Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy idegesít ha a...

Normális, hogy idegesít ha a szüleim "jóban vannak"?

Figyelt kérdés
Az egész gyerekkoromat végigkísérték a családi veszekedések, ordibálások. Anyám elviselhetetlenül szőrszálhasogató és egyáltalán nem volt velem kedves, soha nem számíthattam rá anyaként. Persze, az alapdolgokat megkaptam, tehát fizették a kaját, iskolát, ruházkodást de ezen kívül soha nem fordultam hozzá semmilyen problémával, legyen az női, egészségügyi, pasizós, barátnős, tanulással kapcsolatos probléma, mert mindig csak a lehordást, kiabálást, lenézést és a pofonokat kaptam. Soha egy puszit, vagy ölelést, vagy dicséretet, vagy önbizalom növelést, vagy kedves szót, vagy bármit ami egy anya feladata lenne...Apám valamivel türelmesebb volt és kedvesebb, viszont anyámat ő sem bírta soha elviselni és ilyenkor hamar bekattant, úgy ordítozott hogy sokszor megijedtem tőle. A problémák forrása leginkább az volt, hogy hónapról hónapra éltünk és soha nem volt elég pénzünk semmire. Általános iskolás voltam, amikor kiderült, hogy apám évek óta csalja anyámat (mondjuk így felnőtt fejjel ezt nem is csodálom). Miután kiderült a dolog, próbáltak elválni és különköltözni, de a pénz hiánya miatt még erre sem volt lehetőség. Apám továbbra is időzített bomba maradt, anyám meg a szokásos hárpia, aki persze a szomszédokkal, munkatársakkal egy földre szállt angyal. Ilyenkor már rosszul vagyok, ha meghallom a bájos nyáladzását a telefonban idegenekkel. A lényeg, hogy a szerető lassan lekopott, apám pedig összeszedte magát és indított egy vállalkozást. Jobban élünk azóta, nincsenek pénzügyi gondjaink, apám is kiegyensúlyozottabb lett. Anyám viszont nem változott, ugyanolyan buta, idegesítő és elviselhetetlen maradt. Apámnak persze puncsol, puszilgatja és előveszi azt az erőltetett kedves hangját, amitől én rosszul vagyok. Nem tudom máshogy megfogalmazni, de undorodom attól, hogy anyám magára erőlteti a kedvességet és pl közös wellnessezést tervez apámmal. Aztán ezt az "idilli" életet megosztja a munkatársnőivel, mintha minden olyan happy és tökéletes lenne itthon.
2017. márc. 2. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Örülj, hogy nyugalom van a szüleid között!

Neked semmi nem jó?

Anyádat nem csíped, ez a te egyéni szocproblémád, de ne rondíts bele az életükbe!

Nem kötelező otthon laknod és nézegetni őket!

2017. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Örülj neki, hogy jóban vannak..borzasztó egy rosszindulatú gyerek vagy...
2017. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem rondítok bele az életükbe, egy szót sem szólok ilyenkor. Ez a nagy megjátszás és felszínes viselkedés irritál.
2017. márc. 2. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem normális!
2017. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Vagy csak féltékeny vagy, mert te még mindig utálod anyádat és nem tudsz neki megbocsátani, és zavar, hogy apukád pedig igen, és nem utálja veled együtt.

És persze az is nyilván zavar, hogy neked azóta sem próbál anyukád "puncsolni", kedveskedni, ezért teljesen kirekesztettnek és jelentéktelennek érzed magad.

Ez teljesen érthető, de felesleges mérgelődnöd miatta. Felnőtt ember vagy már, gondolom lassan külön is költözöl, majd lesz saját családod, ott bebizonyíthatod, hogy te mennyivel jobb lettél. De a szüleidet hagyd, ha nekik ez így jó, akkor hadd legyenek így boldogok.

2017. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Én abszolút értelek Kérdező! Nálunk annyiban hasonló a helyzet, hogy anyámnak mindig kell vki, akit piszkálhat, mert ő attól töltődik fel energiával. Már több mint 25 éve tart ez, sokszor el akart válni, aztán erősebb volt a félelem, meg anyám nem birja egyedül. Mig távol voltam, addig folyton ment a szöveg, hogy apám ilyen meg olyan...de durván. Aztán úgy alakult, hogy kényszerből hozzájuk kellett költöznöm a gyerekeimmel, azóta meg "puszipajtások", mert azóta engem lehet csesztetni. Hamarosan elmegyünk, igy visszaáll a régi "rend", de igen, nagyon is idegesítő ez a hülye képmutatás. Bár ha már végre elmehetünk, annyi is volt, én nem vagyok kiváncsi rájuk. Kétszínűek miközben másokat cikiznek folyton.
2017. márc. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

anyád szánalmas, 1 szivola, nem csodálom, hogy undorodsz a képmutatásától

az ilyen embereket én se szeretem, taszít.

2017. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!