Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ilyen csórók lennének...

Tényleg ilyen csórók lennének a szüleim? (bővebben lent) Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Említettem anyámnak, hogy majd szeretném megműteni az egyik szememet (ha lesz rá pénzem) és megjegyeztem, hogy csakis Bp.-en szeretném megműteni (debreceni vagyok), mert a vidéki klinikákról nem egy-kettő rosszat hallottam. Ők viszont egyből jöttek azzal, hogy "Fiam, Pestre felmenni qrva drága, mit képzelsz magadról, ezt a luxust nem engedhetjük meg" meg a "Pesti helyeknek csak a nevét fizeted meg, jó lesz neked Debrecen is". Most komolyan mennyibe kerül Debrecen és a főváros között egy oda-vissza út? Természetesen vonattal, bár ez pont a szemműtét miatt lenne kizáró utazási forma, mert a műtétet követően nagyon óvni kell a szememet és majd a BKV-n meg a pályaudvaron bolyongjak a frissen műtött szememmel? Még bele gondolni is abszurd.😱

Csak a 150 ezres hulladék kocsinkkal meg ha akarnának sem tudnának felvinni Pestre.

Annyit még hozzátennék, hogy az utóbbi 10 évben szerintem nem is igen jártak Bp.-en (kocsival sosem voltak még). Egy kib*&#ott begyepesedett családban élek. 😡 A havi átlag bevételünk 250-300k, úgy hogy már csak én lakok velük, mert testvérem dolgozik és külön él. Még szerencse, hogy a kontaktlencsémet legalább hajlandóak finanszírozni. De amikor meghallottam, hogy így gondolkodnak erről, konkrétan leesett az állam. Végül is csak a szememről van szó, semmi másról úgy, hogy a másik szemem tartósan károsodott 50%-ban, amit nem is lehet megműteni, de legalább a másik lenne rendben és nem kellene a továbbiakban 3 havonta 20k-t fizetni egész életemben. Ti mit tennétek ebben a helyzetben és hogyan oldanátok meg ezt a kérdést, ha a helyemben lennétek?



2017. márc. 18. 13:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Mire oda jutsz, hogy műteni lehet majd a szemedet, addigra már te is felnőtt leszel, dolgozol , így majd azt a klinikát választod amelyik neked a legjobban megfelel.
2017. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
300 havonta és 150 ezres kocsitok van? Komoly baj lehet a pénz beosztásával
2017. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem azért (nem a szüleid védelmében), de a debreceni klinika van bármikor olyan jó, mint a pesti ,,híres" (vagy inkább hírhedt) kórházak... Csak mondom.
2017. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Háát, figyelj...BP vonattal oda-vissza összesen kb. 10 ezerbe fájna (legalábbis ha még diák vagy) innen, Debrecenből. Kétlem, hogy ennyit nem tudnának összespórolni. Inkább csak úgy vannak vele szerintem (!), hogy nem lehet sok különbség az itteni és a budapesti orvosok között...
2017. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Meséljek neked egy-kettő rosszat a budapesti klinikákról is???
2017. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindenkinek műthető a szeme. Az egyik barátnőmnek nagyon rossz a látása (felnőtt), mégsem műthető a szemgolyó forma miatt. Férjemnek 2 dioptriát javult a szeme intenzív szemtornával (ingyen van).
2017. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Debrecenben műtötték a legjobb barátnőm szemét, mikor alig 3 éves volt. Semmi baja azóta, úgyhogy nem értem, Debrecent miért kell lehordani.
2017. márc. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Ha a technika rendelkezésre áll, akkor csak a beavatkozást végző orvos hozzáállásán múlik a dolog leginkább.

Tényleg nem kell annyira magas piedesztálra helyezni a Bp-i intézményeket.

A szöveged meg kifejezetten idegesítő, az biztos.


Hogyan oldanám meg?

"majd szeretném megműteni az egyik szememet (ha lesz rá pénzem)" - a zárójeles rész. Legfeljebb adsz valamelyik ismerősnek egy kis pénzt az utaztatásért ha nem jó a tömegközlekedés és a 150k-s autóval nincs, aki neki merjen vágni.

Na valahogy így. Keresel pénzt, bedobsz a háztartásba amennyit megbeszélsz a szüleiddel, a többiből azt finanszírozol amit szeretnél.

2017. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

"s majd a BKV-n meg a pályaudvaron bolyongjak a frissen műtött szememmel? Még bele gondolni is abszurd.😱 "


És miért is?

Bicskanyitogató a stílusod.

A Debreceni klinikai is ugyanolyan jó.

2017. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Voltál már alkalmassági vizsgálaton? Csak mert nem is biztos, hogy egyáltalán műthető. Szerintem mielőtt összeveszel a fél családdal, inkább utazz fel egy ingyenes vizsgálatra, ahol megmondják, hogy egyáltalán érdemes-e ezzel foglalkozni. Ha diák vagy, nem olyan drága gondolom, kb 5-6 ezer ft körül lehet egy oda-vissza út.

És egyébként meg ha megműtik a szemed, utána 4-5 napig minden nap kontrollra kell járnod, tehát célszerű Pesten maradni arra az időszakra (ha nincs rokon/ismerős, ez is drága). Az 5. napon egyébként meg már simán haza tudsz utazni egyedül is.

Egyébként elég idegesítő a stílusod, látszik, hogy fogalmad sincs, mi mennyibe kerül.

2017. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!