Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy szoktatok öntelt, bicskan...

Hogy szoktatok öntelt, bicskanyitogató személyiségű szülőhöz viszonyulni?

Figyelt kérdés
Hagyjátok, hogy folyton megalázzon, uralkodjon rajtatok, vagy felveszitek a kesztyűt vele?
2017. márc. 25. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos sehogy . En inkabb meghazasodtam es elköltöztem, nem fertunk meg egy hazban , kiutalt
2017. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lakom vele. 14 evesen leleptem mert narcisztikus, kibirhatatlan. Beszelunk, de nem tul sokat. Unnepekre se megyek mert akkor is örült. Kettesben nem is vagyok vele mert csak akkor viselkedik ha emberek, ismeretlenek kozott vagyunk.
2017. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is így van, mások előtt megjátssza a kedves, jóságost, a családját meg otthon terrorizálja, kiabál stb. Akartam öngyilkos lenne 2X, de anyámat nézve nem tettem meg, szólni se mertem senkinek milyen megalázó velem, anyámmal. Párszor alaposan leugattam, de magából kikelve üvöltött, szóval idegbeteg, azóta nem nagyon beszélünk, de együtt élni nehéz, nincs lehetőségem elköltözni.
2017. márc. 25. 19:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nincs lehetőséged költözni? Mennyi idős vagy? Tanulsz/dolgozol? Fiú lány? barátok ismerősök?
2017. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos mégis él a vagy megszoksz vagy megszöksz elve.


Ez patthelyzet. Igazából nagyon nem tehetsz semmit. Ha tettlegességig fajul, akkor feljelentheted. De igazából édesanyádnak kellene a sarkára állnia. Bízok benne, hogy eljön az a pont, amikor már nem tűr, és dobbant. Nagyon sajnállak titeket. Tudom milyen egy ilyen emberrel együtt élni.


Amit pedig tehetsz, hogy ne legyél olyn mint ő. Ne vedd át a szokásait, a hajlamát, a modorát. Sajnos ezt azért írom, mert akaratlanul is ezt a mintát követhetjük, főleg ha kiskorunktól kezdve ezt a példát látjuk.

2017. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor javaslom, hogy nézz utána a nárcisztikus anyának/apának neten. Felnyitja a szemed rendesen.
2017. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem fizikailag bánt, hanem verbálisan, ami ugyan olyan. Én tudom, hogy milyenek az ilyen emberek, uralkodni szeretnek a gyengébben, folyton nyomás alá helyezik a gyengébbet, mert ő a felnőtt, és ő akinek a munkája, élete ér csak vmit, a másé semmit.

Mondjuk párszor helyretettem az egóját, utána sokáig nem szólt hozzám, de az anyámmal folyton kekeckedik, ő más mint én, nem veszi magára.

Az egészségi helyzetem miatt nem tudok elköltözni, barátaim sincsenek, párom se volt férfi vagyok.

2017. márc. 26. 03:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!