Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Mit kellene...

Mi a véleményetek? Mit kellene tennem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A lányomnak nagyon megváltozott a viselkedése az utóbbi időkben. Egyik este (kb. 6-7 hónapja) néztünk egy filmet, aminek az üzenete nagyjából az volt, hogy ne a társadalom elvárásai szerint éljünk, hanem vállaljuk fel magunkat. Nem tudom már mi volt a film címe, de szerintem az volt ilyen hatással rá.

Egyik nap odajött hozzám, hogy vágassuk le a haját (derékig érő hosszú szép haja volt). Megkérdeztem tőle, hogy biztosan ezt szeretné? Erre ő határozottan, szinte feldúltan rávágta hogy igen. Két hétre rá kértem neki időpontot, hogy addig hátha meggondolja magát, nem így lett: levágatta a haját rövidre.

Később feltűnt, hogy a szokásosnál is gyakoribbak a hangulatingadozásai, impulzívabb lett, még kevesebbet beszélt velünk, nem sokat, de romlottak a jegyei, bezárkózott a fürdőszobába, a saját szobájába vagy elment sétálni és órákra eltűnt. Bármikor, ha beszélni próbáltunk vele, nem hagyta. Egyik este mikor jobb hangulatban volt megkérdeztem tőle, hogy mi a baj, erre ő felpattant és berohant a szobájába, már majdnem bezárta az ajtót, de még sikerült bemennem és megdöbbentett amit láttam (nem nagyon járok a szobájában, mert ő rendezi a dolgait). Depresszív hangulatú rajzok és képek voltak a szekrényre, parafatáblára, ide-oda rakva, az ablak el volt sötétítve, néhány fényképről kifirkálta önmagát, letakarta a tükröt és néhány ruhája szétszaggatva hevert a padlón pár új fiú ruha mellett, amiket még életemben nem láttam. Csak álltam az ajtóban, megdöbbenve, köpni-nyelni nem tudtam ő pedig ült a szőnyegen és zokogott. Mikor kicsit összeszedtem magam leültem mellé és átöleltem, legalább 10 percig zokogott mikor végül hajlandó volt megszólalni. Akkor és ott döbbentem rá, hogy semmit sem tudok a saját gyermekemről. Elmondta, hogy igazából évek óta depressziós, de nem bírja tovább rejtegetni és gyűlöli önmagát. Mikor megkérdeztem, hogy miért azt válaszolta, hogy undorító ahogy kinéz; gyűlöli a testet, amibe született, és nagyon utálja amikor azt mondjuk neki hogy. lány, kislány, lányom . (Pedig szép, karcsú, magas, okos és nekünk eddig vidámnak mutatta magát, de mint kiderült nem az).

A beszélgetés után egy kicsit jobb kedve volt, egy darabig aztán jött egy telefon az iskolából, hogy nem ment be. Nagyon ideges lettem, próbáltam hívni, de nem vette fel. Mikor később hazajött megakartam vele beszélni, de szárazra sírt szemekkel berohant a szobájába. Az ajtón keresztül elmondta, hogy bántják az iskolában (nem fizikailag), na ekkor eldöntöttem, hogy beszélek az osztályfőnökkel vagy az igazgatóval (amit már utólag nagyon megbántam). Nem kaptam segítséget, sőt mint az később kiderült csak rosszabb lett a helyzet. Az igazgatónő az osztály előtt alázta meg a gyerekem azzal, hogy 18 évesen miért nem tudja megvédeni önmagát. Ennek hatására megint kizárt az életéből, majd egy veszekedés során véletlenül kiszaladt a száján egy mondat ami sokkolt: "Még megölni sem sikerült magam, amilyen szerencsétlen, szánalmas roncs vagyok!" Ezek után már tényleg pánikba estem, nem élném túl ha elveszteném.


Könyörgöm valaki segítsen! Nem tudom mi tévő legyek. Vigyem el pszichológushoz? Azt sem tudom mi a konkrét baja...


Egy kétségbeesett Anya.



