Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az miért lehet hogy soha nem...

Az miért lehet hogy soha nem bántak velem durván a szüleim, szeretetben nőttem fel, de én mégis durva és rendkívül agresszív lettem felnőttkoromra?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Egy gyerek​ soha sem száz százalékig a szülei tükörképe, nem csak a nevelés hát rá. A személyiség és a tágabb környezet hatása legalább ilyen fontos.
2017. ápr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Van ilyen. A gyereked már nem lesz az, mert agresszivitásban nő majd, és Ö nem akar olyan lenni, mint Te.
2017. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Vagy csak valami egyszerűen hiányzik az életedből, ami feszültséget kelt benned.
2017. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
86%
Pont azért, mert nem neveltek. Engem agresszíven és ideges stílusban ,,neveltek'', és agresszív lettem, tehát nem is ezen múlik. A gyereket nem is kell elkényeztetni, de nem is úgy kell nevelni, hogy minden apró sz*rért megpofozzuk, vagy leordítjuk a fejét. Az is lehet hogy ezt örökölted - a szüleid visszafogták magukat, de attól még nekük is van az alaptermészetükben ilyen.
2017. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt kibogozni valószínűleg terápia kellene, ami szerintem jót tenne neked, ha már olyan szintű az agressziód, hogy neked magadnak is feltűnt. Egyébként előfordulhat, hogy a szüleid szeretettel neveltek ugyan, de féltés címén túlkorlátoztak, elnyomtak, és ez most tör ki belőled. Nem mindenki nevel tökéletesen gyereket, sokszor legjobb szándékai ellenére sem.
2017. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a nevelésedtől függ a személyiséged.

Az már jó dolog, hogy elismered magadnak is, hogy milyen vagy. Pzichológus segíthet kibogozni, hogy mi az oka, és mit tehetsz ellene.

2017. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz agresszió alatt?

Tudatos keménység, kérlelhetetlenség az, amit tapasztalsz magadon, vagy inkább hirtelen haragú,és ingerlékeny vagy?

Az első inkább egy elnyomott (akár csupa bűbáj szeretet által fojtogatott emberre jellemző).

A második lehet akár depressziós tünet is. Vagy az alapból jóindulatú emberek pl.próbálnak senkinek se kellemetlenkedni,semmiért se szólni, (pedig már ideje lenne csak magukkal törődniük ) aztán kitörnek , mint a vulkán.

2017. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
attól is függ, hogy mit eszel, iszol, pl. energiaitalok, kávé egész nap, alkohol: jócskán növelhetik az agressziót.
2017. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést egy pszichológus írta ki, vagy egy unatkozó tini, a reakciókat vizsgálandó?

Nem, nem tartunk itt továbbképzést, eltévesztette a házszámot.

2017. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!