Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a velemenyetek, mit kene...

Mi a velemenyetek, mit kene tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez a tortenet eleg hosszu viszont nagyon szepen megkoszonom aki tud segiteni es vegig olvassa!


Tehat en egy 14 eves lany vagyok, most fogok ballagni. Anyukam kint el Londonba, honaponkent jon haza 1-2 hetre. Addig en apanal vagyok (elvaltak) es az o csaladjaval (felesege, fel tesom) es hat en nem erzem jol magam apanal... Nincs eletkedvem, egyszeruen nem szeretek ugy ott lenni hogy a csaladja is ott van vele.

Amikor 12 eves voltam anyukam ki akart vinni magaval hogy eljek ott nala de apukam nem engedte es ugyvedhez fordultak. Az ugyved szerint amig en nem leszek 14 eves addig ok donthetnek es ha valamelyik fel nem egyezik bele akkor hiaba az edesanyam, o nem vihet ki edesapam bele egyezese nelkul.

Eltelt azota 2 ev, 14 eves vagyok es volt hogy anya haza koltozott de most vissza ment megint es nagyon sir, nagyon kivan hogy neki muszaj magat rakenyszeritenie hogy kiemnjen mert egyszeruen itthon nem talal jol fizeto munkat.

Apukamnal vagyok es ugy erzem megint teljesen ki vagyok ettol es anyukam hianyzik nem tudok mit csinalni.

A kerdesem az hogy az en helyembe ti mit tennetek?

En kikoltoznek anyukamhoz nyaron a baratommal (anya megengedi hogy ot is hozzam mert nelkule 100% hogy nem mennek ki) de felek hogy apukam emiatt merges lenne ram es a nagymamam is, mert felvettek egy jo iskolaba es ehelyett en kimegyek londonba tanulni masik helyre.

Kerlek segitsetek, mar teljesen ideg vagyok ezen jar az agyam es hianyzik anyukam, megis felek az egesztol merjek e hozza kimenni vagy maradjak apukammal es a csaladjaval.

Ha lehetne valasztani akkor az almom az lenne hogy anyukam haza jojjon orokre de ez nem lehetseges!

Egyben fiatalok es szulok (anyak, apak) velemenyet is szeretnem meghallgatni.

Koszonom ha vegig olvastad.



2017. ápr. 8. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Menj ki! Ne teketóriázz!

Pasi akad millió, ne hidd, hogy ez a srác örökké veled lesz (mert most szólok: nem lesz veled), de anyukád csak egy van!

Ha az én anyám élne Londonban, nagyon boldog volnék, és kézzel-lábbal mennék hozzá, ha ő is szeretné.

Londonban jó életed lesz! Az önző apádat és nagyidat felejtsd el! Az extra pénz mozgatja a fantáziájukat, amit 18 éves korodig kapnak. A suli másodlagos... Londonban ezerszer elitebbe is járhasz! Ne hagyd ki ezt a lehetőséget! Másoknak nincs ilyen, hidd el, nem mondok butaságot.

2017. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
járhatsz* elírtam... :)
2017. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondom, hogy előtted még az élet, ha teheted akkor költözz ki anyukádhoz. Felnőttként is sokkal jobb életed lehetne majd kint, mint otthon. Kívánnám, hogy bárcsak nekem lett volna ilyen lehetőségem gyerekkoromban. Mert kimentem én felnőttként, de az más mintha ott is nőttél volna fel.
2017. ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kimegyek akkor de csak ugy hogy a baratom is jon velem :)

Nelkule nem megyek sehova. O Londonba dolgozna anyukammal en meg iskolaba jarnek akkor :)

Biztos akkor jo dontest hozok ha kimegyek en is anyukammal? :)

2017. ápr. 8. 16:18
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
Mint korodbeli én megbeszélném a dolgot anyu nagyszüleivel mivel őket nem említetted, ezért talán semlegesek a témában. Gondolom nem repesnek örömükben hogy a lányuk kinnt van annak meg aztán főleg nem hogy az unoka is és azt sem írtad hogy visszahúzó erők lennének ezért lehet hogy azt szeretnék hogy anyuddal legyél, lehet hogy azt hogy ittmaradj. Ők azért hideg fejjel tudnák ezt végiggondolni, nem? Mert a barátaid persze hogy maradásra bíztatnának.
2017. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Anyukam anyukaja el csak... O meg biztat is hogy menjek es hogy ott jo eletem lesz.

Egyedul apukam oldalan az emberek nem szeretnek.

De anya oladalarol mar majdnem mindenki ki koltozott. Anyukam ikertesoja, unokatesom, batyjam meg amerikaba.

2017. ápr. 8. 16:28
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Hívd fel anyukádat telón,és mondd el neki,hogy neked apukádnál nem jó,ki akarsz menni hozzá..Tuti megérti :)
2017. ápr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jolvan, koszonom a valaszokat :)
2017. ápr. 8. 17:14
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha teheted, mindenképpen menj ki anyukádhoz, és ott tanulj tovább. Mindenképpen jobban jársz így.
2017. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mint fiatal anya írom Neked, aki szintén élt kint. Mindenképpen menj ki, még lehet esélyed egy akcentus mentes angolra, és nem utolsósorban anyukáddal, ill. az anyai ági rokonaiddal is együtt lehetsz (nem tudom, h. milyen szoros a kapcsolatotok utóbbiakkal...).

A mindenképpent arra értem, h. barát nélkül is!

Kicsit furcsállom, h. 14 évesen már annyi idős barátod van, aki dolgozik. (Ő már nem tanul, mihez ért?)

Biztosan nagyon szeretitek egymást, de hidd el, valószínűleg nem ő lesz az 'igazi'. Fogják még követni a sorban, tehát nem tőle tenném függővé a kiutazást.

Ha 5 év múlva visszaolvasod a kérdésed, Te is be fogod látni, csakhogy Neked most kell döntened...

Az oktatás színvonalával nem lesz gond, mindig jól fog csengeni (főleg itthon), h. Londonban jártál középiskolába, akár melyik intézményről is legyen szó.

A Te korodban az lenne a fontos, h. érzelmi biztonságban legyél a szeretteiddel, ill. hogy tanulj, de jó szorgalmasan/ sokat.

A 'fiúzást' 3-5 évvel később is bőven elég lett volna elkezdeni...

2017. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!