2014. jún. 15. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Csak egy kérdés: hetekig láttad, hogy valami mincs rendben vele, de te hetekig be sem teszed a lábad a szobájába? Ezt tényleg nem értem. Mondhat bárki bármit a gyerek magánszférájáról, én akkor is ránéznék hogy mi van körülötte!

Szerintem drogozik, attól ennyire ingatag a hangulata. Nehezen fogtok ebből kimászni, vidd dokihoz, többek közt pszichológushoz is!

2014. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy transszexuális?
2014. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Bezárta a szobát,az ajtót meg mégsem törhetem be.

Nem drogozik mert az kiderült volna.

Többször is volt vérvételen betegségek miatt.

Ha transzexuális akkor mit kellene tennem?

2014. jún. 15. 19:52
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha drogozna annak más jelei is lennének, nem? Mármint beesett szemek, kóros soványság, hasonlók.
2014. jún. 15. 19:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Vidd pszichológushoz, csak ezt tudom tanácsolni és nagyon határozottan javasolni!
2014. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha drogozna annak más jelei is lennének, nem? Mármint beesett szemek, kóros soványság, hasonlók."


NEM; ilyen jelek csak évek múlva jelennek meg.


Mindenképpen menj vele pszichológushoz!!!!

2014. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is felajánlanám neki hogy váltson iskolát,a környezetváltozás biztos jót tenne. Rávenném pszichológus látogatására. Nyáron elutaznék vele kettesben ahova akar. Figyelném nagyon, én is úgy gondolom hogy nincs rendben a nemi orientációja, lehet fiú szeretne lenni vagy ilyesmi. Először ki kéne deríteni mi pontosan a baj és csak utána tudsz utánaolvasni, segíteni.
2014. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. Elöször váltatok iskolát.


2. Beszéld meg vele, hogy azért mentél be az oföhöz, hogy a segíteségét kérd, nem tehetsz arról, hogy ö is bunkó volt.


3. Menjetek el pszichológushoz, és kérjetek segítséget.

2014. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy drogozik.


Szerintem jól bántál vele. Jó ha érzi, hogy támogatod és mellette vagy.


A depresszió kemény dolog. Ráadásul ő mélyen depressziós. Te, mivel nem értesz ehhez nem tudsz mit csinálni, mint hogy pszichológushoz/pszichiáterhez vinni. Mondjuk én a pszichológust javasolnám, ő nem tömi tele gyógyszerekkel a gyereket. Nem mindegyik jó, de csak ő tud segíteni és egy megértő környezet(akit jelenleg te vagy).


Szóval ez már évek óta gyűlik benne. A szövegből nekem az jött le, hogy egyedül neveled egy szem lányodat. Az apjával elváltatok vagy már kiskorában elment vagy meghalt vagy mi történt vele?

Mert tegyük fel ha pár éve halt meg az apja és nagyon ragaszkodó volt hozzá akkor megviselte és a gyász nyomása alatt összeroppant.

Vagy egy durva, bíróságra járós, veszekedős válás viselte meg.

Vagy valami hasonló esemény a közelmúltban amit nem tudott feldolgozni.

Mert valami kiváltotta belőle ezt, nem így született.


"Azt sem tudom mi a konkrét baja... "


Pont ezért kell pszichológushoz vinni, hogy ott kibeszélje a problémáit és jobban legyen. Csoportterápiára is járhat, vagy bemegy egy intézménybe ahol hasonló problémákkal küzdő emberek között tud fejlődni.


Mindenesetre én kivenném az iskolából mert ott csak piszkálják és még a tanárok, igazgató(akiknek ez lenne a dolguk) se képes megértő lenni vele.


A te dolgod pedig maximálisan támogatni és segíteni a gyerekedet, hogy felépüljön.


Remélem tudtam tanácsot adni.

Sok kitartást neked és a lányodnak is!

2014. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Bizonyos értelemben egyedül nevelem, mert a férjem 2 állásban dolgozik, mert még van két lányunk és nem nagyon tudjuk máshogy megoldani a dolgokat.

2014. jún. 15. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!