Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mennyire fogadnátok...

Szülők! Ti mennyire fogadnátok el amennyiben kiderülne, hogy gyermeketek transzszexuális?

Figyelt kérdés
Az osztálytársam lánynak született, és inkább úgy érzi, lelkileg, hogy ő fiú, s szeretne az lenni, hogy úgy fogadják el a szülei. Még nem coming outolt, de majd szeretne. neki a karok segíteni.
2017. márc. 4. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Hat kulfoldon ez mar jobban elfogadott, idehaza ugy vese eszre inkabb a hagyomanyos ertekek elfogadottak, nemi beallitottsag teren is, sokan ellenzik meg a melegseget is stb. Szerintem mindenkeppen gondolja ag, hogx tenyleg ezt akarja-e, mert ezt visszacsinalni mar nem nagyon lehet ha egyszer megmutteti magat.
2017. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Pszichológushoz vinném. A nemi diszfória (gender dysphoria) egy komoly mentális rendellenesség ami megkeserítheti egy ember életét. Egy skizofrén emberrel nem hitetjük el hogy amit érez normális és elfogadandó, más pszichológiai betegekkel miért kéne így tenni?

Segíts a barátnődnek mielőtt végleg összezavarodik és valami olyan tesz amit később megbán.

2017. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ez bármennyire is furcsa magyarországon, létezik ilyen, de ettől függetlenül elvinném pszichológushoz, nem azért mert beteg vagy ilyesmi, hanem hogy közösen eldöntsék hogy mi legyen, gondolom nem nagyon hallgatja meg senki, leginkább a szülei és akár a műtétekkel járó dolgokat, vagy maga az átváltoztatást gondolja át megfontoltan, és lehet hogy én mint szülő nem tudnék ebben tanácsot adni, de semmiképp sem itélném el érte, úgy is együtt szeretném amilyen.
2017. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Én elfogadnám, mint az anyukája. Bár nálunk más volt, amivel eljött a lányom. Megmondta kerek-perec, hogy leszbikus, és ha nem fogadjuk el elköltözik itthonról. Szerencsére ez nem történt meg, és a barátnőjét is elfogadtuk. Valahogy ez nagyon téma középiskolában, és sokan ettől lesznek mások, mint a többiek.
2017. márc. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha te osztálytárs vagy, akkor a családi dolgaiban nem tudsz segíteni, nincs is hozzá közöd. Ha rólad van szó, akkor kérdezd úgy. Ha egy anonim oldalon sem mered felvállalni magad, akkor lesznek még gondjaid.
2017. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadnám,viszont húznánk ki külföldre, mert ott jobban elfogadják.
2017. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

A transzszexuálisokat nem tudja "meggyógyítani" egy pszichológus, ez olyan mint a homoszexualitás. Maximum elfojthatják magukban évekig, ami még súlyosabb problémákhoz vezethet. A pszichológus maximum a problémát tudja feltérképezni és javaslatokat tenni. Azt is fontos tudni, hogy a nemi átalakító műtéthez és hormonkezeléshez viszont tényleg pszichológusi szakvélemény szükséges.

A coming out-hoz jó lenne tudni, mennyire nyitottak és elfogadóak a szülők. Ha nagyon konzervatívak, akkor szerintem jobb lenne várni addig, amikor már el tudja tartani magát az osztálytársad és nem függ tőlük.

2017. márc. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Én személy szerint támogatnám ahogy tudom, de nem tudnám hogy kezelni. Le lehet pontozni és középkorinak tartani, de szerintem egy ilyen eset nem normális. Nem ítélem el őket, de mellé nem is örülnék neki ha ilyen lenne a családban.
2017. márc. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Az a baj, hogy ez egy nagyon nem normális dolog, de mindenki úgy kezeli, mintha az lenne, ebben az elvetemült libsi világban. Az ilyen embereknek a fejével van a legnagyobb probléma, de a pszichiáter nem segít rajtuk, mert az is teljesen normálisnak tartja őket. De ami miatt a legundorítóbb ez a dolog szerintem, hogy nem tudják őket az orvosok teljesen átoperálni ha műtétről van szó és ilyen hibrid korcs emberek jönnek létre. Ha ilyen esettel találkoznék megmondanám neki, hogy k.va nagy gondok vannak az agyaddal, vagy a hormonháztartásoddal, de végülis nem tagadnám ki, vagy ilyesmi, csak át ne operáltassa magát, mert akkor még el is ásnám. Ez az én véleményem sajnálom, libsi kommenteket várom szeretettel :)
2017. márc. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
15%
Utolso .. Nagyot szoltal egyetertek veled ! De azert sajnalom az olyanokat akik ezzel a " hibaval" szuletnek ..
2017. márc. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!