Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy abba a gimnáziumba menjek, a melyikbe szeretnek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azért nem akarják,mert Pesten van és nem örülnének,ha bejárnék.Azt szeretnék,hogy a helyi gimibe menjek de en ide nagyon nem szivesen mennek az emberek miatt,De nem is ez a fo problema,hanem hogx sokkal szimpatikusabb ahely,az emberek,tanárok, amit Pesten valasztottam ki.Ugy van megjelölve,hogy elso a helyi,masodik pedig a pesti gimi.Azert van igy megjelölve,mert az utóbbi gimnáziumra csak kesobb találtunk ra,amikor mar megvolt a sorrend es igy szurtuk be a 2ik helyre.Tudom,hogx Anyuek nem rosszat akarnak nekem es hogy nem jo a bejaras,de nem is egyedul járnék.Nem vitatnam tovabb,mindenbe belegondoltam,hogy esobe is vonatoznom kellene,stb. De en ezt vállalom.Most viszont döntésképtelen vagyok,mert nagyon szeretnek a pesti gimibe menni.

Mit tehetnek,vagy mit mondjak nekik?



2017. márc. 1. 18:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
2-es: ugye azt azért tudod, hogy egy 14 éves valaki oda megy, ahová a szülei beíratják, ö nem döntheti el!?!?!??!
2017. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Hogyne dönthetné el, hogy hova akar menni? Én is eldöntöttem milyen iskolák érdekelnek. Kutya nem szólt bele. Még általános iskolás ofőm ajánlott egyet, mert a barátnőm az osztályból is odament érdekelt is és fel is vettek.


Mondjuk annyival szerencsésebb volt a helyzetem, hogy nekem nem kellett bejárni, de az osztályom 3/4-e bejárós volt. Megoldották az utazást 4 éven keresztül hóban-esőben.


10 éve voltam annyi mint te kérdező, nem tudom már hogy megy ez a felvételi, de nincs lehetőséged sorrendmódosításra? Viszont ha szerencséd van, akkor a helyibe pl helyhiány miatt nem is vesznek fel és automatikusan bekerülsz a pestibe.

2017. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem akarsz inkább kollégiumba menni?
2017. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem szivesen mennek meg kollegiumba.De,van meg esélyünk sorrendet cserélni,de ebbe az iskolába csak akkor vesznek fel ha a helyibe nem.Es hogyha azutan módosítanék sorrendet hogy megtudtam,hogy fel e vesznek ide, nem hiszem hogy érne barmit.Egyszeruen nem tudom oket meggyozni,mondhatok barmit.Nem ertem,mert az osztalyom 3/4e pestre megy,nekik volt szabad dontesuk,baratnomnek is aki ugyanazt a pesti sulit jelölte meg.nem ertem,nekem miert nem lehet.Meg szerintem a helyi amugy is eros lenne nekem.
2017. márc. 1. 20:11
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Sorendet is cserélhetsz,és ha mindkétt suliba felvesznek akkor te dönthetsz hogy hova akkarsz menni.
2017. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De a szüleim nem engedik,hogy sorrendet cseréljek,és a pestibe csak ugy vesznek fel,ha az elsőbe nem.
2017. márc. 2. 12:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire laksz messze onnan, de én is bejárós vagyok, 50 km csak az odaút, voltam kolis is, de ez így sokkal jobb. Sokan mondták, hogy nem fogom bírni, de mégis bírom, sőt, sokkal jobb az átlagom, mint amikor koleszos voltam.


Ha nem működik, még mindig ott a kollégium, vagy iskolát is válthatsz.

2017. márc. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sem mehettem oda, ahova akartam. Sőt nekem még az egyetemet is kiválasztották, nem engedtek el Pestre.

Vannak ilyen szülők.

2017. márc. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Utolsó: egyetemre oda mehetsz, ahová akarsz, mert nagykorú vagy (legfeljebb nem fizetik a szüleid), középiskolába viszont oda kell menni, amit a szülök akarnak, mert nekik van döntésjoguk, amig a gyerek kiskorú.
2017. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor csak aba bizhatsz hogy a helyibe nem vesznek fel,jövöhéten pénteken kell nyilvánosá tenni az ideiglenes felvételi jegyzéket,akkor látni fogod hogy hova vetek fel nagyesélyel.
2017. márc. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!