáddal és nyugodtan mondd el neki mindazt amit itt leírtál, biztosan segíteni fog, de felhívhatod a lelkisegélyt is, ők biztosan adnak majd tanácsokat, hogy mit tegyél, hová fordulj.
2012. okt. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mániás depresszió egy nagyon súlyos állapot, nagyon el tudja rontani az életet... Én is cask azt javaslom, hogy keress fel valakit, ha nem is a szüleiddel, barátaiddal vagy más közelebb álló roknodnak említsd meg. Ha nem kapsz jó segítséget tovább fajulhat a dolog...
2012. okt. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is szólnod kell a szüleidnek, ők csak jót akarnak neked és segíteni fognak! Nem akarod az egész életedet így leélni....úgyhogy vagy írd le nekik vagy mondd el! Lehet, hogy leírni könnyebb. Vagy mutasd meg nekik ezt az írást!!! Ha szerelmes vagy vagy más miatt vagy szomorú, lehet hogy nem is vagy beteg csak nem tudod rendesen feldolgozni a veled történt dolgokat és emiatt is segítségre szorulsz! Sok szerencsét és bátorságot neked és gyógyulást!
2012. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem hiszem, hogy téged eddig ne kezeltek volna a betegségeddel, hisz olyan szakszerűen írod le a dolgokat, mint egy orvos. Mindenképpen menj orvoshoz a bajoddal, mert más szerintem az is elég indok, hogy ilyen intenzíven foglalkoztat a téma. Csak menj el a háziorvoshoz. Annyira ők is értenek már ehhez a dologhoz, hogy meg tudják neked mondani, merre tovább? Ne halogasd!

2012. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon hasonló helyzetem volt/van. Mániás depresszióra gyanakodtam (egyenlőre azt mondják, hogy nem az de még csak 2 alkalommal voltam dokinál és épp jókedvem volt azokon a napokon) én sem voltam képes elmondani a szüleimnek, háziorvosnak nehezen, aki beutalt pszichiátriára. Mivel hétköznap volt azt már meg kellett magyarázni, hogy miért nem megyek suliba, így tudták meg itthon, nagyon nehéz volt elmondani, de legalább megtudtam hogy a szüleim nem is gyanították, hogy bármi baj lenne velem pedig tart már pár éve.

Orvosoknak azért mondtam könnyebben, mert akit nem ismerek annyira annak nem érdekel a véleménye, hiába is tud rólam bármit nem fog vele visszaélni.

Beszéld meg ezt a dolgot valakivel, és a problémáidról is legyen szó, az segíthet. Ha rövid ideig is de segít, így rövidítheti a depressziós fázist, és az jó neked ;)

Ha gondolod írhatsz egy privit.

19/f

2012. okt. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